Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Izraeli ismerősnek milyen...

Izraeli ismerősnek milyen magyaros ételt tudnék elkészíteni?

Figyelt kérdés

Mivel vallásos, a kóser szabályokat figyelembe kell vennem. (Az ő konyhájában csinálnám, így az edények megoldottak.)

Azzal akadok el, hogy a legtöbb magyaros étel keveri a húst a tejtermékekkel, ami ugye kizáró ok.

Főbb szabályok, amit figyelembe kell venni:

- hús és tejtermék egyszerre nem lehet benne

- disznóhús nem (mondjuk ez a könnyebb része, azt bármikor ki tudom váltani marhával vagy szárnyassal)


2011. okt. 23. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Főzzél tarhonyás csirkét.


Az magyaros, de mégsem nehéz, nincs benne disznóhús, nem kell bele tejtermék. És 2 in 1: megvan a köret is.

2011. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Paprikás krumpli.
2011. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
lecsó
2011. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Sárkányfűárús ***** válasza:
75%
Gundelpalacsinta,Somlói,rakottkrumpli,gombapöri nokedlivel,gulyásleves marhából,így hirtelen....
2011. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé! Ez ki ne maradjon már a felsorolásból! :)
2011. okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Jó csípős gulyást, hagy izzadjon.
2011. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

töltöttpaprika, töltöttkáposzta marhahússal. a káposzta tejföl nélkül, de úgy is finom. pörköltalapra tedd föl a káposztát, és végül lisztes-vizes habarással sűrítsd be.

de akár székelykáposztát is csinálhatsz jó kis marhalábszárból, finoman csípősre.

babgulyás szintén marhalábszárból, jó sok finom zöldséggel, csipetkével.

2011. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha igazi kóser,akkor semmit nem tudsz neki főzni. Csak olyan húst esznek meg,amit kóser módra vágtak le. De tudtommal halat sem esznek.

Sőt, a konyhában sem csinálhatsz mindent. Pl. te nem gyújthatod be a tűzhelyet,és még elég sok szabály van.

Legjobb,ha megkérdezed,hogy mit hogyan csinálj,és mit szerezhetsz be.

2011. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A beszerzés nem gond, van kóser alapanyagokat árusító bolt a közelben, ő is ott vásárol. Oda mennék a listával. A konyháját is használhatom, ezeket megbeszéltük, mert én sem szeretnék tudatlanságból belegyalogolni valamilyen vallási tiltásba.


A gundel palacsintába nem kell tejföl vagy ilyesmi? Nem csináltam még, de úgy rémlik, hogy hús és tejföl is kell bele. Én tudom rosszul?


De az ötleteket nagyon köszönöm, ezek eszembe se jutottak! Az esetleges további ötleteket is nagyon köszönöm!

2011. okt. 24. 13:42
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
A Gundel palacsinta dióhabos és csokiöntettel tálalják.
2011. okt. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!