Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A növényi tejföl mennyire...

A növényi tejföl mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

Konkrétan kétfélét ismerek, a Fino Vegajó Vegafölt és a Dr. Oetker Creme Vega-t.


Előbbi összetevői:

Ivóvíz, kókuszzsír 20%, dextróz, keményítő, babfehérje, trikalcium-foszfát, inaktív élesztő, tengeri só, baktérium-színtenyészet.


Utóbbi összetevői:

Ivóvíz, 30% kókuszolaj, 2,6% SZÓJAFEHÉRJE, Dextróz, Természetes aroma, Szárított élesztő, Tengeri só, Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Tejsavbaktérium kultúra.


Azt nagyjából sejtem, hogy az egészséges kategóriába nem fér bele, de mondjuk egy mindenevőnek is ajánlott ezt fogyasztani tejföl helyett?


Én a tejfölről már teljesen lemondtam, de nem tudom beleférjen-e heti 1-2 ilyen fogyasztása.



2022. dec. 4. 11:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Egyáltalán nem egészséges, tele van vegyszerekkel. Ha valamiért tejfölt akarsz, egyél igazit, vagy hagyd ki teljesen, ez csak árt.
2022. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
63%
Én magamnak csinálok növényi tejfölt. Napraforgómag, víz, só, fokhagyma, turmixolva. A sima tejföl is ugyanúgy tele van vegyszerekkel egyébként és túl sok tejet nem látott.
2022. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
6%
Nem egészséges, mert műanyagból van. Igazit kell enni.
2022. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát igazából egyik összetevő sem vegyszer,a legtöbb sima kenyérben több a kemikália, de a tápértéke gyakorlatilag 0,meg a kókuszolaj miatt sok telített zsír van benne, de ez sima tejfölről is igaz.

Szerintem annál mindenképp egészségesebb, mert legalább nincsenek benne hormonok, antibiotikumok, genny meg kazein.

2022. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy igazit kéne ennem, mivel nem vagyok tehén.

Szóval továbbra is várom a normális válaszokat.

2022. dec. 4. 12:13
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Nem gondolnám, hogy igazit kéne ennem, mivel nem vagyok tehén.


Akkor egyszerűen ne egyél ilyesmit 🤷‍♀️

2022. dec. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
29%
#5 A tehén tejfölt eszik? Mi van?
2022. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
4: köszi, kb. ilyesmit várok.
2022. dec. 4. 12:19
 9/20 anonim válasza:
93%
2-es vagyok. Ha nincs kedvem turmixolgatni, akkor valamilyen cukormentes növényi tejszínt szoktam befűszerezni, de szerintem a napraforgómaggal hasonló ízhatást tudsz elérni.
2022. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire. Gyakorlatilag semmi nincs benne amitől különösebben egészségesnek számítana. Ha csak az a lényeg, hogy hú de egészséges legyen minden, amit eszel, akkor szimplán ne egyél ilyesmit, és kész. Ha meg mindenképp szeretnél tejfölt, még mindig jobban jársz a valódival, annak legalább tényleges tápértéke van. Meg persze sokkal finomabb.
2022. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!