Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a neve annak a rízsnek...

Mi a neve annak a rízsnek amit a kínai éttermekben árulnak?

Figyelt kérdés
Nagyon pergős, nem összeragadós, és talán egy kis hagyma szokott benne lenni? Nézegettem a neten, de csak ilyen tojásos rízst találtam, ez nem az. Vagy ez csak sima főtt rízs? De akkor hogy csinálják ilyen szárazra?

2018. okt. 31. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kínai étteremben PERGÖS rizs nincs, a kínai rizs mindig összetapadós!


Ha valahol pergöset látsz, akkor az az adott étterem magánötlete, ott kérdezd meg, hogy mit csinálnak vele.

2018. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
keress rá a konkrét étteremre
2018. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz pontosan?


1: [link]

2: [link]


Ilyesmi?


Egyébként, ha pergős rizst akarsz készíteni akkor tartsd be a főzési időt! 1 Bögre Rizs és 2 Bögre Víz!


A rizs neve: Basmati Rizs. (kb 400 Ft a 0,5 kg)


Szép nagy szemű, harapható és az állaga is nagyon jó! Ami fontosabb, hogy akkor sem áll össze egyáltalán, ha már állt. Másnap is ugyan úgy különálló rizsszemekből áll.


Én csak ilyet használok, az pedig már rajtad múlik, hogy éppen mit keversz bele.

2018. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!