Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak itt megélhetési vegánok?

Vannak itt megélhetési vegánok?

Figyelt kérdés

Azt látom, tapasztalom több helyen, hogy az emberek panaszkodnak amiatt, hogy milyen drága a hús, sajt, kenyér, snack és kész ételek...

Nem tagadom, hogy valóban megdrágultak ezek a dolgok, sokszor irreálisan is, de végülis be kell látnunk, hogy ezek azért eléggé "luxis" kategóriás dolgok, ezek nélkül lehet élni, mégha nehéz is lemondani róluk.

A fennt említett élelmiszereket nem igazán fogyasztom, amióta TÉNÉ módon élek és azt veszem észre, hogy miután elhagytam a feldolgozott élelmiszerek fogyasztását, és nagyon leegyszerűsödött az étrendem + egészségügyi okokból napi 16-20 órákat böjtölök azóta nem visel meg annyira az a infláció.

Ilyeneket eszem, hogy gombás, tökös rizottó ( vaj, tejszín és parmezán nélkül, csak zöldségleves lével + a rizsben lévő keményítővel krémesìtek), az örök rizs+bab kombó, krumplis dolgok, babos főzelékek, sima paradicsom-szószos tészta, lencse leves, néha zabpalacsinta házi cukormentes lekvárral. Ha kenyeret kívánok, akkor magamnak sütök focaccia-t vagy ilyen serpenyős lepénykenyereket.


Nyílván most valamennyire én is mérsékeltem a gyümölcs és zöldség fogyasztásom, és próbálom az idény dolgokat venni, ami most ugye amúgy is limitált.


Van aki esetleg az etikai és egészségügyi oldalon túl az olcsóság miatt követ most hasonló étrendet?



2022. nov. 2. 15:33
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
28%

Tudod mennyi a zöldségfélék ára???

Ráadásul nyulat, fácánt, őzet lövök a határban, de erre felénk nincs zöldségeskert.

2022. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Minaz a TÉNÉ?


Amúgy a vegan életmód sokkal drágább, mint a mindenevő. Az, ha te konkrétan ehezteted magad nem vegansag, hanem baromság

2022. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

"Mi az a TÉNÉ?"


Teljes Értékű Növényi Étrend.

2022. nov. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Köszi, 3.
2022. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%
Te éhezteted magad . Nem vegán vagy .
2022. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

Haha, mióta nem veszek feldolgozott élelmiszert, magamnak készítem a sajtot a házi tejből és csak hatósági áras csirkemellet eszem, nekem is sokkal olcsóbb a koszt, ráadásul nem kell luxusnak éreznem olyan alapvető élelmiszereket, mint a sajt...

A tene egy szélsőség, az igazság az félúton van. (Egyébként na ami mostantól megfizethetetlen lesz, az a zoldség a szárazbabon kívül, bár én termelek magamnak zoldséget )

2022. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

napi 16-20 óra böjt

ezt úgy kell elképzelni, hogy reggeltől estig semmit nem eszel? vagy hogy?

nem kötekedés, tényleg érdekel

miért jó egyébként? mármint a böjt

2022. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

24-16=8 óra, ennyi idő alatt eszik egy nap. Nem reggeltől esti nem eszik, hanem gondolom estétől reggelig (délelőttig).

Én nem tudnék csak növényi étrenden élni, ha nincs minimális normális állati fehérje rosszul leszek. A túl sok húst se szeretem, meg drága is, ezért jó sok zöldséggel készítek mindent.

2022. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
Végre valaki rájött, hogy a növényi étrend, ha jól össze van állítva, akkor sokkal olcsóbb, mint a hagyományos étrend. Ugyanúgy vagyok ezzel, mint a kérdező.
2022. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Az én húsevő ismerőseim inkább párizsit esznek. Pedig egy jó lencsefőzelék sokkal táplálóbb lenne, de szerintem nem jöttek még rá az emberek, hogy a hüvelyesek pótolhatják a húst.
2022. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!