Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok nem tartanak...

A vegetáriánusok nem tartanak kutyát/macskák?

Figyelt kérdés
Mert pl a macskák táplálékának kb 70-80% hús v egyéb állati származék kell legyen, a kutyákénak ugyan kevesebb de sok. Szóval akkor a vegák csak nyuszit tartanak, meg hörit?
2011. júl. 19. 00:18
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Azt nagyon jól teszitek, ugyanis a macskáknak TILOS húst enni!!! Van egy betegség, ami az emberekre nem ártalmas ezért nem szűrik rá a disznót, de a macskáknak halálos! Az az Ajunszky-kór. Ne is adjatok neki disznót. Elvileg kevés rá az esély h beteg legyen, plusz ha meg van sütve-főzve a hús nem lehet baj, de jobb ha nem eszik a drága :)
2011. júl. 19. 18:07
 22/34 anonim ***** válasza:

Az, hogy ismersz 2 embert, akiknek azonos a vércsoportjuk, és hasonló ételeket szeretnek, nem bizonyít semmit.

Ha kb. 1000 tesztalanyról ki lehetne mutatni ugyanilyen statisztikát, az már esetleg jelentene valamit.

Felesleges ezt bemagyarázni, mert kb. olyan szintű, hogy anyám és én A vércsoportúak vagyunk, és szeretjük a lila színt, a húgom meg B-s és ő nem szereti...következik ebből, hogy minden A-s szereti a lilát, a B-sek meg nem? ugye, hogy nem...

Bocs a vitatkozásért, több szót nem is pazarolnék rá, de az ilyen áltudományos marhaságok engem felidegesítenek.

2011. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj Ezek tapasztalatok, Mindenki megfigyelheti magán, hoyg itt olvasta, s vagy megállapítja, hogy jó, vagy hagyja a fenébe. Nem kell ennél tovább bonyolítani. Nem igazolni akartam az elméletet csak húst akarok!!
2011. júl. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Na annyit még azért hozzátennék, h én elvileg A+-os vok- azért elvileg mert sehol nincs erről papír, de anyám azt mondta, így emlékszik, mégis imádom a húst, és nem tudnék elélni zöldségeken. De a kérdés nem ez volt, koncentráljunk emberek!
2011. júl. 20. 00:34
 25/34 anonim ***** válasza:

Én is vegás vagyok és nekem nagyon sok cicám van és imádom őket.Apuék azok hús evők és mindig többet vesznek,hogy lehet hogy éni eszem,de én mindig odaadom a macskáknak.A cicák ragadozó állatok. Ők,ha akarnak tudnak az ember nélkül is húst enni,én inkább sajtot,joghurtot adok nekik,és az jobban is esik nekik.Én nem kényeztetem el őket,de az egyik a Pick-szalámit képtelen megenni,és az enyémek nem eszik meg szalonnát...szerencsém van velük.

Mondjuk,ismeretem egy vega pasit,100% férfiból van amúgy,tehát nem tudja bekapcsolni a mosógépet,háztartásilag teljesen suta.És a macskát rábízták,és ülök a konyhába és jön a cica kajálni ,vega pasi meg salátát rak a tálkájába...hát mondom neki azt a macska nem eszi meg.Felsóhajt, megy a hűtőhöz,azt hittem,hogy valami joghurtot hoz,erre kezébe milka csoki és ráreszelte a salátára,mert hogy így biztos finom neki.Utána felvilágosítottam.A legtöbb vega nem ilyen,de ez azért vicces volt.

2011. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

12:15

Milkacsokit reszelt a salátára!XoDDD Ezen sokat röhögtem. :oDDDD

2011. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
12.15 ez jó sztori volt :D
2011. júl. 20. 14:23
 28/34 anonim ***** válasza:
Én vegetáriánus vagyok nem csak azért mert finnyás vagyok húsra mindegy nekem van macskám és szerintem semmi baj ha olyan tápot kap amiben hal van én nem eszek halat de azzal semmi baj ha macska halat eszik bár azt furcsának tarom ha a macska marha vagy disznó húst eszik hiszen mikor vadászna le egy marhát Bár ez csak az én véleményem
2011. júl. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

A macska nem ehet disznót...

Egérből eléág körülményes lenne tápot csinálni mindenesetre, de pl egy csirkét simán meg tud enni, v kisnyulat...

De nem is ez a lényeg, hanem h neki pl KELL a hús, és csak a hús, és nem élhet el halon sem...

2011. júl. 29. 02:08
 30/34 anonim ***** válasza:
Nekünk négy cicánk van, és mind eszik húst, és én is adok nekik, mert ők nem tudnának csak zöldséget/gyümölcsöt enni :) A családnak is elkészítem a rántott csirkemellet, csak én nem eszek belőle. Ha akarnak esznek húst, ha nem, akkor nem :) Nem fogok megtéríteni senkit. Ha kérdeznek, miért lettem vega elmondom, de nem fogom győzködni, hogy legyen ő is az. Ilyen egyszerű:)
2011. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!