Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik a vega posztoknál "A...

Akik a vega posztoknál "A növények is éreznek" érvvel érvelnek, azok vajon komolyan gondolják ? Elfelejtették , amit biológia órán tanítittak nekik ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 19:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem elmagyaráz,hanem sarkítva vádaskodik
2020. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
49%

Nyugi, saját kezűleg is vágtam le/dolgoztam már fel állatot. Én ilyen

vagyok, ezek annyira nem érdekelnek:D Persze ha lehet, azért igyekezzünk kíméletesen bánni az állatokkal a levágásukig. Pl. egy kisebb alpesi gazdaságban tehénnek, meg úgy bármilyen állatnak lenni aranyélet lehet:D Szép hegyek, friss zöld fű, kedves turisták, ridegtartás... Ezt bevállalnám.

2020. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
49%
Mellesleg lehet itt azon ugrálni h mennyire éreznek a növények ,de abban szerintem nincs vita h élőlények ugyanúgy mint az állatok.megjegyzem h a bab sem azért terem h te megedd hanem az a "gyereke"...
2020. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 A kérdező kommentje:
11, ki vádaskodott ? Ki magyarázott sarkitva ? Megkérdeztem, hogy az emberek komolyan gondolják-e, hogy a növényeknek vannak érzéseik ? Te alátámasztottál bármit is a kommentedben vagy csak kötekedtél egyet ?
2020. okt. 30. 21:04
 15/63 A kérdező kommentje:

"Mellesleg lehet itt azon ugrálni h mennyire éreznek a növények ,de abban szerintem nincs vita h élőlények ugyanúgy mint az állatok.megjegyzem h a bab sem azért terem h te megedd hanem az a "gyereke"..."


Úristen.... szerezz be pár biológia tankönyvet az általános iskolából, kérlek.

2020. okt. 30. 21:05
 16/63 anonim ***** válasza:
49%
Ezért álszent kölömbséget tenni az állatok és a növények közt úgy h lelkiismereti kérdést csinálunk abból h nem eszünk olyan élőlényt ami látványosabban szenved mint a másik...
2020. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
46%
Inkább neked kéne biológia könyv...
2020. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
58%
Attól h nem visít a fű a fűnyíráskor az még nem jelenti h nem érzékeli a sérülést.a növények is érzékelik a gravitációt ,nyomást,a hőmérsékletváltozást,a fényt,egyes növények ha rágni kezdi valami keserű anyagokat bocsájt a szöveteibe.A mimózáról nem is beszélve...
2020. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:
Pont erről beszéltem. Vagy 50 ilyen vitát olvastam már a facebook-on is, a húsevők olyan ostobán szoktak megnyilatkozni, hogy én szégyellem magam helyettük néha a biológia tanár és az erkölcsöt, empátiát nekik át nem adó szüleik helyett. Nagyon középkorias felfogás. 400 évvel ezelőtt még megértettem volna, meg tisztában vagyok vele, hogy az ősember is szétmarcangolta a húst , de hogy iskola, oktatás, nevelés, internet mellett is ilyeneket irkálnak sokan, az számomra döbbenetes. A haszonállat persze nem tudja elmondani, hogy mennyi emberi erőszakot él át az élete során. Ez nem húsevő-nem húsevő kérdés, szimplán emberi ostobaság. Mindenki magát minősiti a véleményével. Szerintem. Biztos azt hiszik sokan, hogy menő, macsó dolog röhögcsélni azon, hogy a haszonállatokat húgyban-szarban álldogálva tartjuk egy csomó helyen.
2020. okt. 30. 21:15
 20/63 qkker1 ***** válasza:
39%

"Abban mi a vérvega, hogy valaki elmagyarázza, hogy készül a virsli, amit megeszel?"


Hol írta le a virsli gyártási folyamatát?

2020. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!