Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit NEM (v) ehet egy lakto-ovo...

Mit NEM (v) ehet egy lakto-ovo vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Húst, halat, bármit, ami élt, egyáltalán nem eszek. Zselatint sem. Olyan tojást sem, ami ketreces tartásból származik (amúgy ált. házi tojást veszünk). Kármin tartalmú cuccokat sem fogyasztok.. Tejet, sajtot, joghurtot eszem, anélkül sajnos nem bírom:S De most azt hallottam, hogy ezekből sem szabad mindent, mivel állítólag sokhoz szopós borjúk gyomrából származó baktériumokat használnak. Esetleg valaki meg tudná mondani, mi az amiben tuti nincs ilyen cucc? Mármint mely joghurtokban, meg egyéb tejtermékekben. Most arra is rá akarok állni, hogy a tejet is háztól vegye, hát nem tudom, hogy fogok megbarátkozni az ízével. Ja, amúgy bőrből készült dolgokat sem hordok. Mi az még ezeken kívül, amelynek előállítása állati életekbe kerül?
2011. máj. 23. 19:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%
Én azt nem tudom, h mit ehet. De azt igen, hogy a hús egészséges! És kell a szervezetnek! És jobb ha tudod, hogy attól, hogy te nem eszel semmi állatit attól még ugyanúgy megölik őket. Hiszen ezért tartják! Húst enni kell! Mert ha nem eszel megbetegszel. Az ember minden evő élőlény!
2011. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Szerinted a válaszodnak köze van a kérdésemhez? Szerintem nem. Amúgy ha nagyon érdekel, már több, mint két éve nem ettem egy falat húst sem. Azóta nem voltam beteg. Folyamatosan járok kontrollra, és a vérképem soha nem volt még annyira tökéletes, mint az utóbbi két év során bármikor, míg előtte folyton valami hiányom volt.

Most komolyan. Én nem b*szogatom a húsevőket folyamatosan azzal, hogy ne egyenek húst, nem szólók bele. Akkor a húsevők 90%-a miért akarja folyton hittéríteni a vegákat? Ha te nem bírod hús nélkül, egyed. De engem hagyj békén.

2011. máj. 23. 19:28
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Ez is kicsit off, ne haragudj, de el sem tudom képzelni, hogy lehet ennyi korlátozással teljes értékű életet élni. És ezt ki határozza meg? Én a helyedben azt enném, amit megkívánok. És szerintem senki sem szeretne támadni, csupán megérteni ezt a mai ember számára kissé illogikus gondolkodást.
2011. máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
12%
De tényleg. Oké, hogy húst nem eszel mert szegény állatok. De a tojással vagy a tejjel mi a bajod?
2011. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 doboszoli ***** válasza:
18%

Sürgősen keresd fel a Csernus doktort, hátha még nem késő.

Vagy menj át egy vega oldalra, ott nem oltanak.

2011. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
5%
ha egyszer terhes leszel, akkor majd jobban gondold át ezt
2011. máj. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Már bocs, de te vagy rossz helyen, ugyanis ez a "vegetarianizmus" kategória.
2011. máj. 24. 09:27
 8/29 anonim ***** válasza:
72%

Szomorú, hogy szét van offolva ez a topic, és azért ,mert egy vega topicban vega ellenes beszólások sora került be.

Az off miatt nem folyok ebbe bele mélyen, csak annyit jelzek az off-hoz:

több, mint 10 éve lakto-vega vagyok, és azóta lett jobb az egészségem, pedig alig van anyagi lehetőségem változatosan étkezni, de még így is sokat javult az egészségi állapotom, ráadásul a környezetem pszichés romboló attitűdje ellenére is ellenállóbb lettem testileg-lelkileg, holott nem sportolok (ettől még ajánlatosnak vélem a sportolást, na de nekem is vannak hibáim: lusta vagyok az intenzív sporthoz, leszámítva a természetjárást; bár elsősorban az életkörülményeim az oka a sportolási lehetőség mellézésének). SZÁMOS MAGYAR ÉS KÜLFÖLDI OLIMPIKON HOSSZÚ ÉVEK ÓTA VEGA, és ne feledjétek a jeges Dunát átúszó vegát, Schirilla Györgyöt (több, egymással rokon illető is vega, most ne folyjunk bele, melyik úszik jeges Dunát telente és öregen melyikük halt meg, ez csak egy példa a rengeteg közül, az alaptalan kötekedés kényelmes és értelmetlen dolog lenne).

Számos családot ismerek, ahol a gyerekeiket fogantatásuk óta vegaként nevelik, étkeztetik és remek egészségnek örvendenek. De ettől még persze lehet butaságokat is elkövetni a táplálkozás mikéntje során vegaként IS. Tehát nem mindegy , MI MÓDON vega valaki; és persze kényelmes dolog megkeresni a kivétekeket, akik vegaként nagy marhaságokat követnek el, és tönkre megy az egészségük, pedig az a kevés kivétel olyan típusú hibákat követ el 90%-ban, amit vegyes táplálkozásúként is el lehet követni.

2011. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Most pedig elsősorban a lényegről, mert jelen kérdezőt is megilleti a tisztelet , hogy érdemben foglalkozzunk kérdésével. Így hirtelenjében csak keveset tudok hozzátenni felsorolásodhoz, kedves kérdező, hogy milyen étel, vagy szer fogyasztásával támogatná az erőszakot az ember, tehát mi kerülendő még.

Pl. számos kozmetikum állatkísérletek eredménye, vagy akár tartalmaz is állati részt, így kerülendő.

Valamint: hiába hatékony és mellékhatásmentes a homeopátia, és nekem bevált, de van egy vonatkozása, amit mellőzök , a fenti okokból: ezen szerek közül kb. 10% -uk állati részeket tartalmaz (ezért csak a többi kb. 90%-át alkalmazom, ami teljesen mentes az állati részektől), tehát pl. méh mérget, amihez többnyire ki kell végezni szegény méhecskét... :(

2011. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Előző előtti válaszomhoz kiegészítésképp még egy kis off, bár nem szívesen offolok; aki ezen soraimat olvassa, kéretik hozzáolvasni tehát a vonatkozó soraimat is! :) Köszönöm. Tehát:

A legkényelmesebb dolog, ha sajnos belekötnek logikátlanul a húsevők e kérdéskörbe, na de hadd ütközzenek csak önellentmondásba, ha kötekedni akarnak ;)

Pl. hogy a tojás minta nem embrió lenne vajon (bocsánat: "csirkió" ;) ) és ugyan mi baj van a tojásfogyasztással... hát ez! :) ;

meg hogy a gyümölcsöt hozó növény úgy szaporodik (ovis nagycsoportos kérdés, kedves vegyes táplálkozásúak, ebbe is szinte minden húsevő belekötött , aki velem vitát provokált, de tisztelet a kivételnek ;) ), tehát a gyümölcsöt hozó növény akként szaporodik, hogy megesszük a gyümölcsöt mi, vagy az állatok, és így tud kiszabadulni+terjedni a benne lévő mag,

már ha nem akként kerül a földbe a mag, hogy lehullik az el nem fogyaszott gyümölcs a fáról és rothad le a gyümölcshús (no lám, mindenáron azt kivánja a növény, hogy a gyümölcshús tűnjön el a gyümölcseiről! és akkor hallom a sikító paradicsom, és ehhez hasonló logikátlan "érveket" :D ),

na meg ha csak nem nemesítette a marha okos emberiség magnélkülivé, de erőszakot akkor se jelent, legalábbis akkor mazochista lenne a termést hozó növény?? ;-)))

Amúgy meg gondoljunk csak bele: alig van olyan állati eredetű étel, amit a természet nyersen ízletesen és fogyaszthatóan megad nekünk, és ilyen szinte csak a tej, és tejtermék, annak fogyasztása azonban

nem jár erőszakkal, hacsak nem volt erőszakos a termelő gazda az állattal. A növények között azonban nyersen rengetegféle van, ami ízletes. A gyümölcsök vajon miért isteniek, változatos zamatúak, édesek nyersen? ;) Lássátok fenti válaszomat. ;)

2011. máj. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!