Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok nem tartanak...

A vegetáriánusok nem tartanak kutyát/macskák?

Figyelt kérdés
Mert pl a macskák táplálékának kb 70-80% hús v egyéb állati származék kell legyen, a kutyákénak ugyan kevesebb de sok. Szóval akkor a vegák csak nyuszit tartanak, meg hörit?
2011. júl. 19. 00:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
63%

Előző vagyok. Van egy rögeszmém: szerintem leginkább azok a vegák, akik nem szeretik a húst, és mivel állandóan csesztetik őket emiatt, ezért muszáj valami indokot mondaniuk.Persze lehet kivétel.

Indiában könnyen vegák: sok az ember, kevés az állat, de van tej, és az indiaiak vércsoportjaának is inkább megfelel a vegetarizmus. Minta az enyémnek :)

A tesóm pl. soha nem evett húst, mert nem bírja. De én meg eszem ugyan lisztet, viszont nem ehetek sokat, mert én attól elhízom.

2011. júl. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
70%
A vegetáriánus ember csak magára nézve tekinti kötelezőnek a húsmentes étkezést. Ez nem egy térítő vallás, hanem egy táplálkozási formula. A ragadozó állatnak meg az a természetes, hogy hússal él. Azért még, mert valaki nem eszik húst, attól még szeretheti a kutyát, macskát.
2011. júl. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
68%
07:31 A "számból vetted ki a szót"! :)
2011. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
72%

Én vega vagyok de nem vagyok állattartás párti.


Az állatok nem arra lettek kitalálva hogy domesztikálják őket. Igazán egyetlen állat sem lesz valóban szelíd. Így figyelembe kell venni, hogy a házi kedvencként tartás ellentétes az ösztöneikkel, felépítésükkel.


Szóval én úgy mondanám, hogy nekem vendégeim vannak, nem házi kedvenceim. A vendégeknek meg tiszteletben tartom az életviteli szokásait mégha ellentétesek is az enyémekkel.



Ezen kívül a modern társadalomban sok az elhagyott, kidobott kedvenc, amik márnem tudnak visszailleszkedni a természetbe. Az ilyen állatok ki vannak téve egyrészt a számukra ismeretlen vadvilágnak, másészt az emberi környezek szeszélyeinek is.

Ezekel nyilván tenni kell valamit, és meg kell adni nekik a megfelelő élelmezést és egyéb szükségleteket.



[link]

2011. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi vega nem tart állatot. A vegánok legalábbis biztos nem, a hinduk pedig nem tartanak húsevő állatot(pl macska). Ők a kutyát hús nélkül tartják(csak bizonyos fajtákat lehet így), de közülük is csak kevesen tartanak kutyát. Általában tehenet vagy vizibivalyt tartanak, de csak a tejéért.
2011. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
75%

Nincs olyan, hogy igazi vega. Az emberek 100 meg 100 indokból lesznek vegetáriánusok, nem kötelező az állatkínzás/tartás ellen való tiltakozásnak lennie az alapnak.

Valaki már leírta: a vegetarianizmus nem egy vallás, hogy a macskát majd azért etetem zöldségekkel, amiből fel sem tudja venni a számára szükséges táplálékokat, mert ÉN nem szeretem a húst.

Mellesleg nem tudom ki írta ezt a vércsoportosdit, de ennek semmi tudományos alapja nincs, egy nagy vicc az egész. A vércsoportnak semmi köze a táplálkozáshoz, ahhoz meg főleg nem, hogy milyen mértékben milyen anyagokat tudunk felvenni miből...

2011. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Aki igazi vegetáriánus, azaz etikai okok miatt is él így, az nem tart háziállatot, ahogy az előttem is jól írta, mert az állatok nem az emberek szórakoztatására lettek teremtve.


Sőt, a vegánok nem vásorolnak semmilyen állati eredetű terméket, így pl. bőrcipőt, vagy olyan illatszereket, amiket állatokon teszteltek.


Vegánná válás egy életszemlélet és egyfajta értékrend. Nemcsak a kajálásról szól.

2011. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Huhúúú, látom van itt minden :) Köszi h ilyen sokan válaszoltatok. Tehát: engem megnyugtat ha valaki tart is macskát/kutyát, az ad neki tápot/húst, v adna. Ez igazán felemelő :)

A másik: ebben a vércsoportosdiban én sem hiszek.

Aki írta h a macskája szereti a cukkínit: enyém az olajbogyót, pattogatott kukoricát, fagyit...stb. De ez ettől még nem kell neki csak ízlik :)

2011. júl. 19. 13:55
 19/34 anonim ***** válasza:

Én írtam a vércsoportot, lehet h tudományos alapja nincs, de a nullás ismerőseimnek igenis nagyon jólesik a hús, a B-s meg elvan tejen és kenyéren, ez így igaz!

A páromnak ugyanaz a vércsoportja, mint nekem, de előbb tűnt fel, hogy ugyan azokat kívánja , mint én. pedig akkor még azt hitte, hogy egy másik vércsoport, mert van egy ilyen izé fenotípus, ami néha az első teszten hamis eredményt ad.(Bombay jelenség) Vagyis nem bebeszéltük magunknak, hanem csak utólag igazolódott.

Másik: az én macskám kimondottan HÁZI. Vagyis teljességgel. Csakis selyempárnán szeret aludni, és vonzódik a szép ékszerekhez. Megélt a gumitelepen is, amikor elveszett, de utálta. Az én ágyamon feküdni: ez a természetes életösztöne.

Elnézést, hoyg eltértem a tárgytól!

2011. júl. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Mi adventisták vagyunk, nem eszünk disznót. Anyám a macskának se ad, nem akarja "tisztátalanná" tenni :)

(Pl. ha kapna ajándékba)

2011. júl. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!