Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi volt az eddigi legostobább...

Mi volt az eddigi legostobább érv, amit hallottál a veganizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem a követekező: "Az ember biológiailag azért nem húsevő, mert csak sütve/főzve és fűszerezve tudja megenni a húst. Ha valóban húsevők lennénk, akkor nyersen, mindenféle ízesítés nélkül ennénk, akár a ragadozó állatok." Mire én visszakérdeztem, hogy "Aha, ezek szerint akkor te nyersen, fűszerek nélkül eszed például a krumplit, rizst, céklát, babot, gesztenyét, vagy mondjuk a bulgurt." Persze az illető erre már nem tudott mit válaszolni...


Ti milyen hasonló érveket hallotatok, amit abszolút hülyeségnek gondoltok? Elsősorban olyanokat írjatok, amik a veganizmus MELLETT hangzottak el, de természetesen jöhet az ellentábor is, mindkét oldal véleménye számít!


Viszont ha kérhetem, ne menjünk át trollba és egymás sértegetésére!



2020. nov. 19. 09:23
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
39%
Miért kellene egyáltalán érvelni? Vegán és kész. Kinek mi köze hozzá?
2020. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
79%
Az ember nem húsevő, hanem mindenevő.
2020. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
59%
Az hogy egészséges .
2020. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
68%
"Azért nem eszek húst, mert egy csomó fertőzést, betegséget el lehet kapni általa".
2020. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
69%
Az én kedvencem eddig az volt, hogy hullából nem lehet energiát nyerni.
2020. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
81%

Én alapjaiban nem tartom hülyeségnek a veganizmust, de sokan értelmetlenül érvelnek mellette. A leggázabbak:

-Egyik állat sem issza másik állat anyatejét \ Sok dolog van, amit egyik állat sem csinál, de mi igen. Most akkor a főzés, fűszerezés és minden konyhatechnológia legyen kuka, mert az állatok se csinálják?

-A tehéntej a boci táplálására való, nem az emberére. \ Ha az emberiség mindig mindent csak arra használt volna, amire a természetben való, rég kihaltunk volna. Kevés kivétellel a növények sem arra valók, hogy megegyük őket.

-A tojás csirkemenstruáció, fujj. \ A magvak talán nem a szaporodást szolgálják? Semmi értelme ez alapján megítélni egy élelmiszert.

-Húslobbi, tejlobbi sb. \ Konteó. Lehet, hogy van igazságalapja, de ugyanúgy sok pénz van a vegán termékekben is. Ez olyan, mint amikor a gyógyszermaffiát átkozók 10x áron kínálják a kencéiket.

-Szomorú állatos videók. \ Érzelmileg valóban megérintenek, de ennek nincs köze a táplálkozáshoz.

-Spiritualitással kapcsolatos érvek... \ Ez nem tudomány, nem lehet komolyan venni.

Mondom, szerintem a veganizmus koncepciója nem hülyeség, ha elfogulatlanul vizsgáljuk tudományos módszerekkel. Csak vannak fanatikus szélsőségesek, akik a tudományt nem értik, de szeretnek prédikálni, magamutogatni, számonkérni másokat.

Ez olyan, mint a vallás. Az igazi hívők a lelkiismeretük szerint cselekszenek, a képmutatók meg aszerint, hogy minél látványosabb legyen.

2020. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Eddig tök jókat írtatok, köszönöm! :)


Egyébként a 6-osnak teljesen igaza van, maga a veganizmus alapvetően nem hülyeség, csak tényleg sokan teljesen agyament érveket pufogtatnak mellette, amiknek semmi értelme sincs. Nagyon okosat akarnak mondani, de nem sikerül :D


Persze nem azt mondom, hogy nincsenek értelmes, intelligens vegánok, akik olyan érveket tudnak felhozni az életmódjukkal kapcsolatban, hogy az ember elgondolkodik rajta, hogy ebben van igazság.


Csak sajnos (legalábbis az én ismerősi körömben), sokkal több az olyan vegán, aki csak divatból lett az, de valójában egyetlen épkézláb érvet sem tud felhozni mellette, csak a hülyeségekkel dobálózik.

2020. nov. 19. 10:15
 8/55 anonim ***** válasza:
83%

"Csak sajnos (legalábbis az én ismerősi körömben), sokkal több az olyan vegán, aki csak divatból lett az, de valójában egyetlen épkézláb érvet sem tud felhozni mellette, csak a hülyeségekkel dobálózik."


De minek kellene érvelni? Vegán és kész. Az o döntése, köze nincs hozza senkinek. Nem kell érvelni.

2020. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
63%

Az ember növényevő.


Ha növényevők lennénk nem lenne mindenevő fogazatunk. Az egy másik kérdés, hogy úgy gondolom vegánul is lehet egészségesen élni, de jóval nehezebb, mintha az ember változatosan étkezne.

2020. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
84%

- A növény is érez fájdalmat, amikor megeszed, az nem zavar?

- A tojás a csirke menstruációja.

- A tehénnel jót teszünk, ha megfejjük, mert különben fáj a tőgye.

- A vegánságnak kisebb az ökológiai lábnyoma. (Lehet kisebb, de sok vegán csak addig foglalkozik ezzel, amíg meg nem látják a bolt polcán az avokádót. Igaz, hogy nemcsak a vegánok esznek avokádót. Arra a helyzetre értem, amikor valaki azzal indokolja a vegánságot, hogy ezzel jót tesz a természetnek, miközben nem is figyel erre.)

- A vegánok mind elgyengülnek és elbutulnak, mert nem esznek elég vitamint/fehérjét.

- A vegán ételek ízetlenek és unalmasak, és a vegánok egyfolytában sanyargatják magukat.

- Ha mindenki vegán lenne, túl szaporodnának az állatok, és a tehenek átvennék az uralmat felettünk.

- A vegánság minden betegségre megoldás.

2020. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!