Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy szeressem meg a húst ?

Hogy szeressem meg a húst ?

Figyelt kérdés
Járok sportolni és kellene valami fehérje forrás az étkezéseimbe. Viszont kb 2-3 éve megundorodtam a hústól. Az egy dolog hogy mindenki cseszeget, hogy válogatok ez a legkisebb , de unalmas is így. Régen sokkal jobb volt . Mit tegyek hogy ne undorodjak tőle?
2023. okt. 22. 22:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%

Fehérje pótlására személy szerint én nem ajánlom a hüvelyeseket, de a chia mag és a kendermag tényleg jó.

Bár én nagy tofukedvelő vagyok, mégsem eszem sokat, mert a hüvelyeseknek azért vannak hátrányai is.

2023. nov. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Több dologra is figyelj oda, ne csak a fehérjére.

Számolj vele, hogyha nem eszel húst, akkor tablettákkal kell bevinni bizonyos dolgokat, pl omega3, vagy b12

A tojások és a hüvelyesek remek vasforrások, de az állati termékekből bevitt vas sokkal jobban hasznosul.

A cinkre is igaz, állati eredetű ételekből bevitt cink is jobban hasznosul, mint a növényekből.

dec. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az fehérje minőséget és aminosav profilt sem érdemes elfelejteni. Az állati eredetű fehérjéket sokkal hatékonyabban hasznosítja a szervezet és nem igényel komolyabb tervezést, hogy meglegyen a megfelelő mennyiséf az esszenciális aminosavakból is. És a különbség nem elhanyagolható, 2:1-3:1 arányú.


A legjobb fehérjeforrás egyébként a tojás és úgy általában a tejtermékek.


Ami a hús megszeretését illeti, rá kell jönni, hogy a probléma az állag vagy az íz, mert mindkettőn lehet dolgozni. Olyan elkészítési módokkal kell kezdeni, amik a legkevésbé hordozzák a nem kedvelt tulajdonságot és onnan nyitni a többi felé.

febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!