Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik a vega posztoknál "A...

Akik a vega posztoknál "A növények is éreznek" érvvel érvelnek, azok vajon komolyan gondolják ? Elfelejtették , amit biológia órán tanítittak nekik ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 30. 19:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes felvetés, főleg, hogy a szakemberek sem ugyanazon az állásponton vannak. Mindenesetre ez a cikk egy egész jó összefoglaló a témával kapcsolatban:


[link]


Tisztelem egyébként mindenki álláspontját, csak az álszent vegákat nem szeretem.

Ha valaki azért nem eszik húst, mert nem szereti, az OK.

Az is, ha valaki állatvédelemből vega, rendben.

De amikor valaki kikiáltja gyilkosnak a húsevőket, de lazán falja a tofut, és más szójatermékeket, pálmaolajat használ, gabonát eszik, na attól kb a falnak tudok menni.

2020. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
62%

Azért van egy nagyon lényeges különbség.

Ha egy leszüretelsz egy akármilyen növényt, az jövőre újat hoz, megölt állatnak vége van...

2020. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:
21, korrigállak : eddig sem veszekedtél, érvet nem tudtál felhozni, csak idejöttél hőbörögni. Még egyszer mondom, ultra gáz, ha azon kötekszik, röhögcsél valaki, hogy egy másik élőlénynek miért sz.r az élete. Akkor is ,ha eszik húst. Az ostobaságról szól a kérdés, nem arról, hogy le akarna valaki téged hozni a húsevésről.
2020. okt. 30. 21:19
 24/63 A kérdező kommentje:
22, nem tudom, én húsevő vagyok (csak kis mennyiségben eszem), de én pl. nem szoktam agressziv, álszent vegákat látni. Engem egyik sem kaart még megtériteni. Én agresszib húsevőket látok gyakran, általában azt értem velük kapcsolatban, hogy az álérvekkel és a vagdalkozással, a másira mutogatással palástolják , hogy nincsenek érveik, biztos úgy érzik, számon kaarják kérni őket vagy börtönbe akarják küldeni őket a húevésük miatt. Pedig nem. Miért ne ehetne tofut ? Valamit enni kell, ők is tudják, hogy a szója- és pálamzsír termesztéssel milyen gondok vannak, de nem hiszem, hogy ők zabálnák fel a földeket. Minden második bolti termékben van pálmaolaj,vihat a biliben az a mennyiség, amennyit egy vega tofuevő megeszik .Álszentnek meg akkor álszent inkább, ha vegaként indul, mondjuk hirdeti is ezt magáról, aztán átfordul húsevőbe és a húsevést kezdi el nagy erővel kampányolni. A politikában rendszeresen látok pálfodrulásokat, exvega-húsevőről , aki mondjuk a hús mellett kezd el kampánypányolni,még nem hallottam, persze lehet van.
2020. okt. 30. 21:55
 25/63 anonim ***** válasza:
45%
4: de fontosnak tartom az állatvédelmet. De az nem a vegaságnál kezdődik, hanem környzetvédelem, élőhelyük nem elbitorlása, orvvadászat üldözése, kihaló fajok védelme, humánusság, kísérleti állatok nem kínzása és még sorolhatnám. A világ legtermészetesebb dolga és kegyetlensága a természetben, hogy bizony az állatok megegszik egymást.. Miért ne tehetnénk mi is így, főleg ha a saját egészségemhez szükséges is ezen tápanyagok bevitele?
2020. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%

#25: Nekem van egy vérvega ismerősöm, és bizony nem eszik szóját, sem pálmaolajat, mivel állatokat ölnek meg a területért, ahol termesztik. És nem eszik gabonát sem, mivel aratáskor sok kis állat (nemcsak rágcsálók, de teljes fészekalj madárfióka, meg őzgidák is) az aratógép áldozata lesz.

Saját maga termeszt mindenféle magvas cuccot, csíráztatja, zöldséget, gyümölcsöt eszik, meg saját kertjében termesztett hüvelyeseket.

2020. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:
25, nem teljesen értek veled egyet, de ezt nem azért mondom, mert meg akarnálak győzni . Szerintem amit írsz, az még kb. a nagy semmi, fotelharcosok szintje az állatvédelemben. az állatvédelem és a húsevés kérdése erősen összefügg. Továbbra is hangúlyozom, én nem vagyok vega. De amit mondasz, az kb. semmi. Tulajdonképpen leirod, hogy sajnálod, hogy ez van, ilyen a világ, de nem teszel ellene semmit és ugyanúgy élsz, mint aki röhög is az állatok kizsákmányolásán. A tett halála az okoskodás. Most eltértem a témától, de ez az igazság.
2020. okt. 30. 22:11
 28/63 anonim ***** válasza:
27%
26: így már látni értelmét, pont az általad is felsorolt dolgok miatt. Nem minden az ami annak látszik. Pl. egy nutella zabálása kevésbé állatbarát a kiírtott esőerdő miatt, mint az azért termesztett állat húsának fogyasztása. Egyik oldalnak sem érdemes álszenteskednie, lokálisan nehéz ezen a globális problémán segíteni.
2020. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, mindkét oldalon van igazság és nagyon összetett problémakör ez az egész. De azt utálom, amikor valaki elkezd gúnyolódni a vegánoon, vegán , miközben összepisiné magát, ha egy disznó vagy tehén az ólban le akarná fejelni és azt sem tudja, hogy lehet megfejni, etetni, levágni, feldolgozni, illetve nem is lenne rá hajlandó. Persze a botlban megvenni és megenni egyszerű. Belegondolni abba, hogy milyen problémák rejlenek mögötte és ő tudna -e valamit változtatni ezen, na , az nehéz.
2020. okt. 30. 23:04
 30/63 anonim ***** válasza:
86%
aminek nincs központi idegrendszere az nem érez fájdalmat. igen elhal amikor leszakítod egy idő után, de nem fogja úgy érezni mint egy állat vagy ember. milyen magyarázat az hogy a gyümölcs a gyereke? akkor haljon ki minden növényevő meg gyümölcsevő mert nem etikus amit csinálnak? arra nem gondoltok hogy miért a termésben van a mag és nem a kérgén vagy levelén? azért, mert az állat mikor megeszi, elmegy a fától jó messzire, aztán mikor rájön a szapora akkor hozzájárul hogy az a fa/növény fentmaradjon.
2020. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!