Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánokat abszolút nem...

A vegánokat abszolút nem veszik figyelembe manapság?

Figyelt kérdés
6 nagyobb rendezvényen voltam az elmúlt időben, volt közötte külföldi, nemzetközi is. Volt olyan, ahol csak húsos étel volt, de azért vegetáriánus ételek voltak, de igazi vegán ételek sehol nem voltak. Étteremben is olyan van hogy vegetáriánus étel, de vegánt nem nagyon látok, miért?
2019. dec. 16. 07:09
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
77%
#10 Mert ha a gluténérzékeny eszik abból, amiből nem kéne, akkor abba bele is halhat, hasi göcsei lesznek stb. Nemhiába figyelnek annyira. Értem én, hogy vegán vagy, de nagyon fennhordod az orrod.
2019. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
87%
De ha kiírják az allergéneket, akkor te is tudod, hogy mit ehetsz és mit nem. A tojás és a tejtermékek allergének, a húst meg csak felismered egy ételben.
2019. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Étteremben dolgozok és vegán is vagyok.


Úgy gondolom butaságot beszélsz. Hogyne kéne feltűntetni az allergén összetevőket, hisz emberek egészségéről van szó. A vegánság nem betegség, ne tegyük már egy mérlegbe.


A decemberi időszakban minden napra jut 3-4 10-40 fős foglalás és eddig EGY(!!) ember volt vegán. Neki persze megoldottuk, tudtam is segíteni abban, hogy én miket szoktam kérni a munkahelyemen, így nem volt nehéz dolguk a szakácsoknak sem. Én elvárom, hogy ha valaki vegán vagy érzékeny valamire, jelezze előre így oda tudunk figyelni rá.


Sajnos hiába van egyre több vegán, ez a világ népességéhez képest elenyésző létszám, senkinek sem éri meg rájukszabni egy étlapot. Pl tarthatnék tofut az étteremben, rajt lehetne az étlapon. Évente nem adnánk el belőle 10-et. Viszont, ha jelzi egy társaság, hogy jön vegán is, nagyon szívesen megvesszük a tofut és el is készítjük neki.


Neked kell jelezned, ha sajátos igényed van, îgy megy ez a repülőtől elkezdve mindenhol, bár ha olyan sokat utazol külföldre, ezt bizonyára tudod. Nekem sosem esett nehezemre nagyobb társas események előtt jelezni, hogy vegán vagyok, sosem háborgok azon, hogy bezzeg a gluténérzékenyre gondolnak. Kicsit túltolod.

2019. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
7%

"De ha kiírják az allergéneket, akkor te is tudod, hogy mit ehetsz és mit nem. A tojás és a tejtermékek allergének, a húst meg csak felismered egy ételben."


Igen, de azt pl nem látod, ha zsírral vagy vajjal készítenek valamit és a vajat nem tüntetik fel tejtermékként, mert sem laktóz, sem tejfehérje nincs benne!

2019. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
27%

"Mert ha a gluténérzékeny eszik abból, amiből nem kéne, akkor abba bele is halhat, hasi göcsei lesznek stb. Nemhiába figyelnek annyira. Értem én, hogy vegán vagy, de nagyon fennhordod az orrod."


Én pl vegánként igen komoly, napokig tartó hasmenést kapok minden állati terméktöl, szóval szerintem azért jogos, ha el akarom ezeket kerülni. És nem én vagyok az egyetlen vegán, akinek baja lesz a hústól vagy egyéb nem-vegán összetevöktöl.


De ahogy az utolsó, vendéglátós írta, ha elöre jelzed, mindenhol keresnek alternatívát!

2019. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
54%

Tévedés, éppen fordítva: ez a probléma évek óta megvolt és csak végsö kétségbeesésemben probáltam ki a vegán étrendet, azóta nincs ilyen gondom.

Viszont te kifejezetten rosszindulatú, ostoba valaki vagy, ha nem tudod felfogni, hogy egyes embereknek lehet baja olyan élelmiszerektöl, amik neked nem ártanak!

2019. dec. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
89%

Én erősen cukorbeteg vagyok.

Nem az én döntésem volt, ezt a lapot húztam.

Még a zöldségekből, köretekből sem ehetek számolgatás nélkül. (rizs 4 dkg, krumpli 15 dkg és akkor már mást nem ehetsz, stb)

Mégsem várom el, hogy egy rendezvényen nekem és a sorstársaimnak külön főzzenek és nem nehezményezem, ha ezt nem teszik, pedig némileg komolyabb gond az étkezésem.

Ha nem tartom be a szabályokat, tönkre megy a vesém, megvakulok, levágják a lábam és egyéb "apróságok"

Ilyen kérdésektől fel tudnék robbanni!... de visszafogom magam, mert megy fel a cukrom!

2019. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
34%

Öszintén szólva a válaszolók egy (a nagyobb) részét nem értem.

Én ugyan nem vagyok vegán, de ellentétben azzal, amit sokan kifogásolnak, itt nem arról van szó, hogy csak vegán ételek legyenek mindenhol, hanem hogy azok is a többi mellett

Aki szerint a menzán van vegán étel is, annak nem kell azt válaszania, ugyanígy arról sem volt szó, hogy a vendéglátóiparnak át kellene erre állnia.

A cukorbeteg válaszolót meg végképp nem értem, az neki miért gond, ha valaki vegán módon étkezik, attól neki nem lesz sem jobb, sem rosszabb - pontosabban jobb lehet, mert a legtöbb vegán étel igen jól illeszthető a ch-kontrollált diétába.

Nagyon meglepett ez a nagyfokú intolerancia, aminek az okát nem tudom felfogni.

Ha valaki egyes élelmiszereket nem eszik - mindegy, hogy egészségügyi vagy elvi okokból -, az miért vált ki ekkora ellenállást vele szemben? Nem arról van szó, hogy rá akarnák kényszeríteni másokra, csak arról, hogy ők is szeretnék, ha többfelé lenne lehetöségük azt enni, ami nekik megfelel.


Nálunk a családban van többféle allergia, élelmiszer-összeférhetetlenség, meg van vegán is, és ebből sosincs semmiféle gond, úgy készülönk, hogy mindenkinek legyen benne olyan, amit megehet, és kis odafigyeléssel megoldható anélkül, hogy több fajta ételt kelljen készíteni, mint egyébként.


Sokáig külföldön (NY-Európa) éltem, több országban is, de sehol nem találkoztam ilyen méretű ellenállással bármiféle étkezési trenddel szemben, úgy tűnik, ez a magyarokra jellemző csak, és ezt nagyon szomorúnak találom!

2019. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
48%

#19

Gyakorlatilag nagy dagályosan leírtad, hogy senkit nem értesz, de a végén még sikerült egy jót "magyaroznod" is!

Gratula! Sajnos a hiba a te felfogóképességeddel van!

Én meg csak annyit nem értek, hogy miért és hogy is tudtál még csóri cukorbetegbe is belekötni?

2019. dec. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl egy svédasztalnàl nem egyértelmű,hogy vegàn -e, meg kell kérdezni.

A vajas választ nem is értem, az is tejtermék. Nem csak laktóz, hanem tejfehérje érzékenyek is vannak, kötelesek feltüntetni, ha valamiben van tej.

2019. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!