Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan oldja meg egy vegán/veg...

Hogyan oldja meg egy vegán/vegetáriánus az étkezést, ha kórházba kerül?

Figyelt kérdés

Akár csak rövid időre is. Különösen az első a kérdéses számomra.


Feltételezem, az átlag magyar kórházban nincs húsmentes étrend.


máj. 11. 07:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
70%

A magyar kórházak dietetikusai szerint igen. Ők még mindig azon a szinten ragadtak le, hogy "megfelelő állati fehérjét kell bevinni", ha ez nem hús, akkor legyen tojás vagy tejtermék.

Ezért nincsen vegán lehetőség a kórházakban errefelé.

máj. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Vegetáriánus vagyok. 3 napig voltam a Szt Imrében. 72 óra alatt nem kaptam egyetlen egyszer sem valamilyen nyers zöldséget vagy gyümölcsöt… azért egy almát vagy körtét vagy egy szál sárgarépát adhattak volna...
máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22! Én két napig ugyanott. Az egy hullagyár!


1.nap

Reggeli: kifli, Ráma margarin, egy szelet sajt

Ebéd: alap „zöldségleves”, rizs répával és reszelt sajttal, cseresznye befőtt


2.nap

A változatosság gyönyörködtet… újabb reggeli: zsemle margarinnal

Ebéd: alap „zöldségleves”, borzasztóan cukros-ecetes tökfőzelék agyonázott burgonyakrokettel és túró rudi

máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#21

Remélem perelhető a kórház ha valakinek allergiás reakciói lesznek a kajától amit ráerőszakolnak.

máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#24 Perelheto, de kez kezet mos es hosszadalmas.
máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
70%

#22-23: sajnálom, de kb. itt tart a magyar kórházak dietetikája illetve konyhája ilyen ételekre képes.

Az egy dolog, hogy ők a saját elképzelésük szerint akarnának valami vega kaját főzni, de legtöbbször olyan nevetségesen csapnivaló és rossz a végeredmény, hogy még valami komédiába sem való.

Voltam Csehországban még 2011-ben kórházban 3 hetet, ott képesek voltak kompromisszum nélküli vega kosztot adni, hetente 1x volt szójaszelet, azonkívül csupa standard vega kaja, egész ehető volt.

Magyar kórházakban ugyanez vagy ehetetlen vagy ötlettelen.

máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
31%

21-es vagyok.

"Remélem perelhető a kórház ha valakinek allergiás reakciói lesznek a kajától amit ráerőszakolnak."


Nem nevezném ráerőszakolásnak, hiszen ők úgy gondolkodnak: ha valakinek ilyen igénye van, oldja meg saját maga, de kétségtelen, hogy nagyon röhejes, hogy 2024-ben a magyar kórházakban a vegán diéta még mindig valami sehol-sem-látott dolognak minősül, miközben azért már egy népesebb vegán közösség van az országban ill. az alapanyagok itt is elérhetők.

máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!