Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, ti hogy...

Vegetáriánusok, ti hogy viszitek be a napi fehérje szükségleteket?

Figyelt kérdés

Magamat inkább lakto-ovo vegetáriánusnak mondanám (tejtermékeket és tojást is fogyasztok). A napi fehérje szükségletemet valószínűleg nem fedezi a táplálkozásom. Erre abból következtettek, hogy problémás a hajam,száraz, a hajvégeim elvékonyodnak.

Elvileg növényi forrásból is fedezhető a fehérjeszükséglet (pl. hüvelyesek, magvak), de sokkal kevésbé hasznosul és szívódik fel mint az állati fehérje. Valamint egyéb ásványi anyagok is vannak amik fontosak, pl. a cink, ez is jobban hasznosul állati forrásokból.

Ti vegetáriánusként, mennyi fehérjét visztek be? A hajatok milyen állapotú, vannak-e esetleg vele problémák?



2020. jún. 14. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

A novenyi feherje is teljesen jol hasznosul..sot..sokkal jobban emesztheto. Annyi a kulonbseg, hogy az allatinak jobb az aminosav profilja. De ez egyaltalan nem szamottevo.


Quinoa, koles, huvelyesek, tofu/szoja, zab, chia mag..ezek korrekt feherje forrasok.


Van amikor termeszetesen olyan a menum, hogy epp nincs meg a szukseges 65g feherje de ezt potolom barnarizs feherjevel.


A cink eseteben csak arrol van szo, hogy a tulzott kalcium fogyasztas miatt (tejtermekek) rosszabbul hasznosul.

A novenyekben levo magas fitat tartalom miatt is csokken a cink felszivodasa de ez elhanyagolhato. Nem igazan szoktak cimk hianyosak lenni az emberek.


Vas ami meg erdekes kerdes de egy vasserpenyo ezt is megoldhatja.

E vitaminra amire meg figyelni kell. + Kreatint (ha nagy intenzitasu edzest folytatsz vagy kozepkorttol felfele) es kollagent kell potolni.

2020. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Túró, tojás, sajt. Napi szintem eszem őket. 100 g túróban vagy 2 db tojásban 15 g fehérje van.

Fehérjeport is iszok. 1 adag szintén 15 g fehérje.

2020. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Én mondjuk nem vagyok vegetáriánus,de elég kevés húst fogyasztok .

Emellett sportolok elég sokat,és ennélfogva naplózom miket eszem,mennyi ch-t mennyi fehérjét,zsírt fogyasztok. Sosem jön össze kevesebb fehérje a kelleténél. Tojás,túró,sajt , bab,lencse,kukorica,rizs ezek minde jó fehérjeforrások . A növényi fehérjéknek nem teljes az aminosavprofilja ugyan, de ha vegyesen,változatosan fogyasztod őket akkor ez nem probléma .

Első körben azt javaslom, vezess fel pár napot a kaloriabazis.hu-n , vagy másik ilyen alkalmazásban,oldalon . A hajad töredezettsége nem valószínű,hogy fehérjehiánytól van (persze ez nem zárja ki,hogy kevés fehérjét fogyasztasz ettől függetlenül).

Egy átlagos embernek,aki nem végez kemény fizikai munkát,vagy nem sportol annak 1g* testsúlykilogramm fehérje untig elég,de 0.8 is megteszi ..

2020. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
A novenyi is lehet teljes. Szoja, voroslencse, quinoa, koles, zab.
2020. jún. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A hajnak meg esetleg a kollagen hianyhoz lehet koze. De ez se biztosra mondhato.
2020. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Pláne ha tojást és tejterméket is fogyasztasz, bőven elég a fehérje beviteled. A hajad elvékonyodását okozhatja például nyomelemhiány, a pajzsmirigy működés zavara vagy más hormonális zavar, vashiány, a többszörösen telítetlen zsírsavak hiánya, D vagy A vagy E vitamin hiány, vagy például a metabólikus szindróma. És nem neked mondom, csak aki érdeklődő és olvassa a kommentet tudjon róla, hogy hajhullást okozhat például antidepresszánsok szedése is.
2020. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Tejfehérjéből
2020. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Én vegán módon étkezem (NEM vegán vagyok, csak semmiféle állati terméket nem foygasztok egészségügyi okok miatt!), a szükséges fehérjéket meg minden nehézség nélkül be lehet vinni csak növényi alapanyagokkal is.

A növényi fehérje nem szívódik fel rosszabbul, és a nyomelemeket is böven lehet növényi eredetü élelmiszerekkel fedezni, az sem igaz, hogy ezekböl nehezebben szívódnának fel.

A hajam meg még sokkal jobb állapotban van, szebb, mint korábban, ha a te hajadnak baja van, az nem azért, mert nem eszel húst!

2020. jún. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!

1# "nem igazan szoktak cink hiányosak lenni az emberek", bebizonyosodott, hogy cink hiányos vagyok, méghozzá elég durván, most jött meg a vérvétel eredménye. A referencia tartomány 7,2-16,6 umol/l, az én cink szintem pedig 3,8 umol/l. Ez elég durván alacsony. Nem is csodálkozok az eredményen, mert tudom, hogy nagyon hiányosan táplálkozom.

A cinkhiányra régóta gyanakodtam, ez lehet az oka annak is, hogy a 20-as éveim elejétől már vannak ősz hajszálaim...

2# Írtad, hogy napi szinten eszed a túrót, a túrót milyen formában fogyasztod? Magában eszed, vagy mivel fogyasztod? Én is tudom, hogy a túróban sok a fehérje, de a napi szintű túrófogyasztást nem tudtam kivitelezni, mivel nem volt sok ötletem, hogy mivel fogyasszam, magában enni meg nem volt túl vonzó.

2020. jún. 19. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező,bár nem engem kérdeztél,én a #3-as válaszoló vagyok,én pl úgy eszem a túrót,hogy egy joghurtot (esetemben szójajoghurt,mert a simát nem bírja a gyomrom -tudom furcsa,de a túrótól nincs bajom) összekeverek vele ,és bekanalazom. Így tök finom ,puding-szerű ,néha rakok bele gyümölcsöket ,de szerintem apró szemű zabot is lehetne .
2020. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!