Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vannak köztetek olyanok, akik...

Vannak köztetek olyanok, akik CSAK állatszeretetből lettek vegák? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fontolgfatni mostanában a dolgot, mert nagyon szeretem az állatokat( igaz, főleg kutyákat, macskákat) és ezért elég képmutatónak tartom magam amiért eszek húst.

A probléma csak ott kezdődik, hogy sajnos imádom a húst,( disznó, csirke, pulyka, marha, hal).

Szerintetek ki lehet bírni csupán állatszereteti megfontoltságból? Eddig midnig azzan nyugtattam magam, hogy azokak, amiket én megveszek már úgyis megölték, nem segítek rajtuk, ha én nem veszem meg( de belátom elég olcsó kifogás)

23/N


2010. nov. 10. 12:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem szánalmas, aki empatikus és tudatosan étkezik.

Szánalmas, aki rosszindulatú és önző.

Szánalmas, aki szánalmasnak tart másokat, pedig helyesen írni sem tud.

2010. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a szánalmas,hogy valaki azért lenéz másokat,mert az nem hajlandó megenni egy ÉRZŐ lényt.És igen...lehet,hogy az ember mindenevőnek született,de éppen ezért van választási lehetősége,hogy megeszi-e,avagy nem az állatok húsát.Én speciel úgy érzem,hogy nem szeretnék hozzájárulni semmilyen formában egy élőlény meggyilkolásához.Eszem tejterméket,ha tudom,hogy az olyan helyről származik ahol nem élnek szörnyű körülmények között az állatok.Szerintem ebben nincs semmi rossz.Az egészségemre nincs káros hatással,mert tudom pótolni.Szeretem a tofut és a szóját,és ha egyszer lehet mással pótolni a szükséges tápanyagokat,akkor miért enném meg a másik élőlényt?

Nem hiszem,hogy valakinek ezzel ártanék.Szerintem ez a vega-nem vega dolog lassan olyab lesz,mint a nem hetero-hetero dolog.Szánalmas.Mondjuk én ebből (is) kifolyólag elfogadom,hogy valaki más.Akármiben.Ha egyszer nem árt senkinek,akkor mégis miért kell megvetni?Másnak az mért rossz,ha nem olyan mint ő?Magyarázza már nekem meg valaki ezt.-_-"

14L

2010. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%
16:41-es vagyok. Ki nem tud helyesen írni te gyökér? Szánalmas aki ok nélkül kötekedik mint a cigányok! Szerintem te is az vagy!!!
2010. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
54%

Alap elvem hogy mindenki azt csinál az életével amit akar míg másoknak az nem rossz (gondolom nem leszel tőle baltás gyilkos, ha le állsz a húsról).


Próbáld ki nyugodtan ha gondolod. Én is szeretem az állatokat, de attól még eszem húst csak... nem mindent (szóval olyat, hogy nyúl, őz, kacsa ilyeneket én se, kiráz a hideg ha csak meglátom. Meg az ilyen disznóvágásos "nyalánkságoktól" rosszul leszek ha elém raknak ilyet. Meg az olyat, hogy egyben sült csirke jááj, ha betudom azonosítani, hogy a hús melyik része az állatnak ne eszem meg, nem vegaságból, vagy divatozásból hanem alapvetően rosszul leszek bármitől amibe beletudok gondolni, hogy ez valaha futkározott például a csirkemellről nem jut eszembe, hogy kint szedegette a magokat a kertben, de a csirkecombról már igen...)


Amúgy a hús evés teljes elhagyásáról még annyit, hogy oké, te nem eszel húst, de gondolom van kutyád, macskád, szerinted az ilyen háziállat kajákban mi van? Abban is hús van, csak az ember az mondja, hogy a kutyának szüksége van a húsra mert ragadozó, de neked mint embernek is szükséged van elméletileg a húsra mert mindenevő vagy... Nah mindegy én amúgy megértő vagyok az egyik barátnőm is vega.


17/L

2010. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is kizárólag állatszeretetből nem eszem meg őket...

És ezt már 5 (!!) éves korom óta vallom. Eleinte persze még belémdiktálták a húst, de 15 éves korom óta nem eszem. Teljesen saját elhatározásból, immár 16 éve. Soha, egyetlen pillanatra sem hiányzott.

2010. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Én is csak állati szeretetből lettem vegetáriánus, bár azt azért hozzá kell tenni, hogy előtte nem szerettem igazán a húst, így könnyebb. De szerintem kellő önmegtartóztatással hanyagolni tudod a húst, utána meg már megszokod ezt az életformát. :)
2010. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én is állatszeretetből vagyok ragadozó! Szeretem az állatokat megenni! Nyamm...
2010. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

Barátnőm csak állatszeretetből lett lakto-ovo vega 12 évesen, az egészségének nem tudom mennyire tett jót, nem lett bizonyítva hogy ez vagy az a baja amiatt van hogy nem eszik húst.


Amúgy a növényeken lehet nem látjuk, hogy szenvednének, mikor levágunk belőlük vagy tépkedjük őket, de kémiai kommunikációjuk van. Ha elkezdünk tépkedni egy növényt, akkor az jelzi ezt a többinek, "akik" erre elkezdenek riasztó (repellens), vagy rovarok számára táplálkozást gátló, vagy egyéb anyagokat termelni, amivel megpróbálják védeni magukat (az emberek esetében ezzel nem járnak túl nagy sikerrel szegények). Sajnálom a növényeket is (hasznosak, nekik köszönhetjük gyakorlatilag hogy élünk, mivel kialakították a mostani légkört, gyönyörűek és érdekesek, csodálatos, hogy milyen hatásaik vannak), ezért eszek húst is (de csak jól tartottat, a tömegtartást nem támogatom, mert undorító). A nem vidékieknek persze ez nehezebben megoldható sajnos.

2010. dec. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 bénabéla11 ***** válasza:
50%

az amirol te beszelsz az evolúciós folyamat.

a növényeknek nincs idegrendszerük, nem éreznek semmit...

2010. dec. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:

Lehet hogy nem pontosan úgy éreznek, mint az állatok vagy az emberek, de azért, mert nem értjük a működésüket (ez a kémiai kommunikáció nagyon bonyolult és nehezen is vizsgálható - nagyon jó kutatási terület), nem kell egy halom szerves anyagként gondolni rájuk, ami csak van a világban, és termeli a zoxigént... :) Ugyanolyan fontosak mint az állatok, élőlények a növények is, ezek miatt nem értem mikor azt mondják a vegetáriánusok, hogy nem esznek húst, mert nincs jogunk életet kioltani. A nem évelőkkel mind ezt tesszük. Nem azt mondom, hogy együnk csak húst, hogy mentsük meg a növényeket, csak sajnálom, hogy sok ilyen nyilatkozatot olvastam (járatok egy vegás magazint az érdekes receptek miatt), ahol gyakorlatilag csak egy olyan kaját jelentenek ami amellett hogy egészséges is lehet, lelkiismeret-furdalás nélkül ehető.


De ha nem ehetnék házi húst, lehet én is inkább vega lennék, az egészség miatt IS (antibiotikumok, vágóhídi hulladékos tápok, vízmegkötők, stb.).

2010. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!