Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Elitélendő egy olyan ember,...

Elitélendő egy olyan ember, aki vegán táplálkozásból visszatér a húsevésre? A vegánok ezt a viselkedést elitélik, amúgy mennyire gyakori ez a viselkedés változás?

Figyelt kérdés
Vegán voltam 4 évig, de egy jobban kezdett hiányozni a sajt, aztán a tojás így egy darabig vegetáriánus lettem. Aztán kB fél éve a hús is hiányozni kezdett, próbáltam minden húshelyettesítőt de végül feladtam, mondjuk vannak Vega szalámik, azok elég jök.
2019. szept. 16. 07:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
34%

"Vegán voltam 4 évig"

Nem voltál vegán valószínűleg egy percig sem, max úgy étkeztél, mint egy vegán. Attól, hogy testépítő diétán vagyok, még nem leszek testépítő. A veganizmus az állatok szükségtelen kizsákmányolásának elítélése. Ennek a diéta csupán egy szeglete, nem maga a veganizmus.

Szóval a kérdésre válaszolva( ami rád nem vonatkozik, mivel te nem voltál vegán) hogy elítélendő e a váltás: azt az adott körülmények és a váltás mellett felhozott indokok határozzák meg.

2019. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

Abban nagyon igaza van az utolsónak, hogy te egy percig sem lehettél vegán, csak úgy étkeztél. Ezt jól leírta. Én vegán vagyok, a tojást szoktam kívánni, de ha eszembe jut a tojás, látom lelki szemeim előtt a sötét ketrecbe zárt, szorongós, levágott csőrű, zilált tollú, szánalmas kis rabszolgákat, és mindjárt elmegy a kedvem. El nem tudom képzelni, hogy valaha egyek tojást, és támogassam a pénzemnel az ipart. Én szeretem az állatokat.


Visszatérve a kérdésre, azt gondolnám, hogy te divat vegán voltál, de nem vetnélek meg, mint ahogy igyekszem nem kirekeszteni, és nem megkülönböztetni az embereket, mert elvárom, hogy engem se rekesszen ki senki, és senki ne különböztessen meg. Valószínűleg sajnálnám a döntésedet, mert sajnálom az állatokat, de lehetnénk például barátok, vagy akármi, neked nem jött be, ez van.

2019. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

Ez nem elítélendő, ahogyan egyik étrend sem elítélendő, ha vki ésszel csinálja.


Nekem apukám több mint 20 évig volt vegetáriánus, aztán megváltozott az életmódja, és amikor már hetek óta a kacsacombról álmodott, úgy volt vele, hogy visszatér a húsevéshez. De pl. olyan ismerősöm is volt, aki nagyon sokáig laktovegetáriánus volt, viszont terhes lett, és tudta, hogy kell az idegrendszer fejlődéséhez az állati fehérje, ezért visszatért a húsevéshez ő is. Teljesen meg lehet érteni. Én jelenleg halevő vegetáriánus vagyok, akárki beszól nekem ezért, elítél, egészségére, én nem etikus okokból lettem halevő vegetáriánus. És el tudok képzelni olyan állapotot, olyan egészségügyi helyzetet, hogy ezen változtatok, pl. lehet, egy nap vegán leszek, de lehetséges, egyszer visszatérek a húsevéshez. Gyerekként pl. nagyon sok húst ettem, és az akkor úgy volt jó nekem, és tápláló. 14 éves korom óta vagyok peszkovegetáriánus, és nemsoká 20 éves leszek, semmilyen betegségem nincs, rendszeresen edzek, és az immunrendszerem kiváló.

2019. szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
73%

#12

Piacról hallottál már? Ahol kertben tartott csirkék tojásait lehet kapni? Sőt, kapaszkodj meg, olyan húst is lehet ott kapni, ami szabadon tartott állatoktól származik.

2019. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kérdésre válaszolva, azt eszel, amit akarsz. Senkinek semmi köze hozzá.
2019. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
59%

#5 Nem mindenki szervezete alkalmas a vega étkezésre, főleg nem a vegánra. Van aki azt állítja sokkal jobban érzi magát mióta nem eszik húst, tejtermékeket, van akinek annyira rosszul viseli a szervezete és különböző hiánybetegségei is kialakulnak, hogy MUSZÁJ!


Ez pontosan így van. Én gyakorlatilag ha csak növényeket eszek, még éhesebb vagyok, mint evés előtt, sőt iszonyatosan fel is puffadok és görcsölök tőle. Nekem szükségem van minden nap húsra/halra, tejtermékekre, mert azokból tudja kinyerni a szervezetem az energiát. Persze mellé eszek zöldségeket, gyümölcsöket, szénhidrátokat is. Szóval már csak ezért sem szabad senkit elítélni az étkezési szokásai miatt, a te döntésed. Aki emiatt elítél vagy bármid rád akar erőltetni, az magát minősíti le.

2019. szept. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%

A veganizmus egy etikai nézet, életmód, filozofia, állatjogi mozgalom.

Olyan nincs hogy valaki vegán volt de már nem az. Ez kb olyan lenne minthogy “eddig az emberi jogok partján álltam és humánjogi aktivista volta de most megint rasszista lettem”. Oximoron, teljes ellentmondás.


Olyan van hogy valaki kipróbálja a növényi étrendet és nem jól csinálja, nincs kedve hozzá és visszaáll a mindenevő étrendre.


De az étrend és a veganizmus marhára nem egy és ugyanaz.

2019. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Te más kedvéért vagy-voltál vegán, hogy azt kérded mit szólnak hozzá mások?
2019. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!