Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki vegán és kutyája van,...

Aki vegán és kutyája van, annál a kutyára is rá van kényszerítve a vegán életmód?

Figyelt kérdés
2022. jan. 6. 11:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Nincs.
2022. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%
Normális vegán nem csinál ilyet, a még normálisabb pedig nem tart ragadozó állatot.
2022. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos van olyan, aki rákényszeríti (szerencsére a többségre nem jellemző) . Az állatorvosunk mesélte, hogy hozzá is vittek egy olyan kutyát, akit vegán ételeken tartottak. Szegény kutya borzasztó állapotban került.
2022. jan. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
82%
Remélhetőleg nem, mert ez szerencsére állatkínzásnak minősül.
2022. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Persze, azt le is csukatnám már csak azért, mert nem úgy gondoskodik az állatról, ahogy kellene és veszélyezteti szándékosan az életét. Inkább vegyen az ilyen papagájt vagy tehenet, amit tud növényekkel, magokkal etetni.

Ennél már csak az rosszabb, amikor a szülő akarja az újszülöttet vegánnak nevelni.

2022. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%

“ Normális vegán nem csinál ilyet, a még normálisabb pedig nem tart ragadozó állatot. “


Már miért ne tarthatna vegán ragadozó társállatot?


Azért mert úgy gondolja, hogy az ember nem ragadozó, hanem mindenevő, aki egy kiegyensúlyozott növényi étrenden is tökéletesen elvan (egészségesen) még miért ne foghatná fel hogy a kutyája/macskája ragadozó és miért ne elégíthetné ki az igényeit?


Én ugyan nem vagyok vegán, csak vegetáriánus, de van 2 macskám, akiket BARF szerint etetek és háztáji, szabad(abb)an tartott állatok húsát vásárolok meg nekik.

2022. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Én csak vegetáriánus vagyok, de a kutyámnak adok húst. Tudom mi a különbség a mindenevő és a ragadozó között.
2022. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem. A vegán azért vegán (általában), mert szereti az állatokat, ergo nem akarja kínozni a társállatát. Emellett a vegán azért tud vegán lenni, mert az emberi szervezet erre alkalmas. Ettől még a ragadozó állatok szervezete nem lesz emberi szervezet.
2022. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
44%

#6 Hát, szememben elég fura erkölcsei vannak annak a vegánnak, aki nem eszik húst, de kedvtelésből olyan állatot tart, mely igen. Teljesen más egy vadon élő ragadozó, annak léteznie kell és a természetes ökoszisztéma része. De a házikedvencnek pont úgy tartják és ölik le a haszonállatot, mintha a gazdi enné, és a házikedvenc csak a gazdi szórakozása miatt létezik, úgy tenyésztik e célból.

Röviden: húsevőt tartasz -> adsz neki húst, hogy ne kínozd -> ezzel egy másik állatot "kínzol", amit azért tartanak és ölnek le, hogy megegye a kutyád -> ¿vegán lelkibéke?

Lehet csak az én logikámban van a hiba, de akkor magyarázza el valaki, hogy pontosan hol.

2022. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
91%

#9

Nem ismerek olyan vegánt, aki szapitól vagy egyáltalán tenyésztőtől vásárolt volna kutyát/macskát. Olyanokat ismerek, akik befogadtak egy már élő állatot, akit ígyis-úgyis kellene etetni (nyilván hússal, ragadozó állat), tehát nem a gazdi miatt létezik az állat és nem a gazdi hobbija miatt kell kínozni a haszonállatokat. A gazdi csak rossz körülmények közül befogadja, és jó körülmények között tart egy, már megszületett állatot.

2022. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!