Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik a vega posztoknál "A...

Akik a vega posztoknál "A növények is éreznek" érvvel érvelnek, azok vajon komolyan gondolják ? Elfelejtették , amit biológia órán tanítittak nekik ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 19:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
54%
Nem, csak ugyanekkora baromság a vegaság. Magyarázd el az oroszlánnak is hogy egyen inkább gazt, ne bántsa már szegény többi állatot.. :D
2020. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
45%

ez érdekes...vannak olyan szektatagok, akik a gyümölcsöt sem szakítják le a fáról, mert az is érez...csak a földről felvett gyümölcsöt fogyasztják, mert azt elengedte a fa(bokor,stb).

A probléma ott kezdődik, hogy ha egy növénynek fáj, ha levágják az ágát, leszakítják a gyümőlcsét, akkor mennyire fáj egy vágóhídra terelt marhának, birkának, lónak,stb a vágás előtti-alatti stressz? Az ember érdekében megkínzott állatokért nem szólnak a növényekért aggódók?

Még annyit a növényekről, hogy nagy divat a

leylandi ciprus(és sok más)kerti díszfa "szépre" nyesése...ez nem számít ugye?


És lehetne sorolni a homo sapiens életbenmaradásához szükséges étel miatt másnak okozott fájdalmat.


(Amiről nem beszélünk:homo homíni lupus)

2020. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

Nem gondolják, csak kötözködnek :D


#1 Ha majd te is foggal-körömmel fogsz a szabadban levadászni és nyersen megenni egy gazellát, én fogok neked személyesen gratulálni <3

2020. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:
1, a kérdés nem az oroszlánra és a vegaságra vonatkozott. Tarthatod baromságnak, a kérdés nem ez. Mondjuk én nem vagyok vega (igaz, kevés állati élelmiszert fogyasztok), de egyáltalán nem tartom butaságnak az állatvédelmet. Amúgy miért tartod butaságnak ? Szoktam vega-húsevő vitákat olvasni, mindben van olyan húsevő, aki leírja, hogy a növények is éreznek, ez tudományosan bizonyított , olyakor szmájlikkal is ellátják a posztot. Nem értem, ők nem tanulták az iskolában, hogy az állatoknak idegrendszere, agya ..stb. van ? A növény pontosan hogyan , mit és hol érez szerintük ? Nemrég egy jogot végzett ismerősömmel beszéltünk a témáról és ő is azt mondta nekem, hát , az állat nincs egy szinten az emberrel és a növények is éreznek. Én meg ledöbbentem, hogy egyetemi diplomával hogy tudnak ilyet kijelenteni az emberek.
2020. okt. 30. 20:40
 5/63 anonim ***** válasza:
44%

A növényekben is végbemennek jelzésértékű folyamatok ilyen esetekben, de ezek nem nevezhetők fájdalomnak. De az állatok jelentős részénél lezajló idegrendszeri folyamatok sem, sokuknak még központi idegrendszere sincs, nemhogy fájdalomközpontja.

Én nem tudom megérteni a vegánokat, sőt, némiképp nevetségesnek is tartom, ha valaki "etikai" okokból nem fogyaszt húst, ha semmi állati eredetűt, azt meg nyugodt szívvel nevezem hülyének. De ez az én problémám:D

2020. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

Igen, az állatvilág elég széles skálán mozog idegrendszeri fejlettséget tekintve, csak épp az ember disznót, marhát, baromfit eszik, valaki kutyát. Nem planktont meg laposférget eszünk általában, ezt azért kifelejtetted a kommentből.


Szerintem általános emberi butaságra és érzéketlenségre , önzésre vall, ha valakit teljesen hidegen hagy, hogy egy tehenet vag disznót a saját mocskában álldogálva tartanak egy ólban és rongyosra fejik, vagy épp ütlegelik. Vagy hogy a baromfi egész életében meg van világitva mesterséges fénnyel és erővel veszik rá a folyamatos tojástermelésre. Vagy hogy a naposcsibéket úgy darálják be, hogy élnek. Én ezt nem tudom megérteni, függetlenül attól, hogy húsevő valaki vagy sem. Sőt, meglepőnek tartom, hogy a felvilágosult 21. században , amikor már kötelező iskolába járni, biológiát tanulni, van net, az emberek ennyire bután ,szűklátókörűen gonodlkodnak, mintha csak a középkorban lennénk.Nyilván ha egy fél napra beköltöznél egy sertéstepelre, megváltozna a véleményed.

2020. okt. 30. 20:54
 7/63 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

#5 A nagyüzemi állattartás (amire a vegák hivatkoznak általában, mint etikai ok) többnyire NEM olyan állatokat érint, amiknek nincs központi idegrendszere.


Vagy lemaradtam valahol az idővonalon a történelem során és nagyüzemi csalánozófarmokról származó "marhahúst" veszünk a teszkóba? Vagymost én vagyok a hülyevega?

2020. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
46%
Tipikus agresszív vérvega a kérdező,hagyni kell hagy pukkadjon meg a kislány...
2020. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vérvega, le is irtam, hogy én szoktam állati élelmiszert fogyasztani, csak az átlagtól kevesebbet. Úgy látszik, ezt nem olvastad.
2020. okt. 30. 20:58
 10/63 Sunshinedoll ***** válasza:
82%
Abban mi a vérvega, hogy valaki elmagyarázza, hogy készül a virsli, amit megeszel? :D
2020. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!