Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegakent néha megkivanom...

Vegakent néha megkivanom halálát akkor nem vagyok vega? Mást húst nem kívánom.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 19. 12:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Akkor csak 95szalèkban vagyok vega! Mert néha megszem halat
2021. ápr. 19. 13:04
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Sztem a hal is húsnak számít, de belefér a böjtbe, mert Jézus is evett halat. Emiatt nem számítják olyan értelemben húsnak, mint más állatok húsát. Ha kívánod, egyél nyugodtan, számos hasznos tápanyag van benne. Sok vega eszik halat.

Egyébként én nagyrészt vega vagyok, de vendégségben, étteremben előfordul, hogy eszem húst ritkán. Nem kell kategóriába sorolnod magad, és csak amiatt lemondani vmiről, mert úgy érzed, vagy mások úgy gondolják, hogy nem illik bele a kategóriába.

2021. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

Azért mert régen se volt normális nem enni húst, pl a böjt idején, ezért kitalákták h a hal az nem hús. Waooo

Ennyi erővel rámondhatod a csirkére, nyúlra, marhára is, hogy az nem hús

2021. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó: most nem akarlak megrendíteni, de Jézus húst is evett...

Kérdező: azért nem számít húsnak, mert a középkorban, mikor még komolyan vették a böjtöt, a gazdagok nem voltak hajlandók lemondani pl. péntekenként a húsevésről, és ezért kilobbizták, hogy a hal ne számítson húsnak.

Sőt, mivel a hód vízben él, az sem számított húsnak, hanem halnak. Azt azért könnyen beláthatjuk, hogy ez a csoportosítás a pénteki bezabáláson kívül nem szolgál semmiféle más célt vagy értelmet...

[link]

2021. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%
Sok etikai vega vagy vegán nem azért mond le a húsról, mert nem szereti azt, hanem annak ellenére mond le róla. Gary Yourofsky az egyik legnagyobb vegán aktivista is azt mondja, hogy ő szereti a húst, és a sajtot is, de ő ennek ellenére vegán.
2021. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
22%

Én úgy tudom, hogy a halak hidegvérűségük, illetve fejletlenebb idegrendszerük miatt “nem számítanak” húsnak.



Ami pedig te vagy, az a szemivegetáriánus :)

2021. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
71%

És a többi húst miért nem fogyasztod?

Nézd meg: A fenntartható halászat valódi arcát (Seaspiracy) Netflixen. Utána lehet elmegy a kedved a hal evéstől is.

2021. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Mert olyan ritkán eszem azért!
2021. ápr. 19. 13:53
 19/27 anonim ***** válasza:
72%
Kifogás csak kerdező
2021. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
69%
Vannak pescetariánusok is akik húsok közül is csak a halat fogyasztják. Szerintem ha csak nem egészségügyi vagy etikai okokból nem eszel húst akkor nem kell olyan szigorúnak lenni magadhoz. Nyugodtan egyél halat ha jól esik és kívánod.
2021. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!