Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Gáz vagyok ha nem bírom...

Gáz vagyok ha nem bírom tovább a vegán étkezést?

Figyelt kérdés

Barátnőm hatására kezdtem el így étkezni. Meggyőztek az érvei az állatok kihasználásáról, az egészségről stb. Már eleinte is éreztem, hogy nem lesz könnyű de úgy voltam vele, hogy majd jobb lesz. Eleinte csak a húst hagytam el, tejet tojást, tejtermékeket fogyasztottam.

Ez még nem volt olyan rossz, de aztán ezeket is elhagytam. A növényi tejek ízét borzasztónak találom. Barátnőm minden reggel csinál nekem rántottár tofuból vagy csicserilisztből, bundáskenyeret is csicserilisztből készít. Odavan, hogy jobb mint az eredeti... Háát..Megeszem, hogy ne akadjon ki. A szejtán szerinte állagra olyan mint a hús, de szerintem gumiszerű, ízetlen valami. A szója még rosszabb. A hüvelyesek még elmennek, de vannak kellemetlen mellékhatásaik...

Ez négy hónapja megy így, mindent megeszek amit a barátnőm elém rak, jó képet vágok hozzá, közben szenvedek. Tegnap nem bírtam ki és csináltam egy kiadós rántottát mikor nem volt itthon. Haverom szerint meg kéne mondom neki, hogy ez nekem nem jött be. De ezen tudom, hogy kiakadna és talán el is hagyna, mert ő ezt az életmódot halálosan komolyan veszi. Erőltessem még a dolgot? Hozzá szokok majd?


2021. szept. 9. 20:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha a férjem nem bírná a vegán kajákat, amiket főzök, jobban örülnék, ha elmondaná. Igen, lehet hogy nagy konfliktus lesz, lehet, hogy szakitotok emiatt, de akkor már jobb most mint hogy húzd még aztán 1-3-5 év múlva dobd be ezt a bombát.
2021. szept. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezért képesek lennétek szakítani csak, mert nem bírja párotok a vegán kaját? Nekem ez nagyon furcsa.
2021. szept. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Szakítson, kiscsillag.

Legalabb ehetsz jókat

Mi er többet?

Elotte is ilyen voltal, vagy o épített ugy le, hogy azt hiszed, rajta kívül nem kaphatsz meg mast? Ha mar ebben zsarnok, milyen mérgező lehet?

2021. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
44%

Fujjjj :( borzalmasan hangzanak ezek a kaják.

Nem értem minek tartasz te ilyen asszonyt, ha férfi lennék röpülne mint a fene! Csicserilisztes bundáskenyér?? A szejtán meg tömény glutén!


Egyet mondok, egyszer kipróbáltam 3hónapra a növényi étrendet eü okból, na hát nemhogy jobban lettem, hanem tönkrement az emésztésem ettől a rengeteg puffasztó szénhidrátbomba szartól! A cukrom folyton leesett, a bőröm undorítóan gyulladttá vált, a hasam folyamatosan puffadt, fájt, refluxom lett és még fruktóz intoleranciám is a túl sok gyümölcs és zöldségtől. A vérvételen kijött hogy éhezem, fehérjehiány, pedig direkt ettem a hüvelyeseket, tofut, olajos magvakat.


Na ezután visszaálltam a jó kis fehérjére, húsok, tojás, joghurt, túró, és azóta már jobban vagyok, a gyulladásaim elmúltak, sokkal több ételt tolerálok, a vérképem kitűnő.


Úgyhogy ez a vegán szejtános csicseris gusztustalanság felháborító, magyar ember emésztése közel nem erre lett kitalálva.

Nagy papucs vagy, ha ezt eltűröd, és ilyen újhullámos csajjal kezdesz. Nemtudom mit tud a nő, de találsz jobbat. Mi az hogy mindenkinek ezt a szart kell ennie? Engem mégegyszer valaki erre rá akarna venni, 2hatalmas pofon kíséretében dobnám ki az ajtón.


Változtass mielőtt beteg leszel!

2021. szept. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%
"2hatalmas pofon kíséretében dobnám ki az ajtón." Maci sajtot ettél?:))
2021. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Néha vegánba hajló vegetáriánus vagyok, de ezeket én se enném, pláne napi szinten... Igaza van a 10. válaszolónak: ezek pótlékok. Egy növényi tej sosem lesz tehéntej, egy magyaros szejtán pedig sosem lesz sült tarja.


Reggelire pl. kovászos rozskenyér, zöldségkrém (a házi zakuszka az etalon), idényzöldségek.


Főételnek pl Ájult imám padlizsánja. Punjabi chole. A hagyományos közel keleti konyha, az indiai konyha egy része eredetileg vegán, egy része könnyen fordul vegánba. Más nemzetek konyhájában is van egy csomó véletlenül vegán kaja, pl a már említett zakuszka. Illetve vannak modern receptek, amelyek szintén nem másolnak, hanem direkt vegánul íródtak, olyat is érdemes lenne nézni.


Illetve ott vannak még az egyéni érzékenységek és igények. Nem vagyunk gépből hogy mindenkinek ugyanaz legyen a jó (néhány válaszoló viszont csiszolhatna a stílusán).


Összességében nem, nem gáz, viszont el kellene kezdeni kommunikálni. Ha a páromnak baja van valamivel, amit csinálok, tudni akarok róla - így viszont esélyt sem adsz magatoknak, hogy megoldjatok. Ha nem tudjátok megoldani, azt se bánd, valószínűleg nem illetek annyira össze, mint gondoltátok.

2021. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegán vagyok, de ha ezeket kéne ennem, én sem érezném jól magam. A kisasszony is edukálódhatna egy kicsit főzés terén.
2021. szept. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Én korábban 10 évig vega voltam, majd elkezdtem húst enni, edzőteremben edzeni, aztán nemrég egy lelki trauma miatt automatikusan visszaálltam vega étrendre, ami lassan kezd átmenni vegánba. Nekem ez egy nagyon arculcsapó időszakban jött, hetekig tartó spontán mindfullness és gyász közben, nem tudatos döntés volt (az igen, hogy végül maradtam is ezen az étrenden, illetve tudatosan csökkentem a bevitt állati proteinrk mennyiségét). De nem várnám el senkitől, hogy most ezért kövessen engem. Abszolút nem zavar, ha valaki húst eszik mellettem, attól még szeretem az illetőt, nem ugyanazok a hatások érnek bennünket, nem feltétlenül ugyanazokon a szinteken gondolkozunk a témában. Ráerőltetni soha, senkire nem szeretném ezt. Szóval nálam nem lenne szakító ok. Akinél igen, az ebből egokérdést csinál, ami hiba.
2021. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!