Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van aki nyersvegán étrendet...

Van aki nyersvegán étrendet követ? Tapasztalatok? Kedvenc ételek?

Figyelt kérdés
Mennyi ideje követitek ezt az étrendet? Mik a benyomásaitok? Vannak kedvenc ételeitek?

2022. okt. 2. 03:23
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Rettenet egészségtelen. A vitaminok nagy része már vegánoknak is hiányzik. Túl sok a gyumolcscukor, tul keves a rost.

Szoval mint egy elszurt fogyokura csak meg arra se jo

2022. okt. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%

Nézz körül nála, ha tudsz angolul sok dolgot megtudsz. Néhány ételt én is kipróbáltam pedig nem vagyok nyersvegán.

[link]

2022. okt. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Pont a nyers vegán étrenden lenne kevés a rost?
2022. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
És miért akarod hazavágni az egészséged? [link] olvasgass mielőtt beleugrassz ebbe a marhaságba, csak mert valami félhülye sztárocska így étkezik.
2022. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
A kedvenc mondatom a cikkből: "Cserébe a hőkezelés hiánya miatt nyers ételekkel könnyű bevinni a szervezetbe mikrobákat, féregpetéket"
2022. okt. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hisztiske, attól hogy lepontoztál, még mindig nem lesz egészséges... ahogy semmilyen szélsőséges étkezés sem.
2022. okt. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Bíztatni még nem kéne, ez tuti valami lüke kis kamasz, akinek az utolsó dolga hogy normális oldalakról tájékozódjon.
2022. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem értem ezt az erős negatívitást. Én sem gondolom, hogy a 100%-os nyersvegánság éveken keresztül fenntartható lenne és nem vagyok "kiskamasz" sem.


Alapvetően szimpatikus volt számomra ez az étkezési forma, a filozófia ami mögötte van. Kicsit nehezmre esik ebben az élő sejtek-élettelteli tápanyagok a szervezet számára elképzelésben, de biztos vagyok abban, hogy még mindig jobb, mint a standard magyar étrend és táplálkozás.


Szívesen beépítenék több nyersvegán ételt a étrendembe, mert ezek általában azért nem ilyen junk-dolgok és néha meglepően finomak is. Viszont azt tapasztaltam, hogy a itthon nálunk nincsen nagyon kiemelkedő alakja a raw-vegan mozgalomnak, így érdekelnének a személyes tapasztalatok vagy ha ismertek "influencereket", szakértőket a témában...

2022. okt. 5. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!