Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit NEM (v) ehet egy lakto-ovo...

Mit NEM (v) ehet egy lakto-ovo vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Húst, halat, bármit, ami élt, egyáltalán nem eszek. Zselatint sem. Olyan tojást sem, ami ketreces tartásból származik (amúgy ált. házi tojást veszünk). Kármin tartalmú cuccokat sem fogyasztok.. Tejet, sajtot, joghurtot eszem, anélkül sajnos nem bírom:S De most azt hallottam, hogy ezekből sem szabad mindent, mivel állítólag sokhoz szopós borjúk gyomrából származó baktériumokat használnak. Esetleg valaki meg tudná mondani, mi az amiben tuti nincs ilyen cucc? Mármint mely joghurtokban, meg egyéb tejtermékekben. Most arra is rá akarok állni, hogy a tejet is háztól vegye, hát nem tudom, hogy fogok megbarátkozni az ízével. Ja, amúgy bőrből készült dolgokat sem hordok. Mi az még ezeken kívül, amelynek előállítása állati életekbe kerül?
2011. máj. 23. 19:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%
A tojásos példád kicsit sántít. Ugyanis csak akkor nevezhető embriónak, ha beleszólt a dologba egy kakas is. Na mármost ha nincs kakas a baromfiudvarban akkor nincs aki megtermékenyítse a tyúkot, tehát egy ilyen tojásból soha nem lenne kiscsibe azaz nem embrió. Olyan mintha menstruációkor távozó meg nem termékenyül petesejt. Szóval nem lenne belőle csibe sehogyan sem. sőt semmi nem lesz belőle, max rántotta. És egy tyúk bizony kakas nélkül is tojik.
2011. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Kedves Ágika86!


Jeleztem, hogy nem kívánom tovább mélyíteni az offolást, és ez elvileg szabályellenes is, ezért szívesen folytatom az off témát priváton, azaz mail-en át, hogy ne zavarjuk tovább a fórum etikus folyását. :)

De hogy ne megfutamodást lássanak mások az alapvetően off mellőzés pártolásomban (95%-ban mellőzni szoktam az offolást fórumokon), ezért itt még egy off:


Tudod mi az az orosz rulett? Nos, a tojásevés olyan. :S Sőt, nem 1:6 az arány, hanem rosszabb: 1:2-höz, azaz 50%.

Vagy megizélte a kakas a tyúkicát ,vagy nem... Egy erkölcsös vegi nem kockáztatja meg. (A kétkedők olvassák el a korábbi, e topicbeli hsz-eimet.)

Arról nem is beszélve, hogy megeszitek a mára már sajnos általánossá (ha nem is kizárólagossá) vált zsúfoltan tömegtenyésztett állatok (pl. baromfi) húsát, tojását, mely állatokat többnyire hormonkezelik is.

A levágott állatokról nem is beszélve... belegondolt a hús evő illető (nem tudom, te vegyes tápl. vagy-e ,vagy pedig lakto-ovo-vega, de ez más kérdés), hogy mekkora mennyiségű stresszhormon kerül az állatokba a vágóhídon? És akkor a húsevők ezt lenyomják a saját torkukon? Ez látens mazochizmus, ha logikusan meggondoljuk. Amíg nincs összehasonlítási alapja valakinek a vega és nem vega táplálkozásról, azaz amíg nem tapasztalta meg a vegaságot is legalább egy éven át, HELYES MÓDON folytatva, azaz amíg nem ismeri az érme másik oldalát ,addig honnan tudhatná pl. azt, hogy eddig annyira hozzászokott a kiábrándultság érzéséhez, hogy ha elhagyná a vágóhídi termékeket, akkor halálfélelme, de legalábbis kiábrándultságérzete elmúlna-e számára, vagy nem?

Van egy távolkeleti mondás: az vagy, amit megeszel. Ez nem afféle közhely. Aki elfogyasztja az agressziót, halálfélelmet, csak növeli annak jelenlétét életében. AZ MÁS KÉRDÉS, HOGY MÁS TÉNYEZŐK IS LEHETNEK, amelyek ezen érzelmeket kiválthatják az emberben. :) De minek tetézzük magunkban eme érzelmek jelenlétének súlyát?? :S ...


Ha írsz mailt a témában, és továbbra is mellőzöd a kötekedést, egyéb negatívumot (úgy látom, te ilyen téren visszafogottabb vagy a legtöbb vegyes táplálkozásúhoz képest szerencsére), akkor szívesen veszem mail-edet, a témát folytatandó, de hogy ne nézzem spam-nek, kérlek, írd be a levéltárgyba: gyakorikerdesek - Ágika86. Valamint kérlek, REPLAY-jal írj majd nekem, azaz jelen soraimat idézd benne. (Ezt levélrendszerezési kérdés számomra. :) )

2011. máj. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
7%
Jézusom.... El sem olvastam miket írtál láncban, szörnyű. Gratulálok a lakto-ovo vegetarianizmusodhoz, milyen lehettél előtte? :)) Bocsi
2011. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
10%

Azt nem tudom, csak, hogy milyen halálfélelemről, meg kiábrándultság érzésről beszél. Amikor én egy boldog, kiegyensúlyozott ember vagyok. Kiábrándultságot soha nem éreztem még, max mikor nem lett meg egy vizsgám, vagy összevesztem az exemmel, ennek viszont semmi köze a hús evéshez. A haláltól meg nem félek, mert minek? Úgyis elkerülhetetlen.

Egyébként én vegyes táplálkozású vagyok, és nekem hiányzik a hús, ha két napig nem eszem.

Részemről lezártam a témát, hiszen úgysem foglak meggyőzni sosem, hogy egy normális vegyes táplálkozás (nem töménytelen csülökzabálás) egészségesebb mint a vegetarianizmus.

És igen az állatokban valóban megnő az adrenalin mikor levágják őket, de ettől csak finomabb lesz a húsuk. A macska is ezért játszik az egérrel.

Erről jut eszembe. Egy vegetáriánus tart kutyát vagy macskát, vagy egyéb húsevő állatot házi kedvencként?

2011. máj. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

"Egy vegetáriánus tart kutyát vagy macskát, vagy egyéb húsevő állatot házi kedvencként?"

Ezt olvasd el, némelyik ritka agyament.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__18305..

Nekem más jutott eszembe: vajon f*szt bekapja, vagy az is undorító hús?

2011. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ágika neked amúgy mi a jóélet bajod van, hogy minden 2. vegetáriánus kérdést nekiállsz szétoffolni és hülyeségeket írogatni? Szólt hozzád valaki? Közöd van a kérdéshez? Nincs. Akkor meg mit is keresel itt?!

Kérdező: ahogy azt az egyik válaszadó már írta, a kozmetikumokra nem árt még odafigyelni. Esetleg a zselés gyógyszerkapszulákra.

2011. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ha már az offolás került szóba: nekem erről az egészről a South Park egyik epizódja jut eszembe, amikor a Sundance fesztivál SP-ba költözik, és a Séf, mintegy meglátva a remek üzleti lehetőséget, sós csokigolyókat kísérletezett ki és azokat árulta... Amit akárki bekaphat és elszopogathat, ha akarja, még el is énekelte: Suck on my chocolate salty balls, put 'em in yo mouth and suck 'em... Én is jó szívvel javaslom ezt, 100% organikus :)
2011. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ez egy elég kényes téma. Az állatvédelem szempontjából nézzük, akkor akár egy fakitermelés - élőhelyek megszűnése -, akár egy fehérített papír - vegyi anyagok a természetbe kerülése - olyan dolgok, amik egy lakto-ovo vega életében nem vehetnének részt. Nagyon sok olyan tevékenység van, ami állatok pusztulását okozza.

Az ilyenfajta gondolkodást én már elvakultságnak tartom, ha annyira védeni akarod az állatokat, akkor mindenről, ami azokat veszélyezteti, le kell mondanod. Ellenben jó, ha adományozol azért, hogy a veszélyeztetett fajokat megmentsék.


A tyúk akkor is tojik, ha nem működött közre kakas, vagyis azzal nem oltasz ki életet, ha tojást eszel. A bolti tojások esetében nem volt kakas. A sajt esete. Némely sajtok valóban oltóval készülnek. Ami neked marad, a kicsapódott sajt. Abban nincs oltó.

2011. jún. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát... én ugyan ovo-lakto vegetáriánus vagyok, de kivételesen egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt állította, nem oltasz ki életet, ha megeszel egy tojást. Ez csak elméletben működik egy "koedukált" baromfiudvarban is - nagyim számtalanszor próbált keltetni, és még ekkor sem fias minden tojás. Pláne nem nagyüzemben, ahol a baromfilányok baromfiférfit sem láttak soha.
2011. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
én eleve azt sem értem, hogy mi a különbség a házi tyúk és a "ketreces"/bolti tyúk tojása között. mármint vegetáriánus szemszögből.
2011. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!