Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy fogyhatnék a vegán étrenden?

Hogy fogyhatnék a vegán étrenden?

Figyelt kérdés

Nem akarok szóját és glutént fogyasztani, de gondoltam kipróbálnám a teljes értékű étrendet. A fő célom a fogyás, de egy hülye, párhetes fogyókúra helyett ez a fajta vegán étrend sokkal járhatóbb életmódnak tűnik.

Vannak valakinek tapasztalatai ezzel?



2021. máj. 31. 21:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%

Fehérjét muszáj bevinni, ezért legalább vagy tofut, vagy tojást muszáj lesz enned, különben legyengülsz. A vegán étrenddel amúgy is rengeteg a baj, hosszú távon nagyon nem egészséges. Mondom ezt, mint húsz éve vegetáriánus. Ha nem fogyasztasz semmilyen állati fehérjét, leépülsz. Ennyi, nincs de. Erre valók a tejtermékek.


Én egyébként éppen most szenvedek egy három hetes challenge-dzsel. Vega étrend, de sajnos muszáj tojást enni hozzá, hiába undorodom tőle, meg tofut is dögivel. Ezen kívül majdnem minden étkezésben szerepel avokádó. A fő dolgok: főtt bab, joghurt, csiamag, friss leveles saláta, némi édesburgonya és karfiol, illetve néha joghurt, áfonya, pici eper, néhány szem kesudió és mandula.

2021. máj. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Én is vegetáriánus vagyok, de nem fogyasztok tejtermékeket, csak tojást. Szìvesen lennék vegán, de glutén érzékeny vagyok, szóját pedig nem akarok enni, ìgy pedig nem sok értelmét látom. Nem tudom ìgy hogy lehetne fenntartható. Ezért gondoltam, hogy megkérdezem kinek mi a véleménye... És sikerült ettől fogynod?
2021. máj. 31. 23:37
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Napi 25-30 perc személyre szabott edzéssel eddig 2 kilót, 2 hét alatt. De már elég sportos voltam előtte is, csak télen rám szorult az úszógumi.
2021. jún. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Ez most komoly? Egyes, szégyelld el magad hogy 20 éve vega vagy, és ilyen tudatlan vagy étkezés terén! És még ide jársz a vega topikba észt osztani? Inkább ne szólaljál meg kérlek. Legnagyobb csalódás amikor ilyen tudatlan vegákat olvasok, az ilyen inkább egyen húst! Miattatok mondják, hogy a vegák tönkreteszik magunkat, mert annyira nem értetek hozzá!


Kérdező! Egy az, hogy attól nem fogsz fogyni, hogy vegán leszel. Kalóriadeficittel fogysz. Ezt meg tudod oldani ovo vegetáriánus étrenden is, amin vagy, de bármilyen étrenden. A másik, hogy miért kellene szója és glutén a vegán étrendhez? Rengeteg szója-, és gluténmentes vegán recept van. Már megbocsáss, de ezek miatt ordít rólad, hogy neked sincs sok fogalmad a vegán étkezésről! De a fogyókúráról sem. Gondolom annyit konyítasz a témához, mint az egyes?


Én itt feladtam. Az a baj, mindent az alapoktól kéne elmagyarázni.

2021. jún. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
13%
4-es, te vagy a szokásos tudálékos plebejus, ugye? Aki Istennél is jobb, mert bár Isten mindent tud, de te mindent *jobban* tudsz? Amúgy mint minden krisnás, egy hatezer éve kipróbált étrendet követek, de te tényleg jobban tudod Istennél, hogy mit kell enni. Majd mutasd meg, hol van a templomod, esküszöm, elmegyek röhögni.
2021. jún. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

#4 Az 1-es valóban hiányos információkat osztott meg, hiszen egy átlagos, nem intenzíven sportoló ember képes bevinni a napi fehérje szükségletét növényi étrenden, tejtermékek és tojás nélkül is. De ha már ennyi időt fordítottál mások alázására, tölthetted volna azzal is, hogy leírsz egy-két hasznos tippet, vagy legalább oldalakat, ahol utána tud olvasni.


Növényi étrenden valóban nem magától értetődő a nagyobb mennyiségű fehérje bevitele, ezért két dolgot javaslok, kérdező. Nézz utána a tápanyag szükségletednek, és ha új étrendre váltasz, egy hétig figyeld, hogy mit viszel be. Ezt egy egyszerű telefonos appal is megteheted, pl. Kalóriabázis vagy Cronometer. Ha elegendő hüvelyest és teljes értékű gabonát fogyasztasz, valószínűleg nem lesz gond a fehérje bevitellel. Az emberek hajlamosak túlbecsülni a saját tápanyag szükségletüket, de egy ilyen app segít, hogy mire kell odafigyelned.


Fogyni nem attól fogsz, hogy csak növényi eredetű ételt eszel, hanem hogy több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel. Nagyon fontos viszont, hogy ne csökkentsd le extrémen a kalória mennyiséget, mert így rosszul fogod magadat érezni, és a fogyás sem lesz tartós.

2021. jún. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A fogyás igazából egy plusz, de gondolkozom a vegán étrenden, a gond, hogy nem akarok gabonát (pontosabban búzát) fogyasztani, és a szójás dolgoktól is félek. A vegán receptekben meg folyton tofu van... Emiatt elmegy tőle a kedvem, hogy valóban kipróbáljam a dolgot. Egyébként csak a TÉNÉ jöhetne szóba. Vannak ezzel sikerek?
2021. jún. 1. 10:01
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

"de te tényleg jobban tudod Istennél, hogy mit kell enni."


Ezek szerint igen, jobban tudom! Te valami hókuszpókuszban hívő vagy, ezért vagy ilyen tudatlan, mostmár értem. Én a tudományos oldalról tájékozódom. A szervezeted szempontjából nincs olyan hogy állati fehérje. A fehérje aminosavakból áll, a szervezetünk képes előállítani néhányat, de van 9 aminosav, amit külső forrásból kell bevinnünk, ezek az úgynevezett esszenciális aminosavak. Növényi táplálékkal is bevihetők ha csak minimálisan is törekedsz a változatos étkezésre, akkor is.


"Fehérjét muszáj bevinni, ezért legalább vagy tofut, vagy tojást muszáj lesz enned, különben legyengülsz."

Nem a fehérjehiánytól gyengülhetsz le. Az ilyen tudatlan vegák a vas és b12 hiánytól szoktak legyengülni, a b12-ről általában azt sem tudják mi az, a vasra nem fordítanak elég figyelmet.


"A vegán étrenddel amúgy is rengeteg a baj, hosszú távon nagyon nem egészséges."


Igen, nagy baj van vele, mert nem lehet ész nélkül csinálni, te ennyi tudással biztosan nem tudnád egészségesen csinálni. De ha 20 év alatt legalább egyszer rendesen utánanéztél volna, hamar belerázódtál volna. Javaslom hogy a továbbiakban informálódj a helyes vegetáriánus, és vegán táplálkozásról, én kevés vagyok ahhoz, hogy egy fórumon leadjam az anyagot. Sajnálom hogy goromba voltam, de én elvárom egy vegától hogy ha már vegetáriánus, akkor értsen hozzá.


Kérdező, a legjobb tipp amit adhatok, hogy nézz utána a TÉNÉ-nek, látom hallottál róla, de látszik hogy túl kevés infót. Csökkentsd a feldolgozott olajokat, egyél több zöldséget, minden nap leveles zöldet, és gyümölcsöt édesség helyett. Ha nagy súlyfelesleged van, a mozgás elkerülhetetlen.

2021. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Na, pont ez a baj a vegánokkal, hogy üvöltve verik az asztalt, ha valaki nem veszi be az áltudományos hiedelmeiket.


Nem, vegán étrenddel nem viszel be megfelelő mennyiségű fehérjét. Még laktovegetáriánussal is nehéz. Hogy mit olvastál össze az ezoterikus meseoldalaidon, meg mit mondott a Juci, aki nagyon vágja: nem releváns.

2021. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
De buta vagy, már ne haragudj. Mindenben van fehérje, latszik hogy semmit sem értesz hozzá. Mi vegánok legalább utánaolvasunk, te az ujjadból húzod elő az infókat, meg amit a nagyidtól hallottál... Azóta eltelt egy kis idő... Még akik nagyon kétkednek a növényi étrendben, azok is a vitaminok, ásványi anyagok miatt szoktak, a fehérjét hála istennek a többség is tudja, hogy be lehet vinni. Tudod, ilyenkor szoktunk jönni a vegán fizikai munkásokkal, vegán testépítőkkel, a világ legnagyobb súlyt cipelő embere aki a guinnes rekordot tartja vegán, stb stb... De vannak kisbabák ezrével akik az anyaméhtől kezdve vegánok, és épek, egészségesek. De tudom, a korlátolt felfogásod nem vesz be semmit, csak amit hallani akarsz.
2021. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!