Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi a különbség a vega,vegán...

Mi a különbség a vega,vegán és vegetáriánus között?

Figyelt kérdés
És mégis miért követhet valaki egy ilyen étrendet?Személyes beszámolok is jöhetnek,ti hogyan lettetek azok,miért és így jobban érzitek magatokat?

2020. dec. 1. 13:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

12:

"Egy zacskó csipszet sem ettél még soha?"


Megnéztem a chipset ma a közértben, ezeket tartalmazza: burgonya, napraforgóolaj, só.


"Vagy másmilyen csokit?"


Szóval van a csokoládénak egy receptje, ami le van védve. Nem tartalmaz pálmaolajat.


"Egyébként igen, konkrétan mindenben van, amit el tudsz képzelni."


Na, akkor jó lenne, ha végre mondanál párat, mert eddig nem sikerült egy olyat se mondanod, amit valaha vettem, én viszont több tucat ételt felsoroltam, amiben nincs.

Semmilyen húsban nincs.

Semelyik felvágottban nincs.

Semelyik csmegepultos készítményben nincs.

Semmilyen zöldségben nincs.

Semelyik gyümölcsben nincs.

Semelyik tejtermékben nincs.

Semelyik pékáruban nincs.

Semmilyen csokoládéban nincs.

Chipsben nincs.


Ezeken kívül nem is nagyon van élelmiszer...

2020. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Hogy mi mindenben található pálmaolaj? Talán rövidebb lenne egy olyan lista, hogy miben nincs még. Fagyasztott pizzák, kekszek, margarinok, édességek, sütemények, péksütemények, csokoládék, levesporok, vegán sajtutánzatok, stb. szinte már el sem képzelhetők pálmaolaj nélkül. Egy csokoládéban könnyen lecserélhető a drága, és jó ízt adó kakaóvaj az olcsó pálmaolajra, és máris megtakarított a gyártó, illetve a forgalmazó egy csomó pénzt. Jó példa erre a talán még magyarnak gondolt, de már régen külföldön gyártott Boci csoki, amely amellett, hogy 100 grammról 90 grammra zsugorodott (valószínűleg egy, a fogyasztók által benyújtott, súlycsökkentést követelő petíciót követően), az összetevő listája is így kezdődik: cukor, pálmaolaj… Szégyen gyalázat! És akkor magyar helyesírás semmibe vevéséről még nem is beszéltünk. Boci Túrógombóc, túróízű krémmel(!) He??? De ez már egy másik történet."


" Ha a csomagolás „tejtermék”, „sajtkészítmény” stb. Szavakat tartalmaz, és a tartalom hivatkozik a növényi zsírra, akkor arra a következtetésre juthatunk, hogy a termék valószínűleg pálmaolajat tartalmaz"


Pl. így van sok élelmiszerben, a növényi olaj gyüjtöfogalom alatt.


Természetesen a nem feldolgozott élelmiszerekben (nyers hús, zöldség, gyümölcs) nincs, de ami feldolgozott. pl felvágott, csemegepultos készítmények, tejtermékek, pékáruk, csokoládék, abban nagyon sokszor van, csak növényi olaj álnéven.

2020. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Megnéztem a chipset ma a közértben"


Olyan nincs, hogy A chips, megnéztél egyet vagy kettöt, mindet garantáltan nem!

2020. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!