Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Külföldi magyarok: mennyiben...

Külföldi magyarok: mennyiben változtatta meg az étkezési szokásaitokat az új hazátokban beszerezhető alapanyag-kínálat?

Figyelt kérdés

Nem hiányzik nektek a magyar kaja?


Megennék egy jó magyar kocsonyát vagy disznósajtot, meg is tudnám főzni, de nincs kedvem vele pepecselni csak a saját magam kedvéért.


Viszont sokkal egészségesebben étkezem. Könnyebben beszerezhetők a tengeri halak (viszonylag olcsón).


2017. aug. 14. 14:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Amikor Ausztriában éltem, végre tudtam rendes zöldséget-gyümölcsöt enni, bio minőségűt is, meg rendes kenyérféléket. Most újra itthon vagyok, bio piac nincs, a rendes zöldségeket vadászni kell, a magyar fehér kenyérre meg nem tudtam visszaszokni, mert annyira mű íze van a másik után. Néha veszek hosszan kovászolt házi kenyeret, az mondjuk nem rossz, csak iszonyat drága.
2017. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Apám, hogy van, aki ide jár leszavazgatni másokat.

Sorry, nem én voltam.

2017. aug. 14. 18:16
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Németországban élek, de ez nem hatott az étkezési szokásaimra, mert mind a magyar mind a német ételeket szinte kivétel nélkül utálom. Nagyon szeretem viszont az ázsiai, olasz, spanyol ételeket, elsősorban ilyesmit eszem és 90%-ban csak vegán kaját, néha lakto-ovo vega ételeket.

Amikor hazamegyek látogatóba mindig szenvedek a választék szűkösségétől.

Talán az egyetlen ami hatott rám itt kint azok a finom és változatos német pékárúk, ahhoz tényleg semmi nem fogható. Itthon meg ezek a szottyadt, 1 nap után ehetetlen vackok vannak csak a pékségekben is:(

2017. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

13-as: valamennyire egyetértek veled, főleg a pékáruk esetében. Mondjuk az is érdekes, hogy itt Németországban (én is itt élek) nincs akkora választék. Ehhez szoktak hozzá. Még a Kauflandban sincs.


Viszont Angliában. Húh, ott a hipermarketekben van, hogy 50 méteren keresztül csak jégkrém, 50 méteren keresztül csoki, 30 méteren tészta, 100 méteren hús. És ez nem túlzás.

2017. aug. 14. 22:53
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Hazám csak egy van, nincs "új". Akármeddig is élek máshol.


Szerintem, majdnem mindent be lehet szerezni mindenhol máshol is. Vannak magyar boltok, már on-line is; még Törley pezsgőt is szállítanak.


A kocsonya sajnos még a magyar helyeken sem igazi, azt meg kell csinálni. Ez van. De azt otthon is inkább megcsináltam. A lényeg a jó hús, amit házi húseladóktól lehet beszerezni.


Olasz zöldségeseknél van magyar lecsópaprika, csak hízeleni kell nekik és a nyakukra járni, de kedvesen. Diplomácia.


Disznósajtot a lengyel boltokban lehet kapni, többfélét is. Fokhagymásat, paprikásat, meg másfélét. Náluk van elég jó debreceni is. Meg más magyar dolgok is, Univer dolgok, szilvásgombós, túrógombóc fagyasztva, rendes túró. De nem olcsó, az igaz.


Én ugyanolyan egészségesen étkezem, nincs problémám vele, húst soha nem ettem minden nap. Próbáltam halat venni nagy ázsiai boltban is, de olyan büdös volt a hely, hogy maradok a rendes boltnál, még ha drága is. Úgysem veszünk annyit.


Néha eszembe jut egy-egy dolog, de eddig csak egy dolgot nem tudtam on-line venni. A rovásírásos betűtésztát, amit egy alapítványi hely csinál. A vateráról nem akarták külföldre küldeni, a helyi magyar bolt évek óta csak ígéri, hogy rendelnek, hozatnak. Biztos az is lesz, előbb-utóbb.

2017. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%
Baj van g-mmel, bocs.
2017. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
39%

Igazából nem nagyon.


Soha nem ettem-főztem a "magyarost", mert nekem az ízetlen, szétfőtt, tápanyagszegény és nehéz.

2017. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!