Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánokat abszolút nem...

A vegánokat abszolút nem veszik figyelembe manapság?

Figyelt kérdés
6 nagyobb rendezvényen voltam az elmúlt időben, volt közötte külföldi, nemzetközi is. Volt olyan, ahol csak húsos étel volt, de azért vegetáriánus ételek voltak, de igazi vegán ételek sehol nem voltak. Étteremben is olyan van hogy vegetáriánus étel, de vegánt nem nagyon látok, miért?
2019. dec. 16. 07:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%

19-es, te normális vagy?

"A cukorbeteg válaszolót meg végképp nem értem, az neki miért gond, ha valaki vegán módon étkezik, attól neki nem lesz sem jobb, sem rosszabb..."

Én vagyok a cukorbeteg akit "végképp nem értesz"! Hol írtam én olyat, hogy engem zavar, hogy mások mit esznek???

Felőlem mindenki azt eszik, vagy nem eszik, amit akar, rohadtul nem érdekel! Azt írtam, hogy egyetlen rendezvényen nincsenek tekintettel a cukrosokra, pedig komoly betegség, nem választás kérdése. Eddig soha nem irkáltam vegán témában - pont az ilyen értetlen és korlátolt válaszolók miatt, mint te! - most ez egyszer tettem, de ezt is megbántam.

2019. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
46%

Elöször is a cukorbeteg válaszolótól elnézést kérek, teljesen félreértettem a válaszát!

Másodszor nem "magyaroztam", csak megjegyeztem, hogy ilyen hozzáállással máshol nem találkoztam. Ez egyszerü ténymegállapítás, ami így van.


Arra viszont senkitöl sem kaptam választ, miért zavar sok embert, ha valaki másként étkezik és szeretne lehetöséget kapni arra, hoyg úgy ehessen rendzvényekeen vagy éttermekben is, ahogy neki megfelel, miért gond, ha készítenek alternatív, vegánoknak is megfelelö ételeket!

Amíg nem csak az lenne kapható, addig nem kellene, hogy másnak ezzel problémája legyen.

2019. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%

#23


A kérdező stílusával van gond, ahogy elvárja, hogy másoknak magától értetődő legyen, hogy ő vegán. Nincs ráírva a homlokára, innentől fogva neki kell szólni, hogy ő bizony vegán, és biztos segítenek majd neki. Nem hőbörögni kell, hanem megoldást keresni. A vegánok egyelőre kisebbséget alkotnak, szóval úgy gondolom, hogy közös nevezőre kell törekedni a húsevőkkel, nem pedig folyton azt nyomni, hogy a húsevők így meg úgy.


Ezen kommentjét egyenesen felháborítónak tartom, mert képes az allergiásokkal egy szintre emelni magát:


"Szerintem az érzékenyekre jobban vannak tekintettel, úgy tudom már jogszabály is van hogy az allergéneket ki kell írni, de a vegánságra nincs jogszabály"


A vegánsággal semmi bajom, ellenben a folyton konfliktuskereső, kötekedő vegánokkal igenis van.

2019. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
52%

Az emberek többsége megesz mindent.A vegánok szinte semmit.

Egy rendezvényen (főleg ha svéd asztal van) arra fognak törekedni, hogy minél több finom ételt kitegyenek és az emberek jó véleménnyel legyenek, ne azzal hogy kihagytunk minden hozzávalót és spórolunk.

Ha mindenkit egy répával és egy fej hagymával várnak nem sok ember megy el vagy legalábbis a vendégkönyvbe jókat nem hagynak. :D


És inkább a 100 'minden evő' akinek bármilyen ínyencséget lehet készíteni mint azaz 1-2 finnyás aki még a zöldségbe is beleköt ha nem innen-onnan van, nem X fokon lett párolva, meg van sózva, stb..


Vagy legalábbis én nem szeretem a vegán vendégeket (elnézést, de ez van.).Finnyásak,válogatnak,mindenbe belekötnek, semmit se ehetnek, semmi se finom,miért nem gondol a szakács a vegánra..

Hát bmeg akkor maradj otthon és legelj,ne gyere svéd asztalos rendezvényre ahol a hús, tejtermékek, édességek (amik igen, tejtermékekből vannak.. :')) vannak előtérben hiszen jóllakatni szeretnénk az embereket. Van vegetáriánus is, de persze az se jó mer'.. Mert nem.

///szakács

2019. dec. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
44%

"Az emberek többsége megesz mindent.A vegánok szinte semmit."


Mielött ilyen hülyeséget írsz, nézz utána, mit esznek a vegánok! Ugyanis rengeteg mindent esznek, és rengeteg olyan étel van, ami "mindenevöknek" valóként ismert, de tökéltesen megfelel vegánoknak is.

Ha te csak fött répát meg hagymát tudsz elképzelni, akkor nagyon szegényes a fantáziád, és/vagy nem tudsz fözni! (A pörkölt-sült hús-fasírt készítése nem fözési tudomány!)

2019. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
18%

- nem tudják, mi az a vegán

- tojnak rá

- nem éri meg

Amúgy a gluténmentes kaja is sok helyen annyi, hogy akkor rántotthús helyett natúr szeletet kapsz. :/

Sajnos a kisebbségeket mindig le fogják tojni.

2019. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 qkker1 ***** válasza:
41%

"Amúgy a gluténmentes kaja is sok helyen annyi, hogy akkor rántotthús helyett natúr szeletet kapsz. :/"


Az kizárt, mivel a natúrszeletet lisztben kell megforgatni sütés előtt!

2019. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
26%
Éppen ez a gond! A legtöbb ember ezt sem tudja!
2019. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
25%

#28

Miért kéne? :D

Osztálytársam volt lisztérzékeny, MINDEN osztálykiránduláson natúr sült húst kapott, mikor mi rántottat, és soha nem lett baja.

2019. dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
43%

30-as: akkor az osztálytársad nem volt gluténérzékeny, csaj azt mondta!

A glutén ugyanis búzafehérje, ami többek közt a búzalisztben van.

A naturszelet meg lisztbe mártott és úgy sütött hús, azaz glutén van benne elég szépen és nem kevesebb, mint a rántottban!

2019. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!