Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire nehéz átállni vegetár...

Mennyire nehéz átállni vegetáriánus életmódra?

Figyelt kérdés
Jövő héttől a diétám részeként szeretnék áttérni a vegetáriánus életmódra. Alapból nem vagyok oda annyira a húsért, csirkemellet szoktam enni bár azt sem viszem túlzásba. Viszont azért gondolom először nehéz lehet az, hogy nem ehetsz húst. Már régebben meg szerettem volna próbálni egyébként, illetve a vegánság is érdekelt volna, de sajnos azt nem tudom megoldani pénzügyileg. Tofut szeretnék majd venni, úgy tudom azt szabad. Szóval összefoglalva mennyire nehéz/furcsa átállni? Köszönöm a válaszokat előre is, bocsánat a hosszú leírásért illetve ha netán rossz kategóriába tettem volna!

2020. júl. 10. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon szeretem az állatokat így elég könnyű volt. Elmagyarazni a családnak az nehezebb.
2020. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy néztem vegetáriánus diétákat is, szóval a “képlet” az megvan hogy hogyan kezdjek hozzá illetve teljesítsem.
2020. júl. 10. 19:57
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Fogyókúrának nem jó több szénhidrátot eszem.
2020. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

3-as: ki beszélt fogyókúráról?????

Ugyanis a diéta NEM fogyókúrát jelent, hanem speciális étrendet.

Másrészt a vegetáriánus étrendtöl is lehet fogyni, meg a szénhidrát sem akadályozza a fogyást!

2020. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon egyszerű, a bulgurtól kezdve a kásáig, szófás készítményekig, a csicseriborsòig, vöröslencséig, a kókuszzsírig, a növênyi tejig, a különböző zöldséges ételeken át nagyon sok egészséges finomságot lehet fogyasztani.


Nekem sem volt gond, soha nem bírtam a húst és elvi alapon pikk pakk ment az egész.



Èn évek óta reggelire zabpelyhet eszek azaz kását főzök belőle. Csak víz kell hozzá, kb 5-6 perc az egész és aszalványokat, fekete csokit vagy gyümölcsöket, reszelt almát/fagyasztott erdei gyümölcsöt teszek rá van hogy mézzel.


Nagyon egêszséges és olcsó.


Aztán én imádom a cukkinit és a gombákat. A vöröslencse az egyik kedvencem a spenótról, bèbi spenótról nem is beszélve.

2020. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Te írtad a fogyókúrát kerdező a kulcsszavak közé.
2020. júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem diéta hanem életmód. És nem mondanám hogy egeszséges mivel az ember mindenevő. Mindenki szervezete más. Van aki toletálja van aki nem. Az utóbbinak vitaminokra is szüksége van ha így táplálkozik. Az én szervezetem pl nem bírja minden bajom van tőle hiába figyelek oda meg eszem változatosan. Elvi alapon nem eszem állatokat szóval ez van. Mondjuk ezeket a mükajákat nem eszem meg mjnt növényi tej meg kókuszzsír és szója. Az utóbbitól görcsöl is a hasam. Igyekszem hazai termékeket fogyasztani a méregdrága sznob kaják helyett. De a zabkása tényleg egeszséges. Hüvelyesek is fontosak a vegetáriánusoknak. Már ha birja a gyomrod. Köles kása, kukorica kása valtozatosságnak, árpagyöngy. De én a tésztát szeretem mindenféle feltéttel meg kremlevesekkel. Sárgarápa, gomba, spenót, cékla, paradicsom, brokkoli kremleves.meg sok túrót sajtot joghurtot eszem. Tojas is fontos. Meg nálam a görögsaláta ami nagyon fogy és a joghurtba a mindenféle magok meg mák és növényi olajok ízesítésnek a salátakra. Tökmag, lenmag, szőlőmag olaj. Meg krumpli minden változatban és rizs ételek.
2020. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
15%

5-ös

Ezeket az élelmiszereket nem mondanám olcsónak. Meg elég nehéz a napi fehérjebevitelt megoldani vegetáriánus, de leginkább vegán étrend szerint.Szejtán és a szójából készült ételek elég kellemetlen ízűek.

2020. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

Vegtáriánusként nem nehéz. Bab, lencse, tojás, túró'sajt, tejföl....

Amúgy a gladiátorok sem ettek húst. Árpán és lencsén éltek főleg. Inkabb pufik voltak mont izmosak. De ez kellett is mert a háj megvédte őket a komolyabb sérülésektől.

2020. júl. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

5-ös vagyok...ugye te hülyéskedsz? Nem mondanád olcsónak????


Kb 300 Ft a kása zabpehely, kb másfélhónapig kitart. Tele van ásványanyagokmal. A fehérjét a legkönnyebb pótolni!

A bulgur pedig az egyik legolcsóbb alapanyag, 3x akkora lesz egy pohárka. Nagyon egészséges.

a párszázforintos cukkinit és a vöröslencsét nem is említve.


160 ezerből élek az édesanyámmal együtt...könyörögöm, mielőtt baromságolat írsz, kicsit nézzél már utána a dolgolnak

2020. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!