Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok egészségesebb...

A vegetáriánusok egészségesebbek? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 20:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%
Nem egészségesebbek, sok esetben még betegebbek is, mert nem kap a szervezetük elég fehérjét. Pl. ha egy vegetáriánus családban baba születik, minkenképpen kell olyan bébiételt kapnia a babának, amiben hús van, különben nagyon beteg lesz. Csak sajnos ezt sokan nem látják be :-( Ha felnőtt korban lesz valaki vega, akkor az már nem olyan nagy gond, mivel addigra elég fehérje raktározódik a szervezetben, meg vannak olyan ételek, amellyekkel pótolhatják a fehérjét. Babáknál ez nem megoldható, ők még nem ehetnek meg akármit. De alapjában véve nem egészségesebbek, mint a "húsevők".
2008. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%

egy doki mondta nekem.


a felnöttkori vegetáriánizmussal semmi baj nincs, ha 3 évente egy kis húst esznek. a szervezet valamit ami a húsban van 3 évig tudja elraktározni így addig nincs is szükség húsra a szervezetnek.

de a gyerekeknél erre szükség van és aszervezet gyorsan bontja le. ha a gyerek nem kap húst akkor igen sok baja lehet.


na itt elgondolkodtam ha a szervezetünknek ilyen ritkán van szüksége húsra akkor nem hinném hogy a napi húsfogysztás túl jót tesz nekünk.

2008. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
én vegetáriánus vagyok... egészségtelenebb biztos nem vagyok, mint amikor ettem húst is, de vhogy jobban érzem magam, több energiám van.
2008. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Nem egészségesebbek. A hús az egészséges ha nincs össze-vissza locsolgatva olajjal stb. Gondolj bele csak húst nem esznek. Ők is tömik magukba az olajos sültkrumplit, hús nélküli hamburgert, pizza, tészta, zsíros chips, cukorka, csoki. Ha az édességet, egészségtelen kajákat sem eszik meg, hanem az "igazi" vegetáriánus gyümölcs-zöldségevők akkor ők lehet egészségesebbek. Igazi ősemberek! ( húsevés nélkül )
2008. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
én vagyok a vegetáriánus. jah ha eszel csokit csipszet akkor nem lesz jobb. de nekem vhogy nem hiányzik... meg ügyelni kell arra is, hogy valahogy beszerezd a fehérjét
2008. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

van aki igen, van aki nem.

Mint mindent, ezt is ésszel kell csinálni. Ha nem jól válogatod meg az étrended, akkor egy idő után eléggé komoly hiánybetegségeid lehetnek. Nem csak a fehérje, hanem pl. egyes fémek, mint a vas vagy a cink is hiányozhatnak.

Két ismerősöm is vérszegény lett vashiány miatt. A fene nagy egészséges életmód közepette.

2008. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
60%
A kisgyerekek és babák ha nem kapnak húst (amíg ki nem nő a csontfoguk) szellemileg visszamaradottak lesznek. Ez is mutatja hogy nem a vegetáriánus étkezés a kiegyensúlyozott és egészséges. Az ember eredendően eszik húst és zöldséget is, így vagyunk összerakva!
2008. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
85%
Nekem van olyan ismerősöm aki születése óta vegetáriánus és nincs semmi baja.
2008. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak a húson múlik. Ha valaki nem fogyaszt mérgeket, az egészséges. Pl. a krisnások is egészségesek, pedig ott a gyerekek sem esznek húst, de csokit meg csipszet sem. És gondoskodnak proteinekről is, alapjában csak természetes dolgokat esznek. Szóval nem a húson múlik elsősorban, hanem azon is, hogy valaki HOGYAN nem eszik húst.
2008. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Hát szerintem, azért van gumós zápfogunk, mert az ember mindenevő.....
2008. márc. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!