Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szeretnék újra húst enni,15...

Szeretnék újra húst enni,15 éve nem ettem. Hogyan?

Figyelt kérdés
Most kerüljük légyszi,hogy csak edd meg és kész, próbáltam. 15 éve egy falatot sem ettem, most is csak azért gondolkodom rajta mert inzulinrezisztencia,pcos-t diagnosztizáltak nálam rossz a cukorértékem is( irreálisan alacsony). Már nem tudok mire gondolni,hogy miért rosszak az értékeim. Azthittem egészségesen eszem, vékony vagyok 50 kg és mozgok heti 4-5 alkalommal. Szóval lehet adnék egy esélyt a húsfogyasztásnak. De hogyan kezdjem el? És milyen hússal?

2022. febr. 17. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Húsból szinte bármit megehetsz, csak ne rántott vagy egyéb magas ch tartalmút válassz, inkább sovány húsokat. Szerintem a csirkemell az, ami a legtöbb ember számára finom, én a helyedben azzal kezdenék, ha mindenképp húst akarnék enni.
2022. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
51%
Nekem is IR és PCOS van. Igazából az nagy tévhit, hogy a vegetáriánus étrend a legegészségesebb, azt mondta az én terapeutám is, hogy a szervezetnek mindenre szüksége van. Halat fogyasztottál eddig? Mert ha azt sem, akkor talán kezdj azzal, azt valamiért jobban befogadják a vegák. Ha érdekel, hogy nekem miket szabad és miket nem szabad ennem, írj nyugodtan üzenetet.
2022. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Vegyestáplálkozóként írom, nem biztos hogy az újbóli húsfogyasztás fogja helyrebillenteni a vércukorszintedet. Szóval én a helyedben inkább egy dietetikussal konzultálnék.
2022. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Igen, 3-as nagyon jót ír, dietetikushoz menj, mert elég összetett a problémád.
2022. febr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Megyek, csak március 9-re kaptam időpontot. ☹️
2022. febr. 17. 13:00
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
A teljes értékű növényi étrend egy esélyt talán megér, főleg az említett problémákkal. Van facebookon is csoport ezzel kapcsolatban, illetve angolul is sok anyag található. Ez nem vegán, tehát ha szeretnél, akkor mehet a hús is, de a többi szükséges tápanyag megfelelő beviteléhez és elosztásához is ad támpontot.
2022. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon-nagyon keveset először, mert rettentően fájni fog tőle a gyomrod.


Tudom, mit beszélek, én "csak" 6 éven keresztül nem ettem húst (étkezési zavar), és utána egy szelet szalámitól és meghaltam, az pedig, hogy megegyek 30-40! gramm cs.mellet maga volt a rémálom.

2022. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

Szia

Facebookon van egy bizonyos "Cukor nélkül-szénhidrátdiéta cukorbetegnek, IR-eseknek" nevű csoport,oda lépj be, sokmindent meg lehet tanulni az étkezéssel kapcsolatban!

Kezdèsnek próbálj meg magas hústartalmú virslit vagy sonkát enni. Vagy esetleg pastètomot..?

2022. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
6-os válaszolóhoz csatlakozom. A teljes értékű növényi étrend (TÉNÉ) a legjobb, amit megpróbálhatsz ebben az esetben. Sokat hallani, hogy nagy segítség a te problémáddal, érdemes lenne utána járnod. És igen, a téné nem egyenlő a vegánnal, hanem egy növényi alapú étel, de nem köti ki, hogy nem ehetsz állati eredetű dolgokat, szóval a legrugalmasabb, legegészségesebb.
2022. febr. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
+1 a TÉNÉ mellette. A hús nem fog segíteni az IR-en. (Miért is segítene?)
2022. febr. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!