Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán húspótlók terén mit...

Vegán húspótlók terén mit lehet várni hosszabb távon?

Figyelt kérdés

A boltok kínálataira lennék kíváncsi, talán van aki foglalkozott ezzel.

Szerintem már olyan termékek vannak, amik 100%-ban helyettesítik a valódi húst. Gondolok itt a Queen of Peas vagy Pápai borsófehérje alapú párizsire, amik szendvicsbe tökéletesek. Ezeknek az ára akciósan tök jó, teljes áron szerintem még túl van árazva (nem tudom mennyire drága az elkészítése).


De ezt is csak néhány boltban lehet megtalálni.


Tescoban is volt 1-2 grillféle, pl. a ME-AT ( [link] termékek, grillrúd és hamburgerpogácsa, ami isteni finom, de csak a nyári grillezős időszakban láttam.


A Fördős Zé által reklámozott CreaVeg termékek is jók, de baromi drágák, megfizethetetlen kategória szerintem az emberek nagyrészének.


A Lidl a környékemen teljesen abbahagyta a vemondo húsutánzatok forgalmazását, sőt még felvágott sincs, egyedül a mozzamio és a trappi sajtok azok, amik hús vagy sajt helyettesítésére vannak.


Ti mire számítotok? Van igény ezekre a termékekre? Csökkenni fog az áruk, nőni fog a kereslet és kínálat, vagy pont fordítva?

A QoP párizsik rendszeres akciózásából arra gondolnék, hogy azt sem veszik elegen.


Ne értsetek félre, én nem ezeken élek, és tudom hogy nem a legegészségesebb vegán kaják, de néha, egy nehezebb napon, vagy egy lazítós szombaton szívesen eszek ilyen húsutánzatokat. Ezek azért jelentősen segítenék a veganizmus terjedését, akivel megkóstoltattam ezeket, senki nem hitte el, hogy ezek ennyire jó ízűek tudnak lenni.


Vagy ott van pl. a fino vegajo tejföl, meg a dr. oetker creme vega. Ezek is kb. 100%-ban helyettesítik a tejfölt, de drágák (bár már nem annyira, ha megnézzük a rendes tejföl árakat...)


A sajtokról ne is beszéljünk, iszonyat drága mindegyik. Egyedül a Lidl-s kétféle az, ami TALÁN megfizethető egy átlagembernek.


Környezetvédelmi szempontból is jó lenne ezeknek a terjedése. Simán bevállalható lenne egyszer-egyszer egy vegán grillparti a haveroknak, ha éppen a növényi étrendes arc szervezi, de magas áron, gyér kínálattal szerintem bele sem vág senki.


Mi a véleményetek ezekről? Van, volt felmérés, hogy mennyire sikeresek a gyártók?



2022. dec. 16. 12:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A magyar vegán piac aranykora talán 2-3 éve lehetett, azóta valahogy stagnál az egész, bár vannak új magyar gyártók, de inkább a "minél nagyobb profitot zsebeljünk be minél rövidebb idő alatt" projektre mennek rá.

A külföldi láncok közül is a Lidl egy teljes kudarctörténet, az Aldi és a Penny legalább rendszeresen forgalmaz és nem csak akciós kínálatban ilyen húspótlókat.


Ehhez képest Németo.-ban és Ausztriában maga a vegán Kánaán van. Valahogy legalább a kettő között volna itt Mo.-n, de nem sokszor úgy kell "vadászni" ezeket a termékeket... szóval egy szánalom az egész, legjobb akarattal is.

2022. dec. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!