Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Adnátok tanácsot,...

Vegánok! Adnátok tanácsot, hogyan kezdhetném el én is a vegán életet?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok lakto-ovo vega. Nem szeretnék többet tojást fogyasztani, tejet is csak akkor, ha nagyon muszáj. Egyetlen vegetáriánus ismerősöm sincs, se vegánok, se semmilyenek. A családom nem nagyon támogat, amióta vega vagyok, és úgy gondolom, még kevésbe tetszene nekik, ha bejelenteném, hogy mától tejet és tojást sem eszem.

Segítséget szeretnék kérni, miket főzzek? Milyen alapanyagokat kell beszereznem a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz? Miből kell többet ennem, hogy ne legyenek hiánybetegségeim? Mivel tudom helyettesíteni a tojást, túrót, joghurtot? Nektek milyenek voltak az első hetek? Szedtek valamilyen kiegészítővitamint? Ha igen, milyet?


Előre is köszönöm a válaszokat, nagy szükségem van a segítségetekre!


2011. júl. 13. 13:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szinte minden vegetáriánus ételnek meg van a vegán változata is...keress rá.

A tojást tönkölybúzaliszt-búzadara keverékkel lehet helyettesíteni. A tejet növényi tejjel.

Én nem szedek kiegészítővitamint.

Ha valami bajom van azt is gyógyfüvekkel, gyógyhatású készítményekkel oldom meg.



Gondoltam bemásolom, most találtam rá és bevallom előbb kellett volna...( [link]



a valódi kármint (E 120) nőstény pajzstetvekből (Coccus cacti) nyerik;

a méhviaszt (E 901) a méhek választják ki, és a lép építésére szolgál;

a sellakkot (E 904) egy pajzstetűfajta (Kerria lacca) nőstényeinek gyantaszerű váladékából vonják ki.

a lizozimot (E 1105) rendszerint tojásfehérjéből nyerik, bár ezt az enzimet azonban genetikailag módosított mikroorganizmusok segítségével is elő lehet állítani,

a lecitin (E 322) pedig a tojássárgája természetes összetevője, rendszerint azonban ezt az emulgátort szója-, repce- vagy földimogyoró-olajból nyerik.


A következő élelmiszer-adalékanyagokat állítják elő étkezési zsírból:


Aszkorbinsav zsírsavészterek (E 304)

Poliszorbátok (E 432 - 436)

Ammónium-foszfatidok (E 442)

Zsírsavak nátrium-, kálium-, kalcium- és magnézium sói (E 470 a, E 470 b)

Zsírsavak mono- és digliceridjei (E 471) és ezek észtervegyületei (E 472 a - f)

Zsírsavak-cukorészterei (E 473)

Cukorgliceridek (E 474)

Zsírsavak-poliglicerin-észterei (E 475)

Zsírsavak-propilénglikol-észterei (E 477)

Hőkezeléssel oxidált szójaolaj zsírsavak mono és digliceridjeivel reagáltatva (E 479 b)

Sztearil-tartarát (E 483)

Szorbitán-zsírsavészter (E 491 - 49

2011. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 15. 09:40
 13/21 anonim ***** válasza:

Ezen kívül vigyázz a tejoltó és zselatinos dogokra is.

Tejoltó a sajtokban.

Zselatin a gumicukrokban, gyógyszerekben...van.

2011. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Állatokon tesztelt termékek:

[link]

2011. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az is sokat elmond, hogy akkor lett ember az ősemberből, amikor elkezdte sütni a húst. Az agyi fejlődéshez kellett. Tehát ennyit arról hogy a ződben minden megvan.

Persze mindenkinek szíve joga vegetáriánusnak lenni, vannak előnyei meg hátrányai is. De a vegán az mrá beteges.

Ki akarna úgy élni mint egy beteg ember, hogy minden egyes falat tulajdonságait számolgatni kell, mint egy cukorbetegnek. Ez a Münchausen szindróma egyik változata lehet.

Attól még hogy könnyebben lebontja a növényi dolgokat a szervezet, attól még nem biztos hogy egészségesebb is. A sport megeröltető vajon miért őzi mégis sok ember?

2011. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Mondd már meg kérlek, hogy mi a bajod a tojással? Mert annyit még felfogok, hogy a vegák nem akarják, hogy állatokat öljenek meg értük, de a tojást a tyúk normális esetben is kipottyantja. És nagyon egészséges. Mi vele a gond? Nem mindből lenne csirke.


És a tej? Azért se hal meg senki.

2011. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azzal van a baja, ahogy a nagyüzemi állattartásban bánnak az állatokkal, és sajnos ebben részt vesz a tojás/tejvásárlással is.

Bár ez kikerülhető falusi tojással/tejjel.

Viszont vannak olyanok is, akik elvi okokból úgy gondolják, hogy az embernek nincs szüksége az állatok kihasználására a táplálkozáshoz.

Mindenesetre szerintem az ő dolga, és ha nem tudtok válaszolni a kérdésre, minek jöttök ide kötekedni?

2011. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
57%
Nem kötekedtem. Csak kíváncsivá tett. Bocs, hogy élek.
2011. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Bár nem a kérdező vagyok, azért leírom.

Én magam ugyan eszem tojást (kizárólag otthon termeltet)

De azzal tisztában vagyok, hogy nem emberséges még jó körülmények között sem, hiszen a tojástojás nagyon fájdalmas a tyúkoknak. (A többi madárnak is fáj, csak ők nem arra lettek tenyésztve hogy nap mint nap tojjanak.)

2011. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igen, az előzőek jól gondolják :) Nem akarom kihasználni az állatokat. Amíg nincsenek normális körülmények között tartva, addig nem veszek részt a kínzásukban. És sajnos nem mindig tudok lemenni falura, hogy onnan hozzak tojást és tejet, szóval ez az egyetlen megoldás. Másrészt pedig amikor tojást eszem, mindig az jut eszembe, hogy az a tyúknak a megtermékenyítetlen petesejtje, és én az eszem... Fúj. =/
2011. júl. 19. 10:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!