Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Barátom vegetáriánus, szerinte...

Barátom vegetáriánus, szerintetek főzek neki külőn vagy én is legyek Vega?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt. Sose kérte hogy legyek én is legyek vegetáriánus. De mégis úgy érzem, hogy jobban esne neki. Próbálok hús mentes ételeket főzni, de van hogy még kívánom és megcsinálom magamnak.Ti mit tennétek a helyembe csak vega kaját én étek vagy húst is néha?
2021. máj. 14. 21:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező most vegetáriánus vagy vega a barátod?

Nem értem miért baj ha még kívánod a húst. Miért ne ehetnél? Tényleg nem értem. Nem azt írtad hogy nehezedre esik külön főzni, hanem hogy meg akarsz neki felelni. De mi lenne ha ő is el fogadná hogy te húst eszel? Ez nem opció?

Én nem változtatnék. Nem kívánom mindennap a húst ezért nem lenne probléma vegetáriánus ételeket ennem, de heti 2-3 alkalommal igenis kell. 2-es válaszoló is jókat írt, szerintem is meg lehet oldani elég könnyen a dolgot.

2021. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk ez úgy van hogy kétfelé főzök.

- párom rengeteg húst eszik, én szinte sosem

- emellett én cölis vagyok, szóval erre kell főleg figyelnem

2021. máj. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

De mégis úgy érzem, hogy jobban esne neki. - mondta, hogy zavarja, vagy csak a te fejedben létezik a probléma?


Kettő: ha a párom vegán lenne és azt kérné, én se egyek húst, akkor szakítanék.

Ez nem olyan, hogy ne vegyél fel kék kalapot, hanem elég súlyos korlátozás étkezés terén, amit nem tolerálok senkitől.

2021. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
11-es: a vegetáriánus és a veg ugyanaz. A vegán az, ami más, szigorúbb.
2021. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
* a vegetáriánus és a vega ugyanaz - elnézést
2021. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Amúgy tudom mi a különbség, csak hirtelen azt hittem valamiért hogy vegánt írt pedig nem. De a véleményemet tartom.
2021. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, csak sokan nincsenek tisztában a külöbnségekkel, ezért írtam.


Abban meg igazad van, hogy más kedvéért nem okos változatni a szokásokon.


Nálunk én vagyok, aki csak növényi élelmiszereket eszik (kb, minta vegánok, csak elvi háttér nélkül), a párom mindenevö, de egyikünknek sem jutna eszébe a másikat meggyözni a saját rendszerünkröl.

2021. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz, nem kell vegának lenned, az meg a ti kapcsolatotokon múlik, hogy ki főz és mit.

Nálunk én vegán vagyok meg gluténmentes, a párom néha-néha eszik húst, minden mást azt rendszeresen eszik.

Én megmondtam neki, hogy nem fogok semmi állati cuccot főzni, ha én főzök, akkor az van, amit én is meg tudok enni, de mivel ő "mindenevő" így nyilván tud ő is azokból enni.

Ha nem kell neki az, amit én főztem, akkor főz magának, viszont azt nem várom el, hogy ő főzzön nekem. Egyrészt mert sokkal kevésbé kreatív ilyen téren, és az én étkezési szokásaimat ő "limitáltnak" érzi a saját ízléséhez képest, másrészt én leginkább abban bízok, amit én csinálok (nekem eü-i okokból sem mindegy, hogy van-e benne pl. tejtermék vagy tojás). Szóval mi vagy külön főzünk, mindenki magának, vagy ő is azt eszi, amit én csinálok.

2021. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Meg amúgy szerintem húsmentes kaját nem olyan nagy cucc főzni, abból te is tudsz enni, és attól még, hogy gyakran eszel húsmentes ételt még nem leszel egyből vega, de akkor főznöd se kell több félét.
2021. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%
Hát én a helyében nem várnám el, hogy te is vega legyél. Az jó, ha tekintettel vagy rá, és nem eszel mondjuk az arcában egy zsíros csülköt vagy ilyesmit. Meg ha ő sem hangoztatja állandóan, hogy mennyire egészségesebb lenne, ha vega lennél, plusz még a környezetnek is jót tennél ezzel. Legyen meg az arany középút, szerintem ennyi elég.
2021. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!