Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire gyakori, hogy emiatt...

Mennyire gyakori, hogy emiatt lesz vegán/vegetáriánus?

Figyelt kérdés

Olyan mintha egy igazi divatvegán ellentétéről lenne szó.


Egy munkatársam, aki korábban húst is fogyasztott (de úgy kell elképzelni, hogy reggelire a kolbászt meg a zsemlét harapdálta) pár hónapja vega lett, mert állítása szerint tucatnak érezte magát, amiért a társadalom nagy részéhez hasonlóan húst eszik. Plusz élvezi, ahogy mások folyamatosan erről a témáról érdeklődnek, illetve egyesek (jellemzően kövérek vagy egészségügyi problémákkal küzdők) kioktatnák a témában.


Viszont azt mondja, teljesen hidegen hagyják az állatok, a vegetáriánus étkezés előnyei és ha majd egyszer az átlag magyar kajáldában úgy kell vadászni a húsos ételt, mint most a rántott sajtot, meg fogja fontolni a visszaváltást.


Más témákban is szereti a különcködést amúgy. Mennyire gyakori az ilyen?


2023. jún. 30. 16:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
59%

"Olyan mintha egy igazi divatvegán ellentétéről lenne szó."


Vegán aki az állati jogok miatt követi az étrendet. Divatvegán pl, aki csak azért követi, mert érdekli hogy más emberek mit gondolnak róla. A haverod igazi divatvegán, nem pedig az ellentéte. Egyetértek a 7-essel.

2023. júl. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
21%

Néhány válaszadó súlyosan el van tévedve.


Vegán akkor a táplálkozásod, ha nem fogyasztasz semmilyen állati eredetű ételt. Pont.


Az, hogy ezt azért teszed, mert így akarsz harcolni az állatok kizsákmányolása ellen, nem szereted a húst vagy csak szimplán fel akarod mutatni virtuálisan a középsőujjad a pár havonta disznóvágást szervező nagyapádnak, teljesen lényegtelen.


Ettől még persze tehetsz mást is az állatok védelme érdekében: mellőzheted a szőrmebundákat, támogathatod anyagilag az állatvédő szervezeteket, esetleg tevékenyen részt vehetsz a munkájukban stb. Aki ezeket nem csinálja, még lehet vegán, ahogy húsfogyasztók közül is sokan tesznek az állatok vedelméért.


Némelyik erőszakos vegán már azt is elvárja (külföldi fórumokon olvastam ezeket), hogy az illető ne legyen rasszista, ne dugjon félre, tisztelje a szüleit, mert aki nem, azt nem tekinthetik a vegán közösség részének.


Álljatok már le, ez nem erről szól. Pontosan az ilyen erőszakos vegánlobbi az, ami sokak szemében antipatikussá teszi az egészet.

2023. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
39%

Vegán táplalkozás nincs is lol. Növényi étrend van, ami a vegán életmód része. Attól hogy itt okoskodsz, ez még tény.


Attól hogy növényi étrenden vagy mert azt mondja a kedvenc influenszered, még semmi közöd a vegánsághoz.

2023. júl. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

#13 Igen, majd nyilván valami gyk-s divatmajom fogja megmondani, hogy vegán vagyok-e vagy sem 😂


Persze tőlem csinálhatjátok a showműsort, valahol szórakoztató, csak így ne csodálkozzatok, ha kontraproduktív lesz, amit csináltok. Ha a magadfajták nem léteznének, biztosan sokkal több vegán, vegetáriánus, tudatos flexitáriánus lenne.


De mégis minek törné magát valaki azzal, hogy mondjuk heti kettőre csökkenti a húsos napok számát, amikor úgyis előbukkan valami hozzád hasonló okostojás, aki megmondja, hogy ez így semmilyen szempontból nem ér sz@rt sem 😂

2023. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
Ma rossz napod van? Csak leírtam neked valamit, amit rosszul tudsz.
2023. júl. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%
Nem, ez nem gyakori :-) De ha ő ettől érzi jól magát, hát tegyen így. Amúgy simán lehet, hogy csak ugratott téged és más oka van a hirtelen váltásnak.
2023. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%

Én több, mint öt éve nem eszem húst, sok barátom és a szüleim is így vannak ezzel, mégsem találkoztam eddig senkivel, akinél ilyen okok állnának a háttérben. Szerintem ez elég furcsa. Számomra inkább kellemetlen, ha erről kell beszélnem, például, amikor a párom családjával étkezem együtt rendszeresen kapom a poénokat, a "biztos nem kóstolod meg ezt meg azt?" és a faggatózást (amivel amúgy nincs baj, szerintem fontos, hogy nyitottan válaszoljunk a kérdésekre, csak három éve ugyanazokat a kérdéseket megvitatni újra és újra már fárasztó...).

Ha azt nézzük, hogy a vegetáriánus és a vegán életmód folytatásával kicsit csökkenteni tudjuk az állatoknak okozott szenvedést és a környezetnek okozott károkat, akkor tulajdonképpen tökmindegy, mi áll a háttérben, az eredmény ugyanaz. Ezért sem szeretem, amikor valaki a "divatvegánokat" és "divatvegákat" kritizálja vegánként vagy vegetáriánusként, hiszen ez egy igenis jó, hasznos divat! Ez legyen a legrosszabb divat, amit valaki követ.

2023. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Mi téptêl, hogy ezt kiírt?

A vegán életmód az egyik legegészségesebb és a leggyorsabban lehet a kajákat megcsinálni. Teljesen jól járt. A vegánnak lenni ellenkultúrában részt tud venni szembe zsíros magyar csodák helyett.

Vannak, akik nem tudják megfogalmazni az okát, mert ez folyamatnak a része benne. A hirtelen az nem hirtelen volt. Ez régesrégen érlert benne.

2023. szept. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!