Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A mindenmentes vegán ételeket...

A mindenmentes vegán ételeket milyen alapanyagokból készítik?

Figyelt kérdés
2022. jan. 5. 11:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
De azt miért kellett lepontozni, aki valóban leírta, hogy miket eszik? Ti azon veszekedtetek, hogy mi az a "mindenmentes", mi meg leírtuk, hogy miket szoktak használni, akik esetleg gluténérzékenyek vagy tejfehérje allergiások...
2022. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván attól függ, milyen étel, és mi mindentől mentes... Nincs általános válasz.


Példák:

A búzaliszt kiváltható más lisztekkel (csicseri, kukorica, stb)

A cukor kiváltható édesítőszerekkel.

A tej kiváltható "növényi tejekkel" (kókusz, mandula, stb.)

A tojás kiváltható felhasználási módtól függően több dologgal (tésztában pl. lenmaggal, rántottát van aki készít tofuból).


Ha leírnád hogy milyen ételre gondolsz, és mitől legyen mentes, könnyebb lenne választ adni.

2022. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk vicces a laktózmentes vegán kaja….mintha kaktózos kenne
2022. jan. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%

Ha vegán értendet tartasz, akkor max. a glutén jöhetne még szóba - a többi értelemszerüen kiesik -, a glutént meg más, gluténmentes gabonafélékkel lehet helyettesíteni.


A vegán étrendben CSAK növényeket használnak, zöldségek, gyümölcsök, olajos magok, hüvelyesek, gabonafélék lesznek felhasználva. Ezekböl rengeteg különbözö, igen változatos ételek készíthetöek, még akkor is, ha a glutént kiiktatod.

2022. jan. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
57%

#14

Szóba jöhet még a diófélék, szója, stb. Több teljesen vegán allergén is van. Emellett sokan nem fogyasztanak hozzáadott olajat, vagy cukrot ilyen vagy olyan okokból. Szóval a kérdés jogos. :)


Nem értem, miért lettem lepontozva, igyekeztem példákat írni és tényleg szívesen segítenék pontosabban is, ha a kérdező konkretizálná kicsit, hogy mire gondolt. :(

#12 voltam

2022. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
15-ös: a diófélék olajos magokként ismertek, a szója meg a hüvelyesek közé tartozik!
2022. jan. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%

#16

Igen. És ezzel mit szeretnél mondani?

A 14-es válaszban az volt, hogy kb. csak a gluténtől lehet mentes a vegán étrend, minden mástól már eleve mentes. Erre írtam, hogy ez nem igaz. Egy cukros diótorta simán lehet vegán, sőt, gluténmentes is, de nem lesz "mindenmentes". Akkor se, ha a dió olajos mag... Hogy jön ez ide? :D

2022. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!