Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy szeressem meg a húst ?

Hogy szeressem meg a húst ?

Figyelt kérdés
Járok sportolni és kellene valami fehérje forrás az étkezéseimbe. Viszont kb 2-3 éve megundorodtam a hústól. Az egy dolog hogy mindenki cseszeget, hogy válogatok ez a legkisebb , de unalmas is így. Régen sokkal jobb volt . Mit tegyek hogy ne undorodjak tőle?
2023. okt. 22. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Elvileg vegetáriánusként is be tudod vinni a szükséges fehérjét:


"További jó fehérjeforrás a zab, a vörös bab, a lencse, az árpa, a tönköly, kukorica, a quinoa, a kender-, és a chiamag, a szójatej, a tofu, a tempeh, a sörélesztőpehely és a spirulina. Fehérjedúsabb zöldség a brokkoli, a spenót, a kel, a spárga, az articsóka és az (édes)burgonya. Gyümölcsök közül a bogyósokat, a barackot és a banánt érdemes megemlíteni"


Ha úgy érzed kevés, akkor vegyél fehérje port.


Ne egyél olyat, amitől undorodom, mert csak rosszul leszel tőle.

2023. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Hát ezt neked kell lekűzdened sajnos. Tudsz főzni? Pörkölt, fasírt, oldalast olyan finoman meglehet csinálni 🫶 Rántott hús.
2023. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Tejtermékek, tojás, csak emiatt nem szükséges húst enni, másból is beviheted a fehérjét.


Úgy általában, ha egy élelmiszert meg akarsz szetetni, akkor érdemes újra és újra megkóstolni. Az agy az ismerős ízeket azonosítja finomnak. Ebből a szempontból mindegy, hogy húsról vagy brokkoliról van szó.


Viszont ha nem az ízével van bajod, hanem a tudat zavar, hogy az egy állat volt, akkor passz. Ugyanígy nem tudnék annak se semmit javasolni, aki azért nem eszik brokkolit, mert összenyálkázhatta egy csiga (van ilyen ismerősöm).

2023. okt. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg húst szeretnél akkor inkább csirke-pulyka mell ezek eléggé semleges ízűek.
2023. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ott a túró, tofu, tojás.


Egyébként a helyedben magad hústartalmú sonkával kezdenék. Akár szendvicsen akár megpirítva picit serpenyőben és az picit elveszi az ízét.


Következő lépés a szárnyas mell. Olyan fűszerekkel amiket nagyon szeretsza

2023. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem szereted a húst, fölösleges eröltetni, megszeretni nem lehet akarattal.

Fehérjéhez meg nem kell hús, rengeteg növényi fehérje is van, de a tojás, tejtermékek is megfelelöek.

2023. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Egyél babot.


Keressd meg Amon Ra diétáját a neten, ha egészséges és izmos akarsz lenni.

2023. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha undorodsz a hústól, akkor ne kényszerítsd magadra, mert a legtöbbb esetben az ilyen undornak oka van, sok mindenki szervezete nem tudja felhasználni a húst, a keletkezö bomlástermékek meg enyhe mérgezést okozhatnak.
2023. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hat nekem érdekes módon szűnt meg. 10-17 éves koromig nem ettem, aztán összejöttek egy 20 éves csajjal, aki sokszor vacsival várt. És hát volt mindenféle hús, meg finoman is csinálta. Először szégyelltem volna nem megenni, szóval legyűrtem a csaj miatt, azóta meg folyamat azt eszem 😂

17 évesen 180cm és 58 kg voltam.

34 évesen 180cm és 85 kg.

2023. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem se edd, ha megundorodtál.

Akik emiatt beszólnak... Hát, vannak ilyen emberek. Annyit tudsz tenni, hogy nem foglalkozol velük.

Nem minden úgy van a táplálkozással kapcsolatban, ahogy azt manapság a legtöbb ember hiszi.

Pl egy ló sem fogyaszt húst, mégis nagyon izmos, vagy egy elefánt sem húsevő, mégis jó nagyra nőtt...

Szerintem ne aggódj, ha undorodsz a húsevéstől, nehogy megedd a húst, mert még kihányod.

Akik pedig beszóltak, mondj nekik vmi olyan példát, amit megértenek. Pl meginna egy pohár taknyot vagy egy tányér székletet? Ha nem, akkor ne szóljon be, ha igen, akkor vécézés után leod meg egy adaggal. ;)

nov. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!