Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárgabarack maggal mit lehet...

Sárgabarack maggal mit lehet kezdeni? Mennyi az ára a sárgabarackmagnak? Van rá kereslet?

Figyelt kérdés
Van úgy 50 kg sárgabarack magom . Befőtthöz nem volt szükségem a magra így kiszedtem mindegyikben. Nagyon szereti a család a barackbefőttet így maradt rám ennyi. Nos amit nem tudom,hogy a barackmagra van kereslet ? Hol tudom eladni és milyen árban ? Mivel a nagyszülők már nem élnek így már nem tudom őket megkérdezni erről. Mint ha gyerekkoromból megmaradt volna,hogy valamilyen süteménynek használják fel a magot és ez miatt vették régebben.

2019. júl. 17. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Barackmagból nem csináltak sütemény, de van "Barackmag" nevű süti.

[link]

Egy-egy barackmagot fel lehet törni és megenni, de ilyen ipari mennyiségben enni egészségkárosító, mert valami méreganyag van benne. (talán cián?)

Eladni ezért nem fogod tudni, de télen begyújtásnál nagyon hasznos!

2019. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan érdekelne, hogy hány mázsa barackot főztél be, aminek csak a magja 50 kg.?
2019. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom megmondani neked nagy a család :) Jó ötlet ez . Nagy meleget adhat,hogy ha ki van szárítva .
2019. júl. 17. 11:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a barackmag ehető ami édes, miután megtörtént, le kell húzni a barna héját róla, így pontosan úgy néz ki, mint a hámozott mandula, és hasonló az íze is, csak kicsit keményebb. Szerintem nincs piaci értéke, ha van időd és energiád megpucolni, használhatod minden olyan süteményhez, amiben mandula van.
2019. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
megtörtént=megtörted
2019. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Pont mint a banánhéjnak. 0.
2019. júl. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most dobtunk ki egy csomót, nem tudom felhasználni.

Igaz, nálunk pálinka lesz belőle. :)

2019. júl. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mandula helyett nem jó, mert ha sokat eszek a sütiből, akkor kórházba kerülsz.
2019. aug. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!