Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit vigyek haza a családomnak...

Mit vigyek haza a családomnak ajándékba Angliából? Ezeken kívül eszedbe jut még valami esetleg?

Figyelt kérdés

Mindenképpen élelmiszerre gondoltam.


Angol tea, teakeksz, cookies (süteménytallér, pékségben fogom venni indulásom reggelén), különleges fűszeres lekvár, sós mogyoróvaj, Marmite, Cheddar sajt, csokoládé (Cadburry, Yorkie szelet).


Alkoholos italra esetleg van ötletetek? Gin? Ha igen, milyen? Nem értek annyira a különleges alkoholos italokhoz.


A chiliszósz mennyire angol? (A karácsonyi vásáron sokfélét árultak.) És a mustár?


Igazából nem mennyiségileg szeretnék sok mindent vinni, hanem választanék ezek közül egy-két különlegességet. Csokit, kekszet a tesóim kapnak. :)


Ti minek örülnétek a legjobban?



#tradicionális angol ételek #ételkülönlegességek
2016. nov. 25. 21:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Westminster apátság ajándékboltjában szintén vehetsz ajándékokat!
2016. nov. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem Londonban vagyok, de köszönöm a tippeket!


Azért nem ajándéktárgyakat szeretnék, mert már mind jártak Angliában, így van otthon pár szuvenír.


De most már van elég ötletem, jövőhéten elintézem. :)

2016. nov. 27. 00:19
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hozhatsz egy kb. 28 éves, főzni tudó angol menyecskét, mert azok, még akarnak férjhez menni, ellenben az itteniekkel, akik csak élvezni akarják a hazai "életet".
2016. nov. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés tök cuki! Oké, tavalyi, de akkor is! Sokan leragadnak a tea-keksz kombónál, de amikor láttam a felsorolásban a Marmite-ot, már gondoltam, hogy a kérdező talán rokon lélek lehet. Amúgy sok ilyen kérdés van, és ha valaki a jövőben rátalálna, én is azt tudom mondani, mint a 4-es válaszoló, sört.
2017. aug. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Gingerbear válasza:
Lifehack: menj be egy costaba, kérj marmite-ot, marmaladet, brown saucet és vegyél egy angol márkás bonbont, ezek egy fogyasztásra elég kiszerelések, így osszerakhatsz belőlük sok pici ajándék csomagot. Repülőn nem is nagyon lehet és fölösleges is nagy kiszerelést vinni, úgysem fognak ízleni senkinek :))
2017. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!