Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért van az, hogy csomó...

Miért van az, hogy csomó paleósból vegán lesz?

Figyelt kérdés

2021. dec. 13. 21:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
Egyik hülyesegből fejest ugranak a masikba...🤣🤣🤣
2021. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem alapvetően azért, mert mindkét irányzat a teljesértékűséget támogatja, sok is a közös pont a 2 diéta között, pl. a tejtermékek elhagyása. Egyébként világszerte megfigyelhető ez a trend, a paleo egyre kevésbé népszerű, mìg a vegán életmód reneszánszát éli, tele a net WFPB tartalmakkal és vegán influencerekkel.


Én ex-paleo-sként több okból váltottam a TÉNÉ-re (akik paloztak előtte nem igazán lesznek junk food vegánok!):

1. Élvezeti érték - szóval klassz a paleo, meg minden - főleg az újabb irányzatok, amik már kicsit megegengedőek az eredeti változathoz képest, de azért pár hónap után már kezdtem beleunni a hús+zöldségek kombóba. Tudom, hogy nem feltétlenül egy low-carb módszerről van szó, de összességében mìg paleoztam nehezen tudtam nagy mennyiségű CH-t bevinni, az irányelveket követve. A TÉNÉ étrenden viszont rengeteg új ìz és szìn várt, sokkal változatosabban étkezem így.


2. Fenntarthatóság - Az állati eredetű élelmiszerek napi szintű fogyásztása nem fenntartható környezetvédelmi és egyébként szerintem anyagi szempontból sem. Köztudott, hogy a Paleo nem a legolcsóbb étrendek közé tartozik, és ez nekem is feltűnt a bevásárlásoknál. Később ez egyfajta belső feszültséget szült, hogy kompromisszumokat kellett tennem, mert nem voltam képes anyagilag finanszìrozni azt a sokféle, helyenként magas mint húst, amit a protokoll szerint ideális esetben követnem kéne... Aztán, el kezdtem azon is gondolkodni, hogy ez mennyire nem csakhogy fizikailag nehezen fenntartható diéta, de környezetvédelmi szempontból sem. Mi lenne, ha az egész világ paleo lenne (technikailag ez történt a paleolit időkben, de ugye akkor sokkal kevesebben voltunk), 7 milliárd embernél ez már bizony nem menne...

Az is közrejátszik, hogy a mai modern világban egy ilyen ősi eszméken alapuló étrendet nehéz fenntartani, amikor mindenhonnan ömlik rád a gyorskaja és a ready-to-eat megoldások, pl. mi van ha nem jutsz hozzá paleo friendly élelmiszererhez, de éhes vagy mondjuk 2 meeting között az irodában?!


Ennek ellenére nagyon hiszek a paleo által alapnak vett eszmékre. A vegán étrenden igyekszem nem a gabona+gyümölcsös irányba elmenni, mert azt pl. a csontrendszerem megsìnylené. De nagyon örülök, hogy nagymennyiségű hüvelyes megengedett vegánként.

2021. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok paleóstól olvastam, hogy wfpb étrenden sokkal jobban érzik magukat. Én ugyan sosem paleóztam, de meg tudom érteni.
2021. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem alapvetően azért, mert mindkét irányzat a teljesértékűséget támogatja, sok is a közös pont a 2 diéta között, "


De ha valaki egészségügyi megfontolásból követi bármelyiket is, nem tudom megérteni hogy tud átváltani egyikről a másikra. Mivel pont az alapokban van a legnagyobb különbség: a hús fogyasztása avagy nem fogyasztása.

Az egyik arra alapoz, a másik pedig teljes mértékben tiltja, minden állati eredetű dolgot amihez állatnak köze van, de még a mézet is.

2021. dec. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%
Nem értek veled egyet abban, hogy a 2 életmód egészségessége azon múlna, hogy valaki eszik-e húst vagy sem. Lehet, hogy ez a kardinális különbség, de azért nem attól lesz valaki egészséges, mert visz be állati eredetű fehérjét vagy sem. Ennél kicsit összetettebb. Szerintem mind két forma lehet jó, főleg mert teljesértékűséget hírdet és nem a junk-ot tolja. Ez ami miatt mindkettő egy valid alternatíva. Viszont vegánnak lenni most menőbb!
2021. dec. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
16%

"Viszont vegánnak lenni most menőbb!" Ez az, köszi, imádom ezt a mondatodat :D

Ez lett volna az én mondandóm lényege is.

Egyik tábor egészségügyi megfontolásból követ bármilyen táplálkozási irányzatot is. Másik pedig divatból, mert menő! :)

2021. dec. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
6%
6. Sokaknak meg egy vallaspótlek...
2021. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
11%
#7 Ezt fejtsd ki légyszi.
2021. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
7%
Hinni akarnak valamiben....
2021. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
21%

Azt mondod?

Elképzelhető, hogy valóban szüksége van az embernek rá. Hogy valamiben higgyen, valamire támaszkodjon...

2021. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!