Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak itt megélhetési vegánok?

Vannak itt megélhetési vegánok?

Figyelt kérdés

Azt látom, tapasztalom több helyen, hogy az emberek panaszkodnak amiatt, hogy milyen drága a hús, sajt, kenyér, snack és kész ételek...

Nem tagadom, hogy valóban megdrágultak ezek a dolgok, sokszor irreálisan is, de végülis be kell látnunk, hogy ezek azért eléggé "luxis" kategóriás dolgok, ezek nélkül lehet élni, mégha nehéz is lemondani róluk.

A fennt említett élelmiszereket nem igazán fogyasztom, amióta TÉNÉ módon élek és azt veszem észre, hogy miután elhagytam a feldolgozott élelmiszerek fogyasztását, és nagyon leegyszerűsödött az étrendem + egészségügyi okokból napi 16-20 órákat böjtölök azóta nem visel meg annyira az a infláció.

Ilyeneket eszem, hogy gombás, tökös rizottó ( vaj, tejszín és parmezán nélkül, csak zöldségleves lével + a rizsben lévő keményítővel krémesìtek), az örök rizs+bab kombó, krumplis dolgok, babos főzelékek, sima paradicsom-szószos tészta, lencse leves, néha zabpalacsinta házi cukormentes lekvárral. Ha kenyeret kívánok, akkor magamnak sütök focaccia-t vagy ilyen serpenyős lepénykenyereket.


Nyílván most valamennyire én is mérsékeltem a gyümölcs és zöldség fogyasztásom, és próbálom az idény dolgokat venni, ami most ugye amúgy is limitált.


Van aki esetleg az etikai és egészségügyi oldalon túl az olcsóság miatt követ most hasonló étrendet?



2022. nov. 2. 15:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10%

tízes emberke: soha nem főztem még lencsefőzeléket

azt írja alaplé kell hozzá

víz nem jó?

egyedül élek, nálam sosincs alaplé, húslevest sem szoktam készíteni

2022. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
11. De, víz is jó. Az alaplé az íz miatt javasolt.
2022. nov. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 lencsefőzelék ***** válasza:
90%
A lencsefőzelék tényleg sokkal jobb, mint a hús. Én reggel-este azt eszem. Hehe.
2022. nov. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Uh, a lencsefőzelék de finom! Csinálok is jövő héten!


Igen, valaki írta itt, hogy akkor inkább átszoknak az olcsóbb, silány minőségű hústermékekre, sajtokra amikkel egyébként még így drágábban jön ki a heti bevásárlás és egészségügyileg sem a legjobb változatok.


Először is ahol szerintem a lehtöbbet lehet spórolni, ha feladjuk az ilyen extrák: csokik, chipsek, késztermékek vásárlását, ez van talán a legnagyobb hatással az egészségünkre és a kiadásaid nagyjából 15%-át meg is spóroltad.


Ezután jöhet az, hogy az ember csökkenti, felhagy a hús, tojás, tejtermékek fogyasztásával. Ezek nekem mindig is extrának számítottak, pl. egy paprikás krumpli lehet attól jó, hogy nincs benne kolbász vagy nem öntöd le utána fél liter tejföllel. Persze, nagyban növelik az ételek élvezti- és valamennyire tápértékét: krémes íz, fehérje ecc. de valójában ezek nélkül is lehet élni.


Sokan emlìtitek a zöldségeket, gyümölcsöket is. Nos igen, valóban nem olcsóak. Én jelenleg az almán, banánon, káposztán és sütőtökön kívül nem eszek semmi mást. Sokszor eszembe jut, hogy persze ennél azért lehetne változatosabban, meg többet ecc. de azért ez még mindig olcsóbb így, mintha ezen felül még meg kéne vennem a húst, tojást, sajtot.

2022. nov. 4. 11:23
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, kicsit off, de ha már a lencse szóba jött, én most erre vagyok rákattanva:


[link]


Több embernek csináltam, mindenkinek bejön.

Római köményt nem tettem bele, mert nem tudtam beszerezni, és füstölt paprika helyett sima pirospaprikát használtam. (Kicsit mehet bele több, kétszerese is akár.)


Egy éjszakát érdemes állni hagyni, úgy még jobban megpuhulnak a zöldségek, és sűrűbb, krémesebb lesz. Pita kenyeret nem csináltam hozzá, sima kenyérrel, vagy második fogás előtt anélkül is jó.

2022. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
*Nem nagyon lehet elrontani. A végén a főzési idő a krumplitól függ. Első alkalommal elég volt a 30 perc, második alkalommal 1 órát is főztem.
2022. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

Vegetáriánus vagyok elég rég, de nekem is át kell gondolnom, szerveznem, hogy mit mikor, hogyan, honnan, eddig nem figyeltem oda a költségekre.


Jó szívvel ajánlanám a csírák fogyasztását mindenkinek, nagyon egészséges, és egyszerűen előállítható otthon.

2022. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
33%
Én ilyen céllal biztos nem lennék vegán. Sokkal könnyebb húsból olcsón kiadós adagokat főzni, mint vegánként, akik még tojást sem ehetnek. Még a vegetáriánus étrend sem hiszem, hogy olcsóbb, hiszen méreg drágák a zöldségek, gyümölcsök , sajtok is.
2022. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
37%
18: hatalmas baromság.
2022. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Igen, én sem értem, hogy egy húsos ételből, hogy lehetne olcsóbban, laktatóbbat főzni. Ha egy Bolognai-t hasonlítasz egy 10 komponensű zöldségsalátához, lehet, hogy igazad lehet. De ha ugyanazt a Bolognai-t pl. lencséből készíted el, akkor szinte tuti, hogy a vegán verzió fog nyerni ár-érték arányban. A lencse a sok rost és fehérje miatt pedig legalább annyira laktató lesz (ha nem jobban), mint a te húsos-olajos verziód.

Mínusz a telített zsírok, és alacsonyabb lesz a kcal-tartalma, viszont legalább a húsos változathoz hasonló makró tápértékei...

2022. nov. 16. 10:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!