Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A növényi tejföl mennyire...

A növényi tejföl mennyire egészséges?

Figyelt kérdés

Konkrétan kétfélét ismerek, a Fino Vegajó Vegafölt és a Dr. Oetker Creme Vega-t.


Előbbi összetevői:

Ivóvíz, kókuszzsír 20%, dextróz, keményítő, babfehérje, trikalcium-foszfát, inaktív élesztő, tengeri só, baktérium-színtenyészet.


Utóbbi összetevői:

Ivóvíz, 30% kókuszolaj, 2,6% SZÓJAFEHÉRJE, Dextróz, Természetes aroma, Szárított élesztő, Tengeri só, Savanyúságot szabályozó anyag (nátrium-citrátok), Tejsavbaktérium kultúra.


Azt nagyjából sejtem, hogy az egészséges kategóriába nem fér bele, de mondjuk egy mindenevőnek is ajánlott ezt fogyasztani tejföl helyett?


Én a tejfölről már teljesen lemondtam, de nem tudom beleférjen-e heti 1-2 ilyen fogyasztása.



2022. dec. 4. 11:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

"Nem gondolnám, hogy igazit kéne ennem, mivel nem vagyok tehén."


Ha egy kicsit jobban belegondolsz, nem sok ételünk van direkt emberi fogyasztásra szánva. A gyümölcsök (cseresznye, eper pl), vagy a paradicsom evolúciósan úgy alakult, hogy egye meg valaki, aztán kakálja szét a magokat, így jól tud terjedni.


De se a spenótnak nem előny, hogy lezabálod a leveleit, se a napraforgónak, hogy feltöröd a magjait (az már úgy nem fog kikelni, a paradicsommal ellentétben). A káposzta levele semmivel sincs jobban embernek szánva, mint a szarvasmarha teje, pláne a húsa.


A szervezetednek bizonyos tápanyagokra van szüksége, amiknek egy része megtalálható a napraforgómagban, spenótlevélben, tejben, tejfölben, valamennyi a vegafölben is, csak nem sok.


De a te döntésed. Csak ne azzal érvelj, hogy nem vagy tehén, meg nem vagy boci, mert annak semmi értelme.

2022. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Mellesleg egyetlen tehén sem eszik tejfölt!
2022. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
11: teljesen meggyőztél. Nekem tényleg egy másik faj anyatejéből készült sűrű trutyira van szükségem, p*csába a paradicsommal!
2022. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
Miért kéne választani a tejföl és a paradicsom közt? Mindkettő finom és tápláló lehet.
2022. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő kb egyforma, nyilván nem annyira táplálóak mint egy házilag készített teljes értékű magtejföl, de egyikkel se lősz mellé, válaszd a finomabbikat.
2022. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Aki szerint a tehén nem eszik tejfölt, az hogy gondolja, mire van a tej?
2022. dec. 16. 23:59
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Arra, hogy tejfölt csináljanak belőle, amit az EMBEREK megesznek. A tehén továbbra sem eszik tejfölt. Sőt, mondok még egy meglepő tényt: a tehén nem lila.
2022. dec. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A tej és a tejföl a tehén anyateje, ami a tehénnek van.
2022. dec. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"tele van vegyszerekkel"


Sem a trikalcium-foszfát, sem a nátrium-citrát nem vegyszer. Az egyik egy állományjavító, a másik pedig egy savanyúságot szabályozó anyag.

A többi összetevő még csak ennyire sem minősíthető vegyszernek, hiszen abszolút természetes növényi ill. ásványi anyagok, bár a szójafehérje kivonat.

2023. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is növényi táplálkozást tartok elsődlegesnek, de igazi tejtermék is tartalmaz vitaminokat és első ránézésre sok a hasonlóság a kettő között. Növényi alap és tejtermék egy ételben szerintem teljesen rendben van. Azt butaságnak tartom, hogy nem vagyunk tehenek és azért ne együk. Ennyi erővel növényeket se együnk, mert nem vagyunk kecskék-szamarak-nyulak.
2023. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!