Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánokat abszolút nem...

A vegánokat abszolút nem veszik figyelembe manapság?

Figyelt kérdés
6 nagyobb rendezvényen voltam az elmúlt időben, volt közötte külföldi, nemzetközi is. Volt olyan, ahol csak húsos étel volt, de azért vegetáriánus ételek voltak, de igazi vegán ételek sehol nem voltak. Étteremben is olyan van hogy vegetáriánus étel, de vegánt nem nagyon látok, miért?
2019. dec. 16. 07:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Mivel nem túl nagy a kereslet rá. De eddig akárhány rendezvényen voltam, ha elöre szólt a szervezö (vagy akár én privát), hoyg vegán étrenden vagyok, minden alkalommal készítettek olyan fogásokat is, ami megfelelö volt számomra.



Ha belegondolsz, az emberek nagy többségének az "étel" = a sok hússal, ezért érthetö, hogy erre készülnek fel.

A vegetáriánus ételek is általában kimerülnek a rántott sajt/rántott zöldségekkel, tehát nem igazán plusz munka, meg nem is igényel fejtörést sem.

Ezen kívül ha egy salátához odaírják (akár étlapos, akár svédasztalos rendezvény), hogy vegán, az ostobább emberen egyböl elutasítják, pedig a legtöbb esetben nincs semmi különleges benne, normál esetben is így készülne.

A következö pont meg az, hogy a legtöbb helyen a hús/állat nélküli ételeket íztelenül készítik, mert a füszereket csak húsokhoz tudják elképzelni.


De a fö ok, hogy nem tudják, hogy lesz a vendégek közt vegán, ezért eszükbe sem jut erre is készülni. (Más kérdés, hogy a legtöbb esetben van jópár olyan fogás, ami minden továbbbi nélkül megfelel a vegán szempontoknak is, csak nincs külön feltüntetve)

2019. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem éri meg, röviden. Hány %-a a vendégeknek vegán szerinted?
2019. dec. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

Kisebbség vagyunk és egy mindenevő rendezvényszervezőnek vagy akár étterem tulajnak nem biztos, hogy egyáltalán eszébe jut vagy akar foglalkozni velünk.

Szerintem ugyanezt meg tudják erősíteni pl a glutén érzékenyek is.

Sajnos szerintem az ember akkor realizálja igazán, hogy mekkora szükség van külön fogást is készíteni, amikor ő is érintett lesz valamiben.

Nyílván mi valamivel szerencsésebbek vagyunk, mint az érzékenyek, hiszen ez az étrend döntés volt nálunk. De attól még nyilván kellemetlen mindenhonnan éhesen távozni.

4 esküvőn voltam idén, köreten és gyümölcsön kívül semmit nem tudtam enni. Ez van.

2019. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Szerintem ugyanezt meg tudják erősíteni pl a glutén érzékenyek is.


Összes rendezvényen ki volt írva az allergének és mindegyiken volt gluténmentes

2019. dec. 16. 08:00
 5/37 anonim ***** válasza:
43%
3# vagyok, valóban érdemes előre jelezni, ha olyan a helyzet. De szerintem a meghivonak, hazigazdanak kéne rakerdezni amúgy. Csak hát nem feltétlenül jut eszükbe és ez nem rossz indulat
2019. dec. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem csak nem figyeltél eléggé.

Ugyan nincs odaírva, hogy vegán étel, de azért mindig van jópár, ami ehető a vegánoknak is.

Olyan nincs, hogy csak húsos étel van, ahhoz is mindig van körítés, meg saláta, amik nem tartalmaznak állati összetevőket.

Az éttermekben is ugyanez a helyzet, a levesek, fözelékek, tészták, saláták, körítések nagy része megfelel a vegán kritériumoknak is.

Azt azonban nem várhatja el senki, hogy külön vegán konyha vagy konyharészleg legyen, mert ez sem gyakorlatilag nem megoldható, sem lehetőségek nincsenek erre.

Én több éve vagyok vegán, de még egyetlen esetben sem fordult elő, hogy nem tudtam összeállítani magamnak egy ebédet, akárhol is voltam.


Ahol hivatalos rendezvényen voltam, ott ha előre szóltam, hogy vegán vagyok, minden esetben készítettek külön menüt nekem is, sok esetben egyeztetve (emailban), hogy mi lenne megfelelő számomra.

Viszont a legtöbb ember húst hússal eszik ma még Magyarországon, ezért érthetö módon nem a vegán ételeket kínálják ilyen esetekben. (Ha meg netán igen, akkor a sok begyepesedett valaki meg sem kóstolja, mert az nem lehet jó, amiben ninsc hús. Ezt annak ellenére, hogy naponta esznek olyan fogásokat, amik vegánok, csak nem tudnak róla)

2019. dec. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
5. Egyik rendezvényen mondták hogy vegán is van, erre csináltak neki rántott karfiolt és gombát (persze a panirba volt tojás)
2019. dec. 16. 08:05
 8/37 anonim ***** válasza:
81%
Mivel sok szakácsnak fogalma sincs a vegán feltételekről, ezért vannak ilyen bakik. Másrészt a legtöbben a vegánt meg a vegetáriánust nem tudják megkülönböztetni.
2019. dec. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%

Keverik a vegàt és a vegánt és nem is biztos, hogy értik mi ez. Láttam már tonhalsalatat a vega menük közt.

A gluténosok még rosszabb helyzetben vannak. Amíg én tudok pl egy átlag pizzazobol enni vegànként, addig egy glutén érzékeny max kólázni tud. Rájuk még kevésbé vannak tekintettel szerintem.

Igazából egyik kisebbséggel sem foglalkoznak igazán a vendéglátóegységek szerintem. Jobban megéri azzal a menüvel foglalkozni, amit az emberek 90%-a szeret.

Az egyik ismerősömmek van egy gyorsétterme. Az én javaslatomra csinált vegàn/vega burgert az étlapra. Kb havi 2-3x kéri valaki, azt mesélte. Bár ez falun van, városban valószínűleg többen kérték volna.

2019. dec. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
9. Szerintem az érzékenyekre jobban vannak tekintettel, úgy tudom már jogszabály is van hogy az allergéneket ki kell írni, de a vegánságra nincs jogszabály
2019. dec. 16. 08:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!