Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Egészséges vegetáriánus...

Egészséges vegetáriánus étrendet rendszeres sport mellett? Dietetikus megfelelő lenne, vagy inkább edzővel érdemes?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy dietetikushoz konzultációra vegetáriánus étrenddel kapcsolatban, de egy kicsit elbizonytalanodtam abban, hogy ő lesz az én emberem. Attól tartok, hogy beülök hozzá és elmondja 30 ezer ftert, hogy általánosságban egyek több xyt.


Rendszeresen lovaglok és edzek, de nem edzőteremben így edzőm konkrétan nincsen, akivel konzultáljam ezt a részét. Pedig úgy érzem, hogy szükséges lenne, mert nagyon hamar kifáradok, sokszor vagyok kimerült, koncentrálás se megy újabban.


Edzéstervnek próbáltam mobil appokat is, de azt is össze kéne hangolni az étkezéssel, illetve hiányolom egy kicsit a visszajelzést is. Van, hogy elkezd fájni pl. a térdem (nem a szokásos edzési fáradtság, konkrétan a csont fáj), és azért tönkretenni se szeretném magam.


Igazából nekem egy konkrét, hosszú távon fenntartható vegetáriánus étrend és otthoni edzésterv kéne. Hova érdemes ezzel fordulni?


2021. nov. 18. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

A dietikus nem csak elmeséli neked, mit ehetsz meg mit nem, hanem alapesetben ad egy étrendet is.

Emellett az edzéshez egy személyi edzö kellene (Akinek van megfelelö végzettsége is), erre meg ö a megfelelö ember.

2021. nov. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt otthoni körülmények között hogy lehet megoldani?
2021. nov. 18. 08:26
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

A lovaglást mint sportot nyugodtan kihagyhatod, mert az inkább a lónak sport.

Az egyéb edzésről meg a dietetikusnak tudnia kell, hogy milyen jellegű, mennyire rendszeres és mennyi kalóriát égetsz.

Ezekkel az adatokkal keress fel egy egy dietetikust, de előre jelezd neki, hogy a látogatásod célja egy ehhez az edzéstervhez illeszkedő vegetáriánus menüterv.

2021. nov. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

"A lovaglást mint sportot nyugodtan kihagyhatod, mert az inkább a lónak sport."


Úgy bírom az ilyet. :) Sose ültél még lovon 10 percnél tovább, igaz? Javasolnám, hogyha valamihez nem értesz, akkor inkább maradj csöndben és ne játszd a megmondóembert... ne akarj okosnak tűnni.

2021. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3. A választ magát zöldre értékeltem, köszönöm szépen.

Viszont a 4-es hozzászólóhoz hasonlóan az első mondatnál én is felkaptam a vizet. Te még biztos, hogy nem ültél lóháton egy percet sem.

2021. nov. 18. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

#5

3-as vagyok


De ültem lovon, sőt mivel olyan helyen élek, gyakran a ló a közlekedési eszközöm is, de ezt hagyjuk.

Bocsáss meg, hogy bátorkodtam kételkedni a lovaglásod intenzitásában és annak a testedre gyakorolt hatásában.

Feltételeztem, hogy nem versenyszerű sportlovaglást végzel, hanem hobbilovagló vagy (heti 2x2 órában?) olyan lovakon, akik arra vannak kiképezve, hogy balesetmentesen emberi rakományokat szállítsanak A-ból B-be.

Az ausztrál sportbizottság úgy határozza meg a sportot, mint: "olyan emberi tevékenység, amely fizikai erőfeszítést és / vagy fizikai készséget igénylő EREDMÉNY elérésére képes és amely természeténél és szervezeténél versenyképes." Ebben az esetben számít sportnak.


Természetesen, ha te megfelelsz ennek a kritériumnak, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam semmit!

2021. nov. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A térded fájhat a nyújtás hiányától is. A dietetikusról meg próbálj meg értékeléseket olvasni.
2021. nov. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!