Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nyers zöldségen, gyümölcsön...

Nyers zöldségen, gyümölcsön lelehet élni egy életet, viszonylag normálisan?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy jó ideje a fent említett táplálékon kívül semmit nem kívánok. Semmilyen főt ételt, húst, köretet, levest, kenyérfélét. Édességeket néha napján fogyasztok. Van esetleg itt valaki, aki így táplálkozik és nincsenek drasztikus hatásai? Ötletek, tippek jöhetnek :)

2021. márc. 24. 08:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%
7 Nem az ételek miatt volt rövid az átlag életkor. Akkoriban sokkal veszélyesebb volt az élet, nem voltak ma használatos gyógyszerek, orvosok, kórházak.
2021. márc. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
70%

A "sima" zöldségekben, gyümölcsökben szinte kizárólag szénhidrátok vannak, főleg cukor meg rost. Ha eszel mellé olajos magokat, azokban már zsírok is, meg valamennyi fehérje. Ha hüvelyesekkel is kiegészíted, azokban még több fehérje van, és a hüvelyes+olajos mag kombó komplett fehérjét tartalmaz (benne van az összes aminosav, amire föltétlenül szükséged van). Ha a hüvelyeseket nem szereted, akkor egyél földimogyorót, az is hüvelyesnek számít.


Ami még így is hiányozni fog, az tengeri omega-3. Ehhez hasonló van pl. a dióban is, de az nem helyettesíti tökéletesen. Ha nem akarod, hogy hiányod legyen belőle, akkor halolajkapszulát szedjél. Nem halálos, ha kihagyod, de például hajlamosít a depresszióra.


Mellé lehet tenni még esetleg egy multivitamint, mert ugyan sok vitamin van a zöldségekben, de esélyes, hogy pár típus hiányzik azért.

2021. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom ez alkati kérdés is, mert nekem a nyers zöldség és a gyümölcs csak az étvágyamat hozza meg. A rengeteg savról nem is beszélve.
2021. márc. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
78%
Úgy érted lesz-e valami bajod ha cukron kivűl semmit nem zabálsz ? Fehérjék,zsírok ,ezekről hallottál már ? :D
2021. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
0%
A nyersvegán táplálkozás tök jó, viszont kellene mellé olajos magvakat enned is. Ügyesen így is be lehet vinni minden szükséges tápanyagot, de jobb lenne kibővíteni hüvelyesekkel és teljeskiörlésű gabonákkal, például barna rizzsel, bulgurral, amaránttal. Ezekkel együtt, ha tényleg jól állítod össze, akkor a világ legjobb étrendjét követed. :)
2021. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%

#10

Én meg ismertem egy házaspárt, akik egyfolytában húst zabáltak, majd rákosak lettek és meghaltak. Na most akk

2021. márc. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
45%

*

Na most akkor mi van?

2021. márc. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
31%

#17


Amikor én találkoztam velük, mindkettőjüknek szikár, vékony alakjuk volt. Nem volt túl feltűnő. Akikkel később beszétem, azt mesélték, hogy harmincvalahány kilóra lefogytak mielőtt meghaltak volna.

Annyit tudok, hogy szigorú vegánok voltak.

2021. márc. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
61%
És? Vannak világsztár vegán sportolók is. Most ezzel mit akarsz mondani? Hogy a növényi étrendbe bele lehet halni?
2021. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet élni kizárólag zöldségen és gyümölcsön! Még a nyers vegánok sem élnek így! A nyersvegán étkezés nem ez, ők pl. a hüvelyeseket csíra formájában eszik, de miért nem nézel rendesen utána? Hogy lehetsz ennyire felelőtlen, csak nem anorexiás vagy? Nem értem miért nem volt egy válaszoló sem, aki azt írta volna, hogy menj orvoshoz, mert ennyire nem kívánni az ételt, az nem normális, simán lehet, hogy valami betegséged van! Az elmúlt 2 évben 2 rokonom halt meg többszörös áttétes rákban, egyiküknek sem volt étvágya, és amit megettek az is kijött belőlük. Nem mondom, hogy neked is ez lenne a bajod, de valami nagyon nem stimmel az biztos.
2021. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!