Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Parmezán sajtnak van valami...

Parmezán sajtnak van valami vegán megfelelője?

Figyelt kérdés
Fél éve vegán vagyok előtte 8 évig vegetáriánus voltam. Imádom ezeket az olasz ételeket amik hús nélküliek, különféle zöldséges, paradicsomos fokhagymás, olivás, csilis és társai spagettik, de valahogy egyszerűen kell rá a parmezán sajt egyébként is imádom ezt a csajt fajtát meg tudnék 1 kilót enni belőle. Most hogy vegán vagyok nyilván ezt nem ehetem, ez az egy nagyon hiányzik. Próbáltam kutakodni hogy milyen sajttal lehetne helyettesíteni és tésztára pizzára milyen sajtot tenni, de egyszerűen eddig nem találtam, ötletek? Van jó vegán sajt egyáltalán?
2019. okt. 26. 15:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Nagyon félek hogy, ha nem találok normális sajtot, akkor nem fogom tudni tartani a Vegán diétát...
2019. okt. 26. 15:14
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Igen reszelt parmezán vegán, nálunk van a bioboltba.

[link]

ez a típus, megtévesztően hasonlít az igazira.

2019. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. Tényleg ez olyan? Eskü ki fogom próbálni, ilyet még nem ettem
2019. okt. 26. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
A veganizmus nem diéta, tudtad?
2019. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. Igen egy életforma, egy filozófia, tudom még lovaglás sem helyes...
2019. okt. 26. 15:27
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
2019. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezeknek tényleg parmezán íze van?
2019. okt. 26. 17:05
 8/9 anonim ***** válasza:

A bolti vegán parmezánok között tényleg van olyan (sajnos nem emlékszem, melyik márka), ami a megtévesztésig hasonlít a parmezánra. Sajnos ezek még az eredetinél is drágábbak.


Otthon is megpróbálhatsz hasonlót készíteni. A következő összetevőket szokták javasolni, különböző arányokban: sörélesztő pehely, valamilyen finomra darált mag (általában kesudió), só, fokhagyma, fűszerek.


Van, aki szerint ez is hasonló a parmezánhoz. Szerintem nem, de mégis jó alternatívája, mivel az állaga hasonló, és jól passzol azokhoz az ételekhez, amire parmezánt tennél. Ha sikerül eltalálnod az ízlésednek megfelelő arányokat, akkor szerintem nagyon finom, és használható parmezán helyett. Egészségesebb is, mint a bolti. Nem ajánlom, hogy soha ne vegyél az igazihoz hasonlót, de jobb, ha van egy kevésbé egészségtelen alternatíva, ha ennyire gyakran fogyasztod.

2019. okt. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Aztan mi lesz ha havonta mondjuk egyszer parmezant eszel? Meg all a Fold? Kilyukad az ozonlyuk? A Nap elnyeli a Foldet?


Ha szereted egyel, ettől nem leszel kevesbe vegan ha 365napbol csak 360nap tartod be.

2019. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!