Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megfelelő lenne e ez a VEGETÁR...

Megfelelő lenne e ez a VEGETÁRIÁNUS étrend, "testépítéshez"? (részletesen kifejtve)

Figyelt kérdés

Üdv.


A kérdésem az lenne, hogy a lent feltüntetett étrend és elég lenne e ahhoz, hogy 1-2-3 éven belül jelentősebb változásokat érjek el.

Jelenleg 17 éves vagyok és vegetáriánus 181 cm magas, és 60 kiló. Az elmult 1-2 hétben rengeteget olvastam utána a vegetáriánus "testépítésnek".

Azért tettem idézőjelbe a "testépítést", mert nekem nem célom hatalmas izmokat növeszteni, szimplán kicsit erősödni, picit formába jönni.(Legyen nagyobb kéz, erősebb mellkas, hasizom is látszódjon rendesen stb. stb.)


Szóval ehhez dolgoztam ki egy étrendet, ugyanis tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy 30-40% az edzés, 70-60% a kaja. Táplálék kiegészítők szedése NEM lehetséges, kérem ezt

ne is hozza fel senki, mert nem megoldható. Azt is olvastam, hogy a növényből-tejtermékekből megszerzett fehérjék bizonyos esetekben rosszabbak mint amelyek a húsban találhatóak,

ám a helyzet adott ezzel kellene megbírkóznom.


Jöjjön akkor az étrend, napi 5-6 étkezés:


étkezés 1: 4 db tojás + kenyér. A tojás elviekben arabonként 5.5 gramm fehérjét tartalmaz, ami jelen esetben 22 grammnak felel meg.


étkezés 2: Sajt + zsömle + zöldség. A sajt fehérjetartalma 20-30% között mozog. Ha 100 gramm sajtot elfogyasztok, akkor az (rosszabb esetben) kb 20 gramm.


étkezés 3: Az ebédet sajnos nem én határozom meg ugyanis menzán eszem, így olyan ebédekre kell gondolni, hogy rizs + sülzöldség, rántottsajt, főzelék(bab, borsó, tök) stb. Itt számolok 15 grammot.


étkezés 4: 200 gramm valamilyen mag, főleg mandula, melynek fehérjetartalma kb 20 gramm 100 grammonként, így ez 40 grammot tesz ki.


étkezés 5: Túró + zsömle: A túró fehérjetartalma 15-17% rosszabb esetet számolva, 200 gramm túróval(ez kb egy doboz) ez 30 grammnak felel meg.


étkezés 6: Sajt + zsömle: A sajt fehérjetartalma 20-30% között mozog. Ha 100 gramm sajtot elfogyasztok, akkor az (rosszabb esetben) kb 20 gramm.


Namost ezek mellett fogyasztok gyümölcsöt. A zsömlék/kiflik azok barnák, teljes kiőrlésűek, így ezekből is biztosan jön egy kis fehérje. Mindezek mellett néha egy kis csoki is szóba jön, az is gondolom tartalmaz valamennyifehéjét.


Ha ezeket az értékeket összeadjuk, akkor kb. 150 grammnak megfelelő mennyiségű fehérjét kapunk eredményül.


A kérdésem az lenne, hogy ez megfelelő mennyiségű, a szervezet számára megfelelően FELHASZNÁLHATÓ fehérjét tartalmaz e?


Tényleg sokat jártam utána a témában, utánanéztem rengeteg dolognak, ezek fényében én azt érzem, hogy ez megfelelő lenne számomra. A kérdés az, hogy ez valóban így van e.



Az edzés már egy másik téma, de azt szerintem meg fogom tudni oldani, ugyanis már sportolok egy ideje, szóval van némi tapasztalat. Meg ugye ott az internet, a youtube, hogy helyes technikákat nézzek...


Tisztában vagyok vele, hogy az izomépítés az nem egy gyors folyamat. Nem várok holnapra eredményt, viszont szeretném, ha 1-2 éven belül látható eredménye lenne.


Nagyon kérem, hogy csak olyanok írjanak, akik szakavatottak a témában, vannak tapasztalatai.


Előre is köszi a segítséget.


2011. aug. 17. 13:07
1 2
 1/20 oyeacch ***** válasza:

Egy bizonyos szinten perszehogy fejlődni fogsz, hisz van elég sok fehérje meg ch benn, de olyan eredményekre ne is számíts, mint aki húst fogyaszt, és tápkieget. A tápkieg még azért is lenne fontos, mert növényi fehérjéből hiányoznak aminosavak. A sajtból meg több zsírhoz jutsz, mint fehérjéhez, azt visszavenném, vagy zsírszegénye vegyél. Tojás menjen több, vegyél fehérjelevet.


Húst mért nem fogyasztasz?

2011. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 De Puta Madre ***** válasza:
Kevés a szénhidrát. Hogy fogod megoldania z edzés utáni első étkezést? Maga az étrend nem lesz rossz, de tartósan ezt tartani? Minimum, hogy megundorodsz egy életre a vega kajáktól.
2011. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

hát, barátom, ez nagyon nem vegetáriánus étrend. csak annyiban hasonlít a vega kajálásra, hogy nem eszel húst. a proteinbeviteled főként tejen és tojáson alapul, ez ok, de ha már ennyi proteint megeszel állati forrásból, már akár húst is ehetnél.


Aműgy meg az én ízlésemnek baromi sok a gabona benne...

2011. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 De Puta Madre ***** válasza:
Mondjuk, ok, a szénhidrát annyira nem lesz kevés 60 kilósnak.
2011. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igazából elvi okok miatt nem eszem. Tudom, hogy ez ebből a szempontból nem a legjobb, de nem szeretnék felhagyni vele.


Sajtból vagy fehér sajtot veszek, vagy pedig camembert.


Hm, nézd tudom, hogy nem leszek soha Swarzenegger, de ez nem is cél. Csak hogy legyen kicsit nagyobb kezem 40-45 centi, picit nagyobb mellkas, meg esetleg enyhén kockás has. Szerintem ezek nem hatalmas igények, csak ezt akarom, hogy picit erősebb legyen a testalkatom.


A zsírtól azért nem félek, mert egyrészt borzasztó nehezen hízok. Iszonyat lassan. Másrészt meg csinálok cardio edzéseket is, pl. futok, biciklizem. Szóval szerintem ezzel nem lesz baj.


Na, ha valakinek még lenne esetleg tapasztalata, vagy tanácsa, azt örömmel fogadom. :)

2011. aug. 17. 13:20
 6/20 A kérdező kommentje:

Szénhidrát az jön a kenyér-ből, zsömléből nem? Ebből napi fél kiló mindig lemegy.


Egyébként kb 70-72 kilóig szeretnék felmenni, de ezt mostmár főként izomban.

2011. aug. 17. 13:21
 7/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem undorodom meg a vega kajától, mert azért lehet többféle sajtot venni, meg zöldséget. Szóval nekem ez így jó, ezzel nincs baj :)
2011. aug. 17. 13:23
 8/20 anonim ***** válasza:

tej tojás tényleg mehet picit több, egyébként egész jó terv, bár hússal tényleg sokkal jobb lenne

szerintem sokkal lassabban fogsz haladni, mintha ennél húst, szóval lehet hogy el fog menni az edzéstől a kedved gyorsan


még kiegészíteném a többieket azzal, hogy szerintem gyorsan le fog menni rólad a nagy nehezen felszedett izom, ha egy kisebb időre leállsz az edzéssel, az meg még rosszabb lesz, ha még ezeket sem fogod enni

tehát ezzel nem árt tisztába lenni, csak hogy egy példát említsek, télen összeszedsz valami fertőzést, egy hétig lázas vagy, nem eszel szinte semmit, úgy le fogsz fogyni, hogy lemegy fele izom amit felszedtél fél év alatt, szóval alaposan átgondolandó ez a hús száműzés- ami valljuk be hülyeség

2011. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én változtatnék azért egy pár dolgon..


1. étkezésnél 4 egész tojást eszel? mert ez így elég sok zsír, jobb lenne vagy 4 tojásfehérje, vagy max. 2 egész és 2 fehérje.

Sajtból a zsírszegény sem a legjobb szerintem, de végülis ha nincs más...


A menzán (nálunk legalábbis) annyira zsírosan főznek hogy bele lehet halni. Biztos nem tudnád valahogy máshogy megoldani az ebédet? Nem tudsz te vinni valamit otthonról?

A 4. étkezés jó, a magokban jó minőségű zsír is van, de nem lesz sok a zsírbevitel egy napra? mert eddig kb. mindenben volt


Az 5. és 6. étkezést szerintem fel lehetne cserélni, a túrót edd lefekvés előtt 1-2 órával. Viszont a zsemlét már nem erőltetném ilyenkor, időzíthetnéd előrébb, ha már muszáj... áá nemtudom. nem tetszik nekem ez a zsemle. Honnan szerzel teljes kiőrlésűt? Azért érdekel, mert én csak tk. kenyeret ismerek, a zsömle ami van itt a teszkóban az sima barna magvas, de tele van színezékkel, úgyhogy nem az igazi.


még egy kérdés: edzel lábra meg hátra meg vállra is ugye?


Na ez elég összeszedetlen lett. A lényeg hogy szerintem a fehérje és ch bevitel nem elég, a zsír viszont túl sok. Ja és arra számíts, hogy ha nehezen hízol és még kardiózol is mellette, akkor a tömeg is nagyon nehezen fog jönni.

2011. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De miért fog lemenni az izom? Az izom az izom. Vagy nem mindegy, hogy az húsból vagy növényből/tojásból/tejtermékekből jön?
2011. aug. 17. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!