Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit NEM (v) ehet egy lakto-ovo...

Mit NEM (v) ehet egy lakto-ovo vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Húst, halat, bármit, ami élt, egyáltalán nem eszek. Zselatint sem. Olyan tojást sem, ami ketreces tartásból származik (amúgy ált. házi tojást veszünk). Kármin tartalmú cuccokat sem fogyasztok.. Tejet, sajtot, joghurtot eszem, anélkül sajnos nem bírom:S De most azt hallottam, hogy ezekből sem szabad mindent, mivel állítólag sokhoz szopós borjúk gyomrából származó baktériumokat használnak. Esetleg valaki meg tudná mondani, mi az amiben tuti nincs ilyen cucc? Mármint mely joghurtokban, meg egyéb tejtermékekben. Most arra is rá akarok állni, hogy a tejet is háztól vegye, hát nem tudom, hogy fogok megbarátkozni az ízével. Ja, amúgy bőrből készült dolgokat sem hordok. Mi az még ezeken kívül, amelynek előállítása állati életekbe kerül?
2011. máj. 23. 19:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak:

Aki nagyon szigorúan veszi ezt a dolgot, nem eszi meg a tojást, mert hátha az már megfogant, ami kívülről nem látszik, csak ha feltöröd. És mivel elvből nem oltanak ki életet, így inkább nem fogyasztanak tojást, mert ugye nem tudhatják, elveszik-e a lehetőséget a kiscsirkekezdeménytől, hogy éljen, vagy nem. Csakhogy ezek az emberek azt nem tudják, hogy a tojásból nem lesz kiscsirke attól, ha a kakas közreműködik, azt keltetni kell vagy a tyúknak kell kotlania rajta. Namármost, a kérdésedre válaszolva: ipari mértékű tojástermelésnél feltehetően csak tojótyúkok vannak együtt (hisz kakas nem kell oda, az nem ad tojást), így nincs meg a lehetőség, hogy a tojás fias legyen. Magyarra lefordítva bolti tojás fogyasztásával nem ölsz meg semmit. Szerintem a lényege ennyi vegetáriánus szempontból. Ja és a házi tojásból sem lenne kiscsirke abban az esetben, ha a tyúk csak úgy lepottyantja az udvar közepére, hiába volt légyottja előtte a kakassal, mert nem költi ki illetve kelteti ki senki.

az előtted válaszoló vagyok

2011. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, épp ezt akartam írni:)

Amúgy valami rémes, hogy hova jutottatok a vitában, de a kérdésemhez tuti semmi közexD

A világmegváltó húsevő embertársaimnak(pl. Ági) csak azt üzenem, hogy: ti örökké csesztetitek a vegetáriánusokat, és mindenképp le akarjátok őket beszélni a húsevésről. Akkor most ki is megy a másik agyára? Mert ha engem valaki megkérdez, hogy mi vitt rá arra, hogy ne egyek húst, elmondom neki. De nem fogom elkezdeni győzködni, hogy ilyen, meg olyan szemét, amiért ő megeszi a döglött állatot, és nem fogom elvenni az étvágyát ebéd közben sem. Akkor te (és társaid, mert sokan vannak) miért is csináljátok ugyanezt velünk??? Azt mondtad, te így érzed jól magad. Na, én meg így, vegán. Ha elém raknak egy sült csirkét, a belem kifordul, ugyanis ennyi erővel egy sült emberi kezet is elém vághatnának, hogy egyem meg, ugyanolyan rosszul lennék attól is. Az én szememben nincs különbség. Hogy te nem így gondolkodsz? Jó, az a te dolgod. Ne ne kezdj el lehülyézni, hogy én meg egyszerűen ezt érzem.

Meg voltak itt még érdekes dolgok. Például fakitermelés. Ha ésszel csinálnák az emberek, akkor az állatoknak nem sok kára származna belőle, annak is megvan a múdja, és lehet ésszel csinálni, anélkül, hogy ökológiai károkat okozna. De ha már itt tartunk, én meg jöhetnék azzal (és jövök is:D), hogy a Burger King meg a McDonalds évente mennyi esőerdőt írtat ki, hogy legyen hol legeltetniük a rengeteg szarvasmarhát (akik termelik a CH4-et ezerrel, jelentősen elősegítve ezzel az üvegházhatást). A nyugati emberek (Amerika, Európa) rengeteg húst fogyasztanak évente. Ha azt a területet, ahol az ehhez szükséges állatokat legeltetik, növénytermesztésre (pl. gabonák) fordítanák, akkor nem halna éhen minden 5. másodpercben egy gyermek valahol a világon, ugyanis bőven jutna nekik is táplálék. ÉS tudnám még folytatni olyan érvekkel, amelyek sokkal komolyabbak, mint hogy "a növény ugyanúgy érzi, ha leszedik a termését/kihúzzák a földből, mint az ember" típusú baromságok. Ha másért nem is, akkor már a tömeges húsfogyasztás ellen is megéri despotálnom azzal, hogy én nem eszek húst. Ha más nem én jobban érzem magam.

2011. jún. 6. 17:10
 23/29 anonim ***** válasza:
6%
Hidd el, hogy a mekis marhák, nem legelnek sehol. Azok egy nagyüzemben állnak sorban, és eszik a tápokat. A kivágott erdők helyén szóját termelnek nektek vegákak. Egyébként lehet, hogy te azt hiszed, hogy nem akarsz meggyőzni minket húsevőket, arról, hogy a te étrended a jó. De mégis megteszed. Egyébként mekis és egyéb gyorséttermekbe nem járok.
2011. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70%
A kivágott erdők helyén a marháknak termelnek szóját te szerencsétlen. Nézz már utána annak, miről beszélsz. Mellesleg elég minősíthetetlen, hogy 20x megmondták már több helyen is, hogy nem kíváncsiak a véleményedre, hiszen csak OFFOLNI vagy képes, de még mindig itt téped a szádat. Nőj fel.
2011. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolóval egyetértek. Parancsolj: [link]
2011. jún. 6. 21:28
 26/29 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!

Szörnyen arrogáns vagy, egy kicsit válaszolhatnál normálisabb hangnemben is. Le kellene szállni a magas lóról, a vegetarianizmusod erre a viselkedésre már tényleg nem jogosít fel.

2011. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"Aki nagyon szigorúan veszi ezt a dolgot, nem eszi meg a tojást, mert hátha az már megfogant, "

de a kérdező eszik tojást. csak nem ketreces tartásból származót. ezért kérdeztem amit kérdeztem

2011. jún. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Szia! Olvastam egy horror cikket a tejes cuccokról : albar.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=188493&

Én pollenallergiás vagyok és ha tejet iszom, a tüneteim felerősödnek.

Másrészről azon gondolkodtam, hogy a mamatehén azért ad tejet, hogy a borját táplálja, ezt zavarja meg mesterségesen az ember és veszi el a tejet. Nem tudom így van e, de nekem ez nem tetszik.

Nem vagyok még vega, de törekedni fogok rá ezentúl és neked is jó egészséget és kitartást kívánok!

A húspártiaknak üzenem: igen, lehet hogy szükségünk van húsra, de nem az agyonvegykezelt bolti cuccra. Józan példa: az oroszlán is eszik húst, de frissen, iziben. Ha húst akartok enni, vágjátok le ti magatok (már akinek van gusztusa és lelki ereje), ha egészségesek akartok lenni vegyes táplálkozással. Amint egy állat elpusztul, elkezd rohadni. Minél tovább vársz, annál rohadtabb húst eszel.

2013. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Utolsó vagyok: nem vagy arrogáns, tök normális vagy, ez pedig trollok gyülekezőhelye lett. Ne válaszolj nekik, mert csak olaj a tűzre.

És a tojásról pedig csak annyi: ha nincs kakas, nincs megtermékenyített tojás. Szerintem.

2013. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!