Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit vigyek haza a családomnak...

Mit vigyek haza a családomnak ajándékba Angliából? Ezeken kívül eszedbe jut még valami esetleg?

Figyelt kérdés

Mindenképpen élelmiszerre gondoltam.


Angol tea, teakeksz, cookies (süteménytallér, pékségben fogom venni indulásom reggelén), különleges fűszeres lekvár, sós mogyoróvaj, Marmite, Cheddar sajt, csokoládé (Cadburry, Yorkie szelet).


Alkoholos italra esetleg van ötletetek? Gin? Ha igen, milyen? Nem értek annyira a különleges alkoholos italokhoz.


A chiliszósz mennyire angol? (A karácsonyi vásáron sokfélét árultak.) És a mustár?


Igazából nem mennyiségileg szeretnék sok mindent vinni, hanem választanék ezek közül egy-két különlegességet. Csokit, kekszet a tesóim kapnak. :)


Ti minek örülnétek a legjobban?



#tradicionális angol ételek #ételkülönlegességek
2016. nov. 25. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én Cadbury csokit szoktam hazavinni, azt mindenki imádja és otthon nehezen beszerezhető, meg beef jerky-t, az imádja apám. Alkoholos italt én soha nem vittem haza, mert kézipoggyászal szoktam repkedni és nem vihetném fel a gépre a biztonsági szabályok miatt.


A karácsonyi vásár jó ötlet, ha látsz valami kézműves cuccot ami otthon ritkaság annak biztos örülnének, akár egy angol mustárnak. Manapság már a mucsaröcsögei tescoban is kapsz angol márkás cuccokat, már nem számít olyan különlegesnek, inkább olyan vigyél ami nem feltétlenül nagykereskedelmi.


Marmite az bátor próbálkozás :) Te meg bírod enni?

2016. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

"Alkoholos italra esetleg van ötletetek? Gin? Ha igen, milyen? Nem értek annyira a különleges alkoholos italokhoz."


Fullers, Robinsons, Brewdog meg Fourpure termékeket ajánlom. Nem kóstoltam végig a teljes portfóliójukat, csak amit Magyarországon lehet kapni, de azok alapján nagyon is pozitív kép alakult ki bennem ezekről a főzdékről.

2016. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
87%
Cadbury-t, cookie-t, az angolok értenek az édességhez. A vaniliájuk (custard) a legjobb. Lekvárból a citromosat szokták szeretni. A mustárból van az a csípős és nagyon jó, asszem Colman's. Alkoholból ott a rengeteg féle barna sör. Angol teát nem vinnék, csak ha kimondottan azt kér valaki, mert nem nagyon találoztam olyan magyarral, aki szeretné. A sima teakekszek meg azért jók, mert jó dobozokban szoktak lenni. Ínyenceknek az ecetes szószt, barna szószt.
2016. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


A "beef jerky"-nek utánanézek. Nekem ízlik a Marmite, szerintem annyi a titka, hogy markáns ízű, pirított, barna kenyérre kell kenni igen vékonyan! :)


Köszönöm a tippeket az alkoholos italokra is!

2016. nov. 25. 22:23
 5/15 A kérdező kommentje:
Tényleg, barna szósz! És sör! Köszi. :D
2016. nov. 25. 22:24
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

4-es, a kontinentális lagereken szocializálódott magyarokat az általam írt sörfőzdék ale-jeinek íze is sokkolni szokta, de ha egyszer az az autentikus? Sőt nálunk a családban rajtam kívül mindenki utálja a cheddar sajtot, mert "nem olyan, mint a trappista"... de nem az lenne a lényeg, hogy a kérdező autentikus, angol ízlés szerinti dolgokat hozzon? Szóval szerintem hozhat angol teát is.


Kicsit OFF: ha már nagyon színezünk(átlag ember szereti ezt a fajta kategorizálást) szerintem nem igazán van konkrétan barna színű sörük az angoloknak, az IPA inkább világos színű szokott lenni, a bitter félbarna, a stout meg a porter meg tök fekete... ja meg a Hobgoblin meg a Fullers Golden Pride vörös. Jó, oké ez szőrszálhasogatás, mert a félbarna meg a fekete közel van a barnához, de én már csak ilyen vagyok, szeretek kötözködni, nézzétek el nekem! :)

2016. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Eléggé ínyenc, ízekre nyitott családdal rendelkezem, úgyhogy nem lesz probléma a szokatlan ízekkel. Teát egyébként mindenképpen viszek, nagyon teásak vagyunk, én pedig amióta itt vagyok, mindennap fogyasztom az igazi angol fekete teát, egyszerűen nem tudok betelni vele. :D (És tapasztalatom szerint erősebb, mint a legtöbb itt kapható átlagos kávé, amit kotyogósban főzök. Persze igazán drága kávéra nem fektettem még itt be, majd talán egyszer, de addig marad az angol tea.)


Még baked beans konzerv hazavitelére is gondoltam csak úgy viccből, hogy megmutassam, mit esznek itt diáktársaim nap mint nap. (Persze olykor én is élek ezzel, de nem bírnám napi szinten. :D)


Köszönjük a sörleckét is, én örülök minden informatív kommentnek! :D

2016. nov. 25. 23:38
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Bocs, nem élelmiszer, de úgy tudom, Londonban a National Gallery-be ingyen be lehet menni. Nos, szokott ott lenni bolt, ahol vannak albumok, naptárak. Pl. a SCALA kiadó kiadásában lehet találsz A/4-es színes albumot, valami ilyen címmel, hogy "Treasures of the National Gallery", vagy hasonlók... 8-9 Fontba kerül, kb. max. 10 Font.


Aztán, pl. Liverpool Street állomás újságosába menj be, a polcok roskadoznak a magazinoktól!

Pl. a "Motorsport Heroes" magazin szép és nem is drága, férfiaknak kiváló ajándék lehet!


A magyar élelmiszerek szerintem jobbak, a Cadburry csoki margarinízű, rajta is van, hogy mennyi margarint tettek bele...


Recepteket hozz inkább, vagy egyszerű ötleteket!


Pl., hogy próbálják ki a mézes joghurtot, ami az UK-ban kapható. Méz + natúr joghurt összekeverve!

Üdv.,

2016. nov. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

ui.: A fekete teájuknál a dobozra hajts, az már maga egy kis ajándék, ha van hozzá egy dekoratív fémdoboz, ráadásul lehet bele tenni itteni zacskós fekete teát később... Faterom azóta abban tartja.


Még akkor is, ha az itteni nem olyan erős.

Egyébként a kollégáim a filtereset itták..., ez elég megdöbbentő tapasztalás volt.

2016. nov. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Én olyanra is gondolnék, ami nem fogy el, tehát nem kaja, pia, Anglia azért elég más kultúra, vannak nagyon tipikus, ikonikus ajándéktárgyak, azokból is lehetne válogatni.
2016. nov. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!