Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik CSAK állatszeretetből lettek vegák? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fontolgfatni mostanában a dolgot, mert nagyon szeretem az állatokat( igaz, főleg kutyákat, macskákat) és ezért elég képmutatónak tartom magam amiért eszek húst.

A probléma csak ott kezdődik, hogy sajnos imádom a húst,( disznó, csirke, pulyka, marha, hal).

Szerintetek ki lehet bírni csupán állatszereteti megfontoltságból? Eddig midnig azzan nyugtattam magam, hogy azokak, amiket én megveszek már úgyis megölték, nem segítek rajtuk, ha én nem veszem meg( de belátom elég olcsó kifogás)

23/N


2010. nov. 10. 12:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
a zenét meg végképp ne keverjük ide! Mindenki azt eszik amit akar, de szvsz aki nem eszik húst az bizony elég gógyis
2010. nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
persze, hogy nem, de ha belegondulunk nem ugyanolyan állat a disznó, a marha is? ( Kismalac, boci)Azok is aranyosak, és azok is szenvednek mikor megölik őket, azért, hogy mi ehessünk jókat...
2010. nov. 11. 20:17
 13/32 anonim ***** válasza:

Én is szeretem az állatokat, a tehenet disznót ugyanúgy. Én ráadásul falun is nőttem fel és tartottuk ezeket az állatokat. Kiskoromban megrázott minden disznó-marha- vagy csirkevágás és utánna napogig parizert se!

De mikor nagyobb lettem rájöttem azért tartjuk őket!

Apám azért dolgozik a földeken, veszi meg a vetőnapot, fizeti az aratókat, hogy legyen szemestakarmány széna és szalma.

Egyféleképpen azért tehetünk. Biztosítanunk kell hogy ezek az állatok boldogan éljenek. A mieink legeltek, túrtak, kapirgáltak de ezek:

[link]

Az lenne a legjobb ha mindenki bojkottálná ezeket a húsgyárakat.

Jó hús a boldog hús!

2010. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
46%

Én is állatszeretetből lettem vega, meg végül is kis korom óta eleve utáltam a húst. Sosem szerettem, nem szivesen ettem meg. Most, egészséges vagyok, semmi problémám nincs. :D Eszek zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket.. :D

Egyébként érdekes, én is goa/acid/psytrance vonalon vagyok zeneileg :D

17L

2010. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Én tényleg az vagyok,és nincs nagy mellem,de mellette vékony is vagyok.Viszont van pár csajhaver akiknek akkora tőgyeik vannak,hogy khm....és ők is ugyanúgy ezen a zenei vonalon mozognak és öltözködésileg se nagyon térnek el....

Szóval nem értem hogy függ össze....

És nem a 17L voltam....

2010. nov. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Hát egyébként ez akkora egy önámítás, meg műmájerkedés.."én is állatszeretetből lettem vega"

Mert , ha szerencsétlen növényt kitépik, levágják, leszedik, az neki mennyire fáj? Ez meg nem növényszeretet.Növényszeretetből miért nem leszel nem vega?

2010. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
54%
Tegyük fel,hogy holnaptól tilos bármiféle húst enni. Szabadon eresztjük az összes csirkét,kecskét,birkát,disznót,marhát stb... Mi nem fogunk csirkét enni,de a kutya vagy más ragadozó állat levadássza majd magának ösztönösen,mert táplálnia kell magát,és a kicsinyeit is. Ez az élet rendje. Akkor hogy is van? Ez után majd a ragadozókat próbáljuk vegetáriánussá nevelni?
2010. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Én azért lettem. Bírtam vagy 5 évig, aztán visszaálltam a "mindenevésre". Nem eszek olyan husit, ami nem tudom, honnan jött, ahol megvan akár a kockázata, hogy az állat szörnyű körülmények között élt. Rokonok tartanak csirkét, nyulat, disznót, és megnyugtat a tény, hogy nem "állattalan" körülmények között senyvedtek, és nem kínozták őket.
2010. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
56%
Oroszlánkirályból:Az élet körforgása című rész idevág.Nem azért ölünk állatot, hogy kínozzuk, csak azért, hogy megegyük
2010. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%
Ti akik sajnálatból nem esztek húst szánalmasok és nevetségesek vagytok! Azt sem értem meg aki egészségügyi okokra hivatkozva lesz vega de nem ítélem el... Aki nem vega az meg nem ragadozó nem húsevő hanem mindenevő! Én is vágok állatot falusi lévén de a nyúl meg a kecske sokkal egészségesebb mint a disznó! Mert ugye a pesti csak azt ismeri, nameg a csirkét! És igaz az hogy a növénynek azért nem fáj mert nincs idegrendszere! Nem baj majd ha elfogy a földön a hús akkor utána ti következtek vegák!!!
2010. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!