Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akad itt valaki, aki vegánként...

Akad itt valaki, aki vegánként célirányosan figyel a kalóriabevitelre, vagy fogyott vegánként? Nektek is nehezebb volt keretet tartani, mint húsevőként?

Figyelt kérdés
Mindig tisztán étkeztem, és jó ideje célirányosan ügyelek a kalóriabevitelre attól függően, hogy épp inkább fogyni vagy tömegesedni szeretnék. A fogyásnak optimális kalóriahatárt nehezebb tartani vegánként. Holott nagyon egészségesen és változatosan eszem, semmi trash vagy finomított CH, a direkt zsírbevitelt sem tolom (minimális olajat használom, talán magvakból megy be a legtöbb), vegán utánzatokat sem eszem. A fehérje 1.5-1.8g/kg, de a kalóriát nagyon nehezen tudom 1800 körül tartani, ami nekem a megfelelő. Ugyanakkor meg nem érzem azt, hogy eleget ettem volna. Néha 1-200 kcal-lal túl is lövök, de így sincs olyan érzetem h milyen sokat ettem. Olvastam olyat is, hogy teljes értékű növényi táplálkozást tartva kb lehetetlen ízni az ésszerűség határain belül, akkor is, ha több kcal-t eszel a kalkulátorok szerinti optimimnál. Nektek mik a tapasztalataitok?Én még nem olyan régen járom ezt az utat :)

2021. okt. 17. 22:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Köszi hogy megosztottad. Azt sejtettem hogy proteinpor is lesz a dologban :D de ha edzel akkor miért kell a kalóriát olyan nagyon nézni? Ha túlléped a kereted és ugyanúgy edzel akkor nem épül be a többlet is?
2021. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
6-os: aki vegán, az sem sajtot, sem tojást nem eszik.
2021. okt. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12

Tisztában vagyok vele. Arról beszéltem, amikor a kérdező még evett tojást és sajtot. (4-es kommentben írja)

2021. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
50-70g
2021. okt. 19. 20:52
 15/17 A kérdező kommentje:
Szóval 60-70g a zsír. A kalóriákat azért nézem, mert életemben először ezzel a módszerrel tudtam látványos, tartós, stabil eredményt elérni. Ráadásul bonyolítja a dolgokat, hogy én elsősorban súlyzóa edzéseket végzek az izomzömeg növelése/fenntartása céljánól, emellett szeretném óvatosan fogyni. Ezzel a módszerrel majdnem 3 ruhaméretet fogytam úgy, hogy kilóban csak 5-öt. Szóval ez bonyi, hogy úgy legyek kalóriadeficitben, hogy az izmaim fejlődésének rovására ne nagyon menjen a dolog. Amúgy válaszolva a kérdésedre, nem evidens, hogy ha mozogsz, akkor nem kell odafigyelni a kalóriabevitelre. Ha többet eszem, mint amit égetek, hízni fogok. Mivel ez most új étrend új alapanyagokkal, adagokkal és étrenddel, amíg meg nem szokom, hogy nagyjából mi mennyit jelent makróban és kalóriában, addig számolomy így se túl keveset, se túl sokat nem eszem.
2021. okt. 19. 20:57
 16/17 anonim ***** válasza:
Sejtettem, hogy a zsírral lesz a probléma. A TÉNÉ nem csak az alapanyagokról, hanem az arányokról szól. Alapból úgy van "előírva", hogy a napi bevitel 10 %-a zsír, 10 % fehérje és 80 % szénhidrát. Nyilván van egy normális hibahatár, de a te 60-70 grammod annak a 10 %-nak a háromszorosa. A túl sok zsír miatt csúszol ki a kalóriából. Ezért nem igaz rád az, amiről korábban beszéltünk, hogy ezzel az étrenddel túleheted magad és akkor sem fogsz hízni. Mert ez csak akkor működik, ha szénhidráttal eszed túl magad, nem pedig zsírral.
2021. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mióta áttértem a vegán étrendre, sokkal könnyebben fogyok.
2021. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!