Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire nehéz átállni vegetár...

Mennyire nehéz átállni vegetáriánus életmódra?

Figyelt kérdés
Jövő héttől a diétám részeként szeretnék áttérni a vegetáriánus életmódra. Alapból nem vagyok oda annyira a húsért, csirkemellet szoktam enni bár azt sem viszem túlzásba. Viszont azért gondolom először nehéz lehet az, hogy nem ehetsz húst. Már régebben meg szerettem volna próbálni egyébként, illetve a vegánság is érdekelt volna, de sajnos azt nem tudom megoldani pénzügyileg. Tofut szeretnék majd venni, úgy tudom azt szabad. Szóval összefoglalva mennyire nehéz/furcsa átállni? Köszönöm a válaszokat előre is, bocsánat a hosszú leírásért illetve ha netán rossz kategóriába tettem volna!

2020. júl. 10. 19:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%
Én csak 148ból alig költök kajára. A hús a legdágább meg az édesség. Ezeket nem eszem így nagyon olcsón kijövök.
2020. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem jelentett gondot, mivel nem jelentettem ki kategorikusan sem magamnak, sem másoknak, hogy márpedig én mától vegetáriánus leszek.

Egyszerűen eljutottam arra a pontra, hogyha evés közben eszembe jutott, hogy egy állatot eszem és még a képe is felidéződött, nem bírtam lenyelni. Utána meg az volt a gondom, hogy az a szerencsétlen állat értelmetlenül halt meg, ha még csak meg sem eszem, hanem megy romlottan a szemétre.

Így aztán nem készítettem húsételt, de nem is kívánom.

És annak ellenére, hogy nagyjából 10 éve nem eszem húst, nem mondom magam vegetáriánusnak, mert ha valami csoda folytán holnap megkívánnám, simán megenném. Nagyon nehezen viselem a korlátokat, még a magam által állítottakat is, de így rendben vagyok.

2020. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó ez nagyon szimlatikus :)
2020. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%

10

Ja, ha törpeadagokat eszel, akkor nem drága. A növényi tejek nem drágák? Meg a kókuszolaj/zsír? Feketecsoki,bogyósok? Bébi spenót? Meg más zöldségfélék? Drágábbak mint a hús! Szójából készült ételek egészségessége meg vitatható.

2020. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
14. Nem csak ezeket lehet enni! A vegetarianus étrendbe belefér a rendes tej is. 200 alatt kapsz fel litert. Bebispenótot szintén 200ert vettem a tescoba :D Lenmag olaj 700ft egy üveggel. De hónapokig elég. Nem akarásnak nyögés a vége!
2020. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

" A növényi tejek nem drágák? Meg a kókuszolaj/zsír? Feketecsoki,bogyósok? Bébi spenót? Meg más zöldségfélék? Drágábbak mint a hús! Szójából készült ételek egészségessége meg vitatható."


Ez megint olyan válasz, amiböl látszik, halvány fogalmad sincs, amiröl beszélsz, csak hallottál valamit, aminek ag egyik fele nem igaz, a másik fele meg igencsak eltúlzott!

Öszintén szólva évek óta a lehetö legszigorúbban vegetáriánus vagyok (hús, tej, tejtermékek, tojás kilöve), ennek ellenére még soha nem vettem növényi tejet, kókuszzsírt/olajat, bébispenótot, - fekete csokit csak igen ritkán, bogyósokat meg akkor is ettem, amikor még mindenevö voltam, de sehol sincs elöírva, hogy éppen ezeket kellene fogyaszania, ha valaki nem eszi a húst, bármilyen zöldség meg gyümölcs megfelel, nem csak a drága fajták.

Szóját egyáltalán nem fogyasztok (meg vegetáriánus húsokat, felvágottakat, egyebeket sem).

Amióta csak növényi étrenden vagyok, azóta kb fele-két harmada a kajaköltségem, de ehhez azt is hozzá kell füzni, hogy korábban sem húst ettem hússal meg néha egy kis krumplit vagy rizst, zöldségféléket meg gyümölcsöket akkor is fogyasztottam.

2020. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
54%

Nekem egyáltalán nem volt nehéz, pedig én nagyon szerettem a húst, ezért féltem is, hogy mi lesz ha nem tudok ellenállni. Viszont nekem az segített sokat, hogy nagyon sok dokumentumfilmet néztem a témában, mind a vegetáriánus/vegán életmód élettani hatásairól, mind a nagyüzemi állattartás kegyetlen körülményeiről. Belőlem legalábbis kiváltotta azt az undort és ellenszenvet az egész húsipar felé, amitől örökre elment a kedvem attól, hogy akár egy forinttal is támogassam őket...

Amit amúgy még ajánlani tudok, hogy eleinte próbálj olyan fogásokat készíteni, amikben olyan zöldségek/gyümölcsök vannak, amiket nagyon szeretsz. Persze lehet kísérletezni, de azért óvatosan vele, nehogy elvegye a kedved az egésztől, ugyanis sok új étel fog veled szembejönni, és teljesen más ízeket is fogsz tapasztalni, mint előtte. De egyébként könnyen vissza is lehet hozni a régi ízeket, ha mondjuk hiányoznak, mert a szejtánt például úgy ízesíted, ahogy neked jólesik. Nem lesz olyan nehéz, mint amilyennek elsőre tűnik, meg hát azért ha az ember vega, akkor ugye a tojás, a tej illetve a sajt is megmarad, szóval jóval egyszerűbb mint egy vegánnak például.:)

2020. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nem volt nehéz, inkább felszabadító. Sose szerettem a húst, én úgy éltem meg, hogy végre nem muszáj olyasmit ennem, amit nem akarok.
2020. júl. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%
Nem nehéz.
2020. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
79%
Én nem akartam vega lenni, csak változtatni akartam az étkezésemen. Aztán egyszer arra eszméltem, hogy 3 hete nem ettem húst. Aztán úgy is maradt. Teljesen jó így
2020. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!